Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

První pokus o jízdu :-)

Datum přidání: 29. 4. 2015
Tereza

Píše Tereza

První pokus o jízdu :-)

Začnu recenzí First Bike – respektive výčtem důvodů, proč jsme rádi, že u nás doma bydlí právě tohle odrážedlo. Ale o tom, že se jedná o velmi kvalitní (a pravděpodobně nejlepší) balanční dětské kolo hovoří už dlouhá řada ocenění, které získalo, a taky zástup spokojených rodičů a dětí.

První věc, kterou jsem si neměla dopředu jak zjistit a jsem vážně ráda, že jde – First Bike se nám vejde do koše u sporťáku! Dá se v něm v pohodě převézt až na místo, kde jste ochotni dítě nechat samostatně jezdit. Já totiž třeba při cestě do Stromovky přecházím 2-3 velké silnice (podle toho, kterou jdu cestou), takže fakt, že můžu kolo vézt v kočárku spolu s dítětem je pro mě docela důležitý.

Nicméně i na přenášení/poponášení v jedné ruce je First Bike díky dobře řešenému rámu ideální.

Brzda – Lola ji samozřejmě ještě používat neumí, ale nebude to trvat dlouho a bude potřebná. Jelikož jsem chtěla, aby na dvoukolém odrážedle jezdila Lola několik let, byla pro mě brzda jednou z podmínek.

Sedadlo má velmi pohodlný tvar a hlavně je z protiskluzového materiálu, což je hlavně na začátku, než dítě najde stabilitu, vážně skvělá vlastnost.

Výška sedadla se dá snadno upravit v rozmezí výšek 30,5 cm (se snižovacím adaptérem) a 44,5 cm, díky čemuž vydrží jedno odrážedlo od 2 let věku až do doby, kdy se dítě začne učit na šlapacím kole třeba v 5 letech.

Lola má na kole snižovací adaptér – jak uvidíte na fotkách níže, dosáhne díky němu při své výšce přes 90 cm velmi pohodlně celou ploskou na zem, což je hodně důležité k tomu, aby dítě mohlo dobře balancovat a brzy najít rovnováhu.

Materiál, ze kterého je First Bike vyroben, údajně patří k jedněm z nejodolnějších, o čemž hovoří i časově neomezená záruka na rám a vidlici! Na ostatní části kola je prodloužená záruka 5 let.

Odolnost rámu v časovém horizontu zatím nemůžeme posuzovat, odolnost vůči xx-kilové matce v 8. měsíci však zaručujeme, viz níže :-)

Nafukovací pneumatiky – jsou prostě lepší. Pohodlnější, odpružené a dá se s nimi jezdit jak na silnici, tak v terénu. Pokud píchnete, dá se nový plášť koupit kdekoli, protože má standardní rozměr – není tedy třeba kontaktovat oficiální servis či shánět originální náhradní díl.

***

S prvním nácvikem a seznamováním Lolinky s balanční jízdou jsme chtěli začít už o Velikonocích, ale počasí nám moc nepřálo, takže jsme volili jiný program a ke kolu jsme se dostali o víkend později.

Zatím to bylo spíš o tom Lolinku na kolo vůbec nalákat a ukázat jí, že se není čeho bát.

Nejdřív zkoušíme Lolinku nalákat na jedoucí veselou Pandu, což se vůbec nesetkává s úspěchem, Lola si myslí, že Pandu hrozně trápíme a jde ji uložit do kočárku.

Tak to tedy zkoušíme jinak a já se modlím, aby kolo neruplo, protože jsem daleko za horizontem maximální nosnosti 35 kg.

Vydrželo! Oficiálně to ale vůbec nedoporučuju, nicméně se mi takhle podařilo Lolinku na kolo nalákat…

…hlavně po tom, co mi poručila, abych sjela z malého kopečku a takhle to dopadlo (všimněte si jejího škodolibého výrazu, když padám). Asi se jí mě zželelo, tak mě vystřídala.

Chvíli to vypadá dobře, je to legrace, jezdíme po trávníku sem a tam…

…po nějaké době se to Lolince ale přestane líbit, začne se vztekat a tak toho pro dnešek necháváme a jdeme za odměnu na hřiště.

Na téhle fotce je dobře vidět, že je výška sedátka se snižovacím adaptérem pro Lolinku parádní.

Myslím, že jsme na dobré cestě, jen je Lolinka trochu bázlivější a bude potřebovat trochu víc času k tomu, než bude jezdit úplně sama. Jsem ale vážně ráda, že jsme s nácvikem začali už teď a že jsme zvolili právě First Bike.

Určitě se budu k téhle recenzi/reportáži ještě víckrát na blogu vracet, abych vás informovala, jak s jízdou pokračujeme! :-)

A ještě na jednu věc bych ráda upozornila u tohoto článku. Pokud vás snad napadlo pořizovat helmu třeba až ve chvíli, kdy dítě začne jezdit rychle a začne si být samo nebezpečné, tak na to rychle zase zapomeňte. Na balančním kole je dítě samo sobě nebezpečné hned od začátku, i když na něm jezdit ještě ani moc neumí. Když vidím, jak je s některými dětmi nácvik na něm složitý, nepustila bych Lolu na dvoukolé odrážedlo bez helmy ani na chvilku…

…no a pro některé speciální děti, jako je naše Lola, se helma hodí občas i za chůze :-D

Podobné články

Překvapení najdeš s panenkami Cry Babies Magic Tears

Máš ráda panenky a překvapení? Panenka Cry Babies Magic Tears je pro tebe ta pravá. Nejde jen o jednu panenku, ale o celou sérii mini panenek, které tě překvapí při každém dalším rozbalení. Rozbalíš jednu a chceš další. Celý článek

Little B

Píše Little B

Video: Misioo bazén s míčky :) skvělá zábava pro každé dítě

Misioo bazén s míčky je měkký, má hladký potah a nemusíte se bát, drží i při nejbláznivějších hrách. Pomáhá správnému vývoji našich nejmenších. Co říká maminka Bára na tuto dětskou zábavu, jukněte na video. Celý článek

Poznejte sílu Nienhuis pomůcek aneb ruku v ruce s Montessori

Také patříte k rodičům, kteří se snaží dětem kupovat hračky, které je nenásilně učí, trénují jejich trpělivost, zlepšují logické myšlení? Ale také přivedou malé zvědavky k poznání, že je potřeba se o hračky starat, zacházet s nimi šetrně…? Celý článek

Komentáře