Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Recenze: Attipas ponožkové capáčky

Datum přidání: 26. 2. 2020

Píše Jana Blog Zrzky

Botičky Attipas se řadí k barefoot capáčkům, prodávají se však na různých místech, nejen v BF prodejnách. Prodávají se v několika velikostech a mnoha krásných vzorech. Matýskovi jsem vzala veselou žlutou kombinaci a ani po častém nošení světlá guma nijak neutrpěla. Nemusíte se teda bát světlejších designů. Já jsem boty prala vždy ručně, jdou ale hodit i do pračky na 30°.

Splňují všechny barefoot parametry a jsou vhodné jako první botičky, pokud počasí a roční období dovolí. Jsou lehounké a měkké, ač gumová podrážka působí poměrně masivně, není. Guma je vlastně silikon, který je pružný, poddajný, ohebný. Ponožková část je bavlněná, dobře drží, nesjíždí. Boty jdou velice jednoduše navléknout, na ponožku i na holou kůži.

Moc se mi líbí velkorysá špička, která dává malým prstíkům nekonečný prostor pro správný vývoj. Na první pohled je špička fakt velká, určitě vás napadne, jestli o ni děti při chůzi nezakopávají. Ne. Teda aspoň Matěj s tím vůbec neměl problém, naopak chodil v Attipaskách asi líp než v kožených capáčcích.

Je potřeba myslet na to, že i když mají gumovou podrážku, jsou v ní malé dírky kvůli odvětrávání. Takže to nejsou boty do mokra. Provlhly by zespodu. Běžné vlhko v trávě krátkodobě zvládnou. Což o to, botky samotné zvládnou i ultra průtrž, pokud nemusíte udržet nohy v suchu, můžete je použít i u bazénu nebo u moře, nejsou totiž lepené. Naopak díky dírkám se v nich nepotí nohy ani v interiéru.

Attipas u nás uspěly bez ztráty hvězdičky, předčily všechna moje očekávání. Dokonce uvažuju, že je Matějkovi pořídím na jaro/léto znovu. Doporučuju jak prvním chodcům, tak dětem, které zatím kombinují lezení s obcházením. Capáčky zvládly i lezení, silikon se zdá velmi odolný. Fajn do kočárku, i do nosítka. Co vy, jaké máte zkušenosti s Attipasy?

Podobné články

Video recenze dětských her přímo od dětí

Stavebnice, panenky, hry, auta… ať už máme doma holčičku nebo chlapečka, tyto hračky doma máme, a nejen po jednom kuse. S blížícími se narozeninami, jmeninami, oslovou, kde dítko dárek očekává, už nevíme, co vlastně vybrat, aby dárek po 5 minutách Celý článek

Bára mamapocket

Píše Bára mamapocket

Do čeho zabalit svačinku a recept na domácí kokosové mléko

Svačinky si teď vozíme v krásné SKIP HOP krabičce se zvířátkem. Krabička je velká tak akorát na dětský oběd, nebo velkou svačinu. Je v ní schovaná ještě jedna menší krabička, to se určitě hodí. Celý článek

Píše Mirek z hrajsisemnou.cz.

Zimní boty Protetika a sníh nevadí

Sníh, padá sníh... stále to moc neplatí, ale zima je a tak je nutné mít pro děti to správné vybavení. Synovi jsme pořídili nové zimní boty. Celý článek

Komentáře

LS Lucie Slamova napsal(a)

Dobry den, když už se ptáte, absolutně nerozumím, proč tyto boticky získaly na tak velké oblíbenosti. Boticky při neustálém lezení a šplhání přes nábytek na nozce mému synovi nedržely. Přišlo mi, ze měl chodidlo neustále na hraně podrazky. Raději jsem přistoupila na klasické kožené capacky na míru, které na noze drží za každých lumpáren. Zajímal by mě názor ortopeda, protože mě jako laikovi tyto botky přijdou naprosto nevhodné.