Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Proč je důležité číst recenze zaměstnavatelů?

Datum přidání: 12. 8. 2019

Píše Michaela Černá

Hledáte novou práci? Doporučujeme zjistit si co nejvíce informací o firmě, kam hodláte nastoupit. Jaké benefity společnost nabízí, jak vypadá pracovní prostředí, nebo jaké jsou vztahy na pracovišti a tak dále. Pokud ovšem ve firmě nikoho neznáme, jakým způsobem informace získat? 

Jako vždy pomůže internet a weby, které se specializují na hodnocení a recenze zaměstnavatelů. Jedním z těchto webu je například VímVíc.cz. Najdete zde hodnocení od současných i bývalých zaměstnanců, díky kterým si můžete udělat lepší představu o tom, co společnost nabízí. 

Jednorázové brigády pro maminky na mateřské dovolené

Asi každá rodina uvítá koruny navíc do společného rozpočtu. Proto se stává čím dál častěji, že si ženy nebo muži během rodičovské dovolené chtějí najít práci.

Proč recenze číst?

Pracovních příležitostí je v dnešní době mnoho a rozhodnout se pro správnou nabídku může být skutečně oříšek. Přestože lidé stále shánějí práci skrze své známé a kamarády, ne vždy mají úspěch, a musí se pustit do neznámých vod. Hodnocení pomáhají uchazečům porovnat jednotlivé nabídky a na základě autentických a aktuálních recenzí mohou učinit finální rozhodnutí. 

Jakým způsobem hodnocení a recenze vznikají?

Nejprve udělíte celkové hodnocení firmy, které se pohybuje od jedné do pěti hvězdiček. Čím více hvězdiček, tím lepší firma. Dále musíte vyplnit, zda jste současný nebo bývalý zaměstnanec a na jaký typ úvazku jste měli, nebo máte, smlouvu. Nakonec můžete vypsat negativa a pozitiva firmy a společnost pár slovy popsat.

Oznámkovat můžete i další aspekty, jako kariérní příležitosti, benefity, vedení společnosti, firemní kulturu, slaďování rodiny a práce a další. Jak takové hodnocení vypadá se můžete podívat zde TOPTRANS recenze.

Schvalovací proces

Servery se pochopitelně snaží vyfiltrovat nepoctivá hodnocení, která firmu buď zbytečně haní nebo přehnaně “vyzdvihují do nebes”. Každé hodnocení tak prochází kontrolou administrátora. Tento proces je důležitý, aby se každý uchazeč mohl stoprocentně spolehnout na jednotlivou recenzi. Autentičnost je jedna z věcí, proč lidé recenze a hodnocení firem vyhledávají.

Motivace pro zaměstnavatele

Tyto recenze však nepomáhají jen budoucím zaměstnancům ale i zaměstnavatelům. Veřejná hodnocení motivují společnosti k tomu, aby zapracovali na celkové politice a kultuře firmy. Zaměstnavatelé jsou si vědomi faktu, že v dnešní době převládá nabídka nad poptávkou. Firmy se tedy musí obzvláště snažit, aby nalákaly uchazeče právě k sobě. Hodnocení a recenze jim tak mohou pomoci k tomu, aby viděli, v jakých oblastech spatřují zaměstnanci největší nedostatky a následně na nich zapracovat. 

Podobné články

Zůstaňte v srdci dětmi s hračkami Fisher-Price

Společnost, která stvořila hračky včelku „Buzzy Bee“ nebo první chůvičku pro miminka, slaví 90 let! Věk je to úctyhodný, ale neznamená to, že ve společnosti Fisher-Price najdete cokoli zkostnatělého. Celý článek

Jak trestat děti, aby své prohřešky neopakovaly...

Mezi jakési výchovné normy ve společnosti patří, že v případě nevhodného chování následuje reakce rodičů v podobě trestu. Avšak ať jsme sebevynalézavější v jeho formě, mnoho dětí se z trestu nepoučí. Kde tedy děláme chybu? Celý článek

Koupel v těhotenství. Jaký názor mají odborníci?

Mnohé z nás byly před otěhotněním zvyklé dávat si horkou koupel. Tento rituál plný vůně a pěny uvolňoval stres a navozoval chvíle klidu a odpočinku. Od počátku těhotenství však platí jiná pravidla než v běžném životě Celý článek

Komentáře