Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Recenze: LEGO® City Police. Stavíme policejní stanici

Datum přidání: 29. 5. 2019

Lego je u našich dětí velmi oblíbené, spoustu času obě strávily už s Duplem. Když nás dostihl výborný marketing této dánské firmy v podobě krátkých klipů, kde policisté pronásledují lupiče v ulicích města složeného z kostek, měl syn v otázce volby dárku rychle jasno.

Domů nám dorazila velká krabice, jejíž obsah nás příjemně překvapil. Jednak již na první pohled velkým množstvím (894) dílů, hlavně ale jejich rozdělením do jednotlivých očíslovaných sáčků a 6 samostatnými katalogy.

Celkově balení obsahuje 7 panáčků, policejní motocykl, automobil a vrtulník, dále auto zločinců, a nakonec samotnou stanici složenou ze tří částí – kanceláře s heliportem, garáž s posuvnými vraty a vězení. Hlavně posledně zmiňované vězení obsahuje důmyslný natahovací mechanismus, který umožňuje zločincům po umístění nálože dynamitu "odstřelit" jednu zeď a osvobodit tak jejich uvězněného kolegu.

Tato možnost vzbudila nadšení i u malé dcery a obě děti ji vyzkoušely již nesčetněkrát. Stanice obsahuje také velké množství drobného příslušenství – pouta, vysílačky apod. Návrháři z Lega také správně odhadli, u kterých malých částí je největší riziko ztracení, balení tak u těchto položek obsahuje dostatečné množství rezervních kusů. 

Problém??? Ani ne :o)

Jediný problém byl, že po dokončení prvních 3 katalogů jsem přišel o dětského parťáka, který se začal věnovat již sestaveným autům. Zbytek stanice jsem tak – s těžko předstíraným zklamáním – dokončil z velké části sám. 

Pokud mám popsat nějaká negativa tohoto výrobku, jsou jimi některé špatně držící vnější díly dopravních prostředků, které se uvolní i po nepatrném kontaktu. To je ale jen drobná vada na kráse jinak celkově velmi povedené stavebnice. 

Jen málo hraček, které doma máme, dokáže zaměstnat naše děti na tak dlouhou dobu jako tato policejní stanice. Právě velké množství figurek a vozidel v kombinaci s poměrně velkou stanicí umožňuje spoustu činností. Samozřejmostí pak jsou nemilosrdné hony na uprchlé zločince, které probíhají daleko za hranicemi dětského pokoje.

Podobné články

Unuo stylové a funkční kousky pro děti

Unuo je česká značka, se svým týmem v Táboře vyrábí funkční oblečení a látkové plenky. Protože šijí pro ty nejnáročnější, musí mít oblečení speciální vychytávky, neřeší se jen funkčnost. Celý článek

Píše Jana Blog Zrzky

Recenze: rostoucí nosítko KiBi

Během mého třetího těhotenství jsme pořídili nosítko KiBi. Chystali jsme se na 14 dní do Neapole, já měla už pupek a necelý tříleťák Jakub ještě nezvládal nachodit dlouhé kilometry. Věděli jsme, že ho bude místy potřeba nosit. Celý článek

Gabriela Nováková

Píše Gabriela Nováková

Pššš, už spinká!

Spánek je důležitý a pro děti to platí dvojnásob. Aby si dítko dobře odpočinulo, musí se cítit bezpečně a nerušeně. Relaxační zónu je tedy dobré umístit v méně frekventované části místnosti. Celý článek

Komentáře