Přimějte děti jíst z talířů. Příborem!

Datum přidání: 1. 7. 2018

Píše Nikol Podhorská

Boj s dětmi a jídlem je nekonečný. Kaše je na zemi, na dětech, na vás. Brokolice létá přes celou místnost. Každodenní rutina. Když ale dětem pořídíte správné nádobí a půjdete jim příkladem, uvidíte, že budou za chvíli jíst přesně podle vašich pravidel.

Bezpečnost na prvním místě

Myšlenka, kterou se rodiče denně zaobírají nejčastěji, se týká bezpečnosti jejich ratolestí. V minulosti se často řešila zdravotní nezávadnost výrobků pro děti a mimo jiné se jednalo o dětské nádobí. Je tedy dobré dodržovat pár základních pravidel, díky kterým se vyhnete koupi nevhodných kousků. V první řadě byste neměli kupovat výrobky z PVC. Při práci s tímto materiálem jsou často používaná změkčovadla, která jsou závadná. Zároveň se vyhněte materiálům, které obsahují vysoký podíl melaminu, bisfenolu nebo těžkých kovů. Abyste nemuseli na tyto složky myslet, zeptejte se prodejce. Každý by vám měl na požádání předložit certifikát nezávadnosti.

Zaujměte motivy

Přestože byste při nákupu dětského nádobí měli mít na mysli jeho zdravotní nezávadnost, jakmile si tuto část prověříte, budete stát před důležitějším rozhodováním. Musíte si totiž pořádně promyslet, co vaše děti zaujme. Jaký motiv by rády viděly, až se jim podaří sníst celou porci. Co mohou odkrýt na dně mističky. Protože polovina úspěchu je získání dětské pozornosti. Vybírat můžete motivy typické pro chlapečky, holčičky, nebo i ty univerzální třeba se zvířátky. Uvidíte, o kolik snazší pro vás rázem budou všechna jídla dne, když dětem budou dělat společnost obrázky tučňáků, medvídků nebo lišek. A nezapomeňte, že nejvýhodnější pro vás bude koupit rovnou celou sadu. A radši rovnou dvě, každou s jiným motivem, aby se měly děti na co těšit u jednotlivých jídel.

Věčný boj s příbory

Nejoblíbenější dětská věc je ruka. Ručkama děti zkoumají svět a nejradši také právě ruce používají místo příborů. Abyste děti přiměli jíst příborem, musí první vidět vás. Jakmile uvidí, že příborem jí máma s tátou, rychle se jim tato hra zalíbí.

Jestli jsou vaše děti ještě malinké, začněte u nezávadných příborů z plastu. Přestože má spousta rodičů z plastu strach, pokud zvolíte kvalitní certifikované druhy, nemáte se čeho bát. A takové příbory jsou pro ty nejmenší samozřejmě mnohem bezpečnější než kovové. Příbory bývají pro děti ergonomicky tvarované, speciální rukojeť pak podporuje samostatnost dětí. Můžete si vybrat i termosenzitivní kousky, které změnou barvy upozorní rodiče na riziko popálení, jsou-li pokrmy příliš horké.

Praktickými vlastnostmi potěšíte sebe

To, že se celý váš vesmír točí kolem dětí, to je jasná věc. Nicméně, neměli byste zapomínat na sebe, a to v žádné oblasti. Co se týče dětského nádobí, začněte u toho, že si vyberete takové kousky, které se dají dát do myčky. Už jen tímto krokem si ušetříte spoustu času. Do myčky můžete dát plast, keramiku, porcelán nebo dokonce nádobí z bambusových vláken. A pokud si chcete práci ulehčit na maximum, vybírejte tak, abyste mohli jídlo na tomto nádobí ohřívat v mikrovlnce. Ne každý materiál (třeba zrovna bambus) mikrovlnkám odolá.

Praktické jsou také talíře s přísavkou, které se přisají ke stolečku. Při krmení tak zůstane miska na místě a vy nebudete muset trávit tolik času úklidem. Navíc je eliminováno riziko převrhnutí téměř na minimum. A to se vyplatí!

Podobné články

Píše Mgr. Petra Klapáková

Bilingvismus a úspěšné metody ve výchově dítěte

Zcela běžně se dnes setkáváme se smíšenými manželstvími také v Čechách. Každý z partnerů mluví jiným rodným jazykem a jejich dítě vyrůstá v bilingvním (dvojjazyčném) prostředí. Celý článek

Tipy na klidný spánek dětí i rodičů...

Spánek. Tak obyčejná věc, a přesto ten dětský často děsí budoucí rodiče ještě před samotným narozením dítěte. Není snad žádná maminka, která by se neobávala, jak bude miminko spát, jestli ji nechá odpočinout a zda zvládne při péči o něj i nějakou práci. Celý článek

CLEMENTONI interaktivní pejsek KUK

Děti hru na schovávanou milují, už od těch nejmenších, kdy si jen zakrývají oči a myslí si, já nevidím tebe, tak ty nevidíš mě… Pořiďte jim parťáka, který je bude hledat. A umí spoustu dalších věcí. Jukněte na interaktivního pejska, jmenuje se KUK. Celý článek

Komentáře