Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Připravte své rodině příjemnou podzimní dovolenou v Čechách

Datum přidání: 11. 10. 2017

Čas dovolených je pryč, ale i na podzim můžeme prožít nezapomenutelné zážitky s našimi nejbližšími. Stačí jen vědět o správných místech, kde návštěva nadchne i děti. Ať už chcete do Čech nebo na Moravu, zde je několik tipů, kde se vám bude zajisté líbit.

V přírodním duchu

Ať už jste z města, nebo vesnice, zajímavým a netradičním místem pro dovolenou je podšumaví a oblast CHKO Blanský les. Kousek od Českých Budějovic se nachází Dobčické rybníčky, kde se můžete ubytovat v jedinečných dřevěných chatičkách nacházejících se na vodní hladině nebo dokonce ve stromech. Skutečně nadšené budou nejen vaše děti, ať už máte holky, nebo kluky, ale i vy, dospělí. Budete mít mnoho možností, jak trávit dny a večery. Budete moci chytat ryby, projet se na loďce nebo voru, ale také grilovat, využít velké ohniště, celoročně je k využití i koupací sud (vodní sauna) nebo klasická stylová sauna.

dobcickerybnicky.cz
dobcickerybnicky.cz

Chatičky jsou bez přívodu elektřiny, ale nebojte se, zima vám nebude a ani o teplou vodu zde není nouze. Ostatně návštěvníci sem jezdí i oslavit Silvestra. Vše obstarají kamna s varnou plochou, užitkovou vodu načerpáte ruční pumpou v chatičce. Toalety nechybí žádné chatičce – připravené jsou pro vás originální „kadibudky“.

Chatiček je zde několik a záleží na jen na vás, která z nich vám nejvíce „padne do oka“.

Ceny jsou příjemné a mnozí ocení i to, že s sebou můžete vzít svého čtyřnohého přítele.

dobcickerybnicky.cz
dobcickerybnicky.cz

Znáte Pulčínské skály?

Další krásné místo se nachází v maličké vesničce Pulčín spadající pod Francovu Lhotu na Valašsku. Všude kolem je nádherná příroda, ostatně Pulčín patří mezi národní přírodní rezervace. Na své si přijdou i milovníci skal a lezení, jestliže se sem vydáte, nevěnujte pozornost jen Pulčínským skalám, ale i 5 km vzdáleným Čertovým skalám, na které vylezou i „nelezci“ bočním přístupem. Budete mít možnost kochat se jedinečným výhledem. K Čertovým skalám se váže krásná legenda, kterou vám tamní obyvatelé určitě rádi odvypráví.

19 km od Pulčína můžete navštívit aquapark, ale to neznamená, že přímo na Pulčíně nenajdete možnost relaxace. Je tady např. ubytování v Chatě Pulčiny 43, jež je celá dřevěná a nově je zde k dispozici i vířivka a finská sauna. Venku je několik teras s venkovním posezením, krby a otevřeným ohništěm.

V zimě najdete opodál sjezdovku, je tady množství běžkařských tras, turisté se mohou vydat po značených trasách a projít si skutečně velmi hezké okolí.

penzion-pulciny-43.cz
penzion-pulciny-43.cz

Z úplně jiného soudku – Brno

I když máme děti, neznamená to, že bychom na pár dnů nemohli zavítat do města. Velkého města 😊. Skvělým městem, které nabízí „to pravé ořechové“ nejen dospělým, ale i dětem, je právě Brno. Okrajové části nabízí mnoho cenově dostupných ubytování, personál je velmi vstřícný a ochotně vám poradí, jak se rychle a snadno dostanete kde potřebujete, ať už autem, nebo MHD. Doporučujeme MHD, je rychlejší než automobil, nebudete muset řešit parkování a ani složitost provozu, omezení.

V Brně najdete zábavu všeho druhu. V poslední době k nejpopulárnějším u dětí patří lanové centrum v Brně – Pisárkách a bobová dráha dlouhá skoro 800 m v Mariánském údolí u restaurace Kadlcův mlýn. V noci se vyplatí navštívit hvězdárnu, krásné je také podzemí pod Zelným trhem v centru města. Starými časy a tajemnem dýchá Kostnice sv. Jakuba, jenž je od Zelného trhu co by kamenem dohodil. Když už budete v centru, je zde i kino Palace Cinemas a na Nám. Svobody nově otevřené Zábavní centrum virtuální reality, kde si dospělí i děti mohou vybrat bojovku a zahrát si jakoby přímo ve hře, ale i sestup do podmořských hlubin. Zde se budete procházet po mořském dně, kolem poplují ryby, objevíte ztroskotanou loď a budete se po ní moci projít… V nabídce je více různých virtuálních realit a vy budete v centru dění, jako by vše bylo skutečné.

Nechcete-li být ubytováni ve městě, zvolte třeba nedaleké Lelekovice nebo Českou. Budete od Brna kousek, ale už se budete moci vydat i do okolních lesíků.

Vydáte-li se na námi doporučená místa, čeká vás hezké prostředí a mnoho skvělých zážitků. Stačí naplánovat si v práci dovolenou, rezervovat ubytování a nebude zbývat nic jiného, než přípravy na pobyt a těšení se.

Podobné články

Mirka z Little Design

Píše Mirka z Little Design

Nejen pro školáky. Zdravé a praktické sezení

Znovu se začaly otevírat školky a od září se děti vrátí i do škol. V jarní domácí přípravě byla naplno otestována praktičnost a hravost pokojíčků, heren i koutků v obýváku. Celý článek

Nejlepší výlet s dětmi v horkém létě? Jednoznačně do aquaparku

V horkých letních dnech není zase až tolik možností, kam s dětmi vyrazit. Můžete se zchladit v interiéru zámků, trocha stínu vás potěší na vycházce do lesa, ale zaručeně největší radost uděláte celé rodině výletem do aquaparku. Celý článek

Co s sebou nezapomenout sbalit k vodě

I když nám sluníčko v první půli července nepřálo tak jako jiné roky, příchodu horkých letních dnů se prostě nevyhneme. Dříve nebo později dorazí do všech koutů naší republiky a pak většina Čechů bude řešit jedinou otázku: Kde se zchladíme? Celý článek

Komentáře