Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Proč vyrazit na dovolenou sama a bez dětí? Pár dní stojí za to...

Datum přidání: 15. 7. 2020

Celý rok plyne svým obvyklým tempem a všichni členové domácnosti jsou zvyklí na příjemnou rutinu. Může se zdát, že některé věci fungují tak nějak automaticky, ale jen matka ví, kolik je za tím vším práce. Nestěžujeme si, děláme to pro své blízké rády, i když nás to ve většině případů nebaví. A pak přijde léto, s ním i zasloužená dovolená…. A my zjišťujeme, že jsme si vlastně vůbec neodpočaly.

Když vyrazíte na dovolenou, je celkem jedno, jestli máte all inclusive v hotelu anebo jste zvolili pobyt pod stanem, nikdy si tak úplně neodpočinete. Čím to je? Stále myslíme na děti, ať mají 3 nebo 10 let, neustále hlídáme, jestli se vhodně oblékly, co si sbalily do batůžku, zda se dostatečně natřely opalovacím krémem a kam to zase lezou. Skoro se to bojím napsat, ale pro spoustu matek prostě dovolená s dětmi není tak úplně dovolená.

Samozřejmě neříkáme, že byste si měla sbalit kufry a na měsíc odletět do Karibiku, ale přemýšlela jste někdy nad tím, zda by vám nepřišlo vhod pár dní bez dětí a klidně i bez manžela? Malé děti sice nedokážeme na delší čas opustit, ale dopřát si ten luxus alespoň jednoho dne mimo domácí prostředí a bez dětí si rozhodně zaslouží každý z nás. Nehledě na to, že benefity způsobené odpočatou matkou pocítí po návratu domů celá rodina. Kam tedy vyrazit, abyste si skutečně odpočala a s kým?

To nejlepší pro vás

Výběr prostředí záleží jen a jen na vás a na vašich potřebách. Můžete vyrazit do blízkých lázní, strávit víkend u kamarádky anebo si rezervovat útulnou chatu v přírodě. Tentokrát jde prostě jen o vás! Pokud toužíte po relaxaci a zkrášlovacích kúrách, mezi vyhlášené wellness místa patří Chateau St. Havel ve středních Čechách, wellness Infinit v blízkosti brněnské přehrady nebo třeba hotel Horal v Beskydech. Ráda byste vypadla někam, kde nebude nikdo kromě vás a vaší oblíbené knížky? Chata u Jezera v blízkosti České Lípy splní vaše požadavky do puntíku.

Anketa

Máte pár dní jen pro sebe?

Sama, s manželem nebo kamarádkou?

Ať už se rozhodnete jakkoliv, vše má své pro a proti. Nechat manžela doma se vyplatí především proto, že vás zastane v péči o děti. Ty zůstanou s druhou nejbližší osobou po mamince a vy budete moct užít si čas bez obav, jak to asi bez vás zvládají. Samozřejmě pokud budete klidnější, děti klidně svěřte své mamince nebo tchýni, pak nic nebude bránit romantickému výletu ve dvou. Čas s kamarádkou však také skýtá mnoho výhod – možná budete překvapená, když spolu provykládáte celou noc a půjdete spát až nad ránem jako za starých časů.

Celým tímto článkem vás jednoduše chceme ujistit, že na takový odpočinek máte nárok. Nebojte se naplánovat si čas pro sebe a nemějte výčitky, že si to bez dětí užíváte. Však se k nim zase rychle vrátíte a čas strávený s odpočatou, radostnou maminkou plnou chuti a elánu jim to vrchovatě vynahradí.

Podobné články

Zůstaňte v srdci dětmi s hračkami Fisher-Price

Společnost, která stvořila hračky včelku „Buzzy Bee“ nebo první chůvičku pro miminka, slaví 90 let! Věk je to úctyhodný, ale neznamená to, že ve společnosti Fisher-Price najdete cokoli zkostnatělého. Celý článek

Jak trestat děti, aby své prohřešky neopakovaly...

Mezi jakési výchovné normy ve společnosti patří, že v případě nevhodného chování následuje reakce rodičů v podobě trestu. Avšak ať jsme sebevynalézavější v jeho formě, mnoho dětí se z trestu nepoučí. Kde tedy děláme chybu? Celý článek

Koupel v těhotenství. Jaký názor mají odborníci?

Mnohé z nás byly před otěhotněním zvyklé dávat si horkou koupel. Tento rituál plný vůně a pěny uvolňoval stres a navozoval chvíle klidu a odpočinku. Od počátku těhotenství však platí jiná pravidla než v běžném životě Celý článek

Komentáře