Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Recenze: LEGO® City Police. Stavíme policejní stanici

Datum přidání: 29. 5. 2019

Lego je u našich dětí velmi oblíbené, spoustu času obě strávily už s Duplem. Když nás dostihl výborný marketing této dánské firmy v podobě krátkých klipů, kde policisté pronásledují lupiče v ulicích města složeného z kostek, měl syn v otázce volby dárku rychle jasno.

Domů nám dorazila velká krabice, jejíž obsah nás příjemně překvapil. Jednak již na první pohled velkým množstvím (894) dílů, hlavně ale jejich rozdělením do jednotlivých očíslovaných sáčků a 6 samostatnými katalogy.

Celkově balení obsahuje 7 panáčků, policejní motocykl, automobil a vrtulník, dále auto zločinců, a nakonec samotnou stanici složenou ze tří částí – kanceláře s heliportem, garáž s posuvnými vraty a vězení. Hlavně posledně zmiňované vězení obsahuje důmyslný natahovací mechanismus, který umožňuje zločincům po umístění nálože dynamitu "odstřelit" jednu zeď a osvobodit tak jejich uvězněného kolegu.

Tato možnost vzbudila nadšení i u malé dcery a obě děti ji vyzkoušely již nesčetněkrát. Stanice obsahuje také velké množství drobného příslušenství – pouta, vysílačky apod. Návrháři z Lega také správně odhadli, u kterých malých částí je největší riziko ztracení, balení tak u těchto položek obsahuje dostatečné množství rezervních kusů. 

Problém??? Ani ne :o)

Jediný problém byl, že po dokončení prvních 3 katalogů jsem přišel o dětského parťáka, který se začal věnovat již sestaveným autům. Zbytek stanice jsem tak – s těžko předstíraným zklamáním – dokončil z velké části sám. 

Pokud mám popsat nějaká negativa tohoto výrobku, jsou jimi některé špatně držící vnější díly dopravních prostředků, které se uvolní i po nepatrném kontaktu. To je ale jen drobná vada na kráse jinak celkově velmi povedené stavebnice. 

Jen málo hraček, které doma máme, dokáže zaměstnat naše děti na tak dlouhou dobu jako tato policejní stanice. Právě velké množství figurek a vozidel v kombinaci s poměrně velkou stanicí umožňuje spoustu činností. Samozřejmostí pak jsou nemilosrdné hony na uprchlé zločince, které probíhají daleko za hranicemi dětského pokoje.

Podobné články

Píše Jana Blog Zrzky

Recenze: Attipas ponožkové capáčky

Botičky Attipas se řadí k barefoot capáčkům, prodávají se však na různých místech, nejen v BF prodejnách. Prodávají se v několika velikostech a mnoha krásných vzorech. Celý článek

Video recenze dětských her přímo od dětí

Stavebnice, panenky, hry, auta… ať už máme doma holčičku nebo chlapečka, tyto hračky doma máme, a nejen po jednom kuse. S blížícími se narozeninami, jmeninami, oslovou, kde dítko dárek očekává, už nevíme, co vlastně vybrat, aby dárek po 5 minutách Celý článek

Bára mamapocket

Píše Bára mamapocket

Do čeho zabalit svačinku a recept na domácí kokosové mléko

Svačinky si teď vozíme v krásné SKIP HOP krabičce se zvířátkem. Krabička je velká tak akorát na dětský oběd, nebo velkou svačinu. Je v ní schovaná ještě jedna menší krabička, to se určitě hodí. Celý článek

Komentáře