Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Recenze: LEGO® City Police. Stavíme policejní stanici

Datum přidání: 29. 5. 2019

Lego je u našich dětí velmi oblíbené, spoustu času obě strávily už s Duplem. Když nás dostihl výborný marketing této dánské firmy v podobě krátkých klipů, kde policisté pronásledují lupiče v ulicích města složeného z kostek, měl syn v otázce volby dárku rychle jasno.

Domů nám dorazila velká krabice, jejíž obsah nás příjemně překvapil. Jednak již na první pohled velkým množstvím (894) dílů, hlavně ale jejich rozdělením do jednotlivých očíslovaných sáčků a 6 samostatnými katalogy.

Celkově balení obsahuje 7 panáčků, policejní motocykl, automobil a vrtulník, dále auto zločinců, a nakonec samotnou stanici složenou ze tří částí – kanceláře s heliportem, garáž s posuvnými vraty a vězení. Hlavně posledně zmiňované vězení obsahuje důmyslný natahovací mechanismus, který umožňuje zločincům po umístění nálože dynamitu "odstřelit" jednu zeď a osvobodit tak jejich uvězněného kolegu.

Tato možnost vzbudila nadšení i u malé dcery a obě děti ji vyzkoušely již nesčetněkrát. Stanice obsahuje také velké množství drobného příslušenství – pouta, vysílačky apod. Návrháři z Lega také správně odhadli, u kterých malých částí je největší riziko ztracení, balení tak u těchto položek obsahuje dostatečné množství rezervních kusů. 

Problém??? Ani ne :o)

Jediný problém byl, že po dokončení prvních 3 katalogů jsem přišel o dětského parťáka, který se začal věnovat již sestaveným autům. Zbytek stanice jsem tak – s těžko předstíraným zklamáním – dokončil z velké části sám. 

Pokud mám popsat nějaká negativa tohoto výrobku, jsou jimi některé špatně držící vnější díly dopravních prostředků, které se uvolní i po nepatrném kontaktu. To je ale jen drobná vada na kráse jinak celkově velmi povedené stavebnice. 

Jen málo hraček, které doma máme, dokáže zaměstnat naše děti na tak dlouhou dobu jako tato policejní stanice. Právě velké množství figurek a vozidel v kombinaci s poměrně velkou stanicí umožňuje spoustu činností. Samozřejmostí pak jsou nemilosrdné hony na uprchlé zločince, které probíhají daleko za hranicemi dětského pokoje.

Podobné články

Hrajme si společně. Prospěje to dětem i rodičům

Hra je nejpřirozenějším způsobem trávení volného času dítěte a těmi prvními parťáky v dětských hrách nebývá nikdo jiný než rodiče. Proč stojí za to překonat své zábrany a vrátit se pomyslně do vlastních dětských let? Dr. Jacqueline Hardingová má odpověď Celý článek

kakaová Vafle

Píše kakaová Vafle

Albi Kouzelné čtení a elektronická tužka

Minulý rok Vilíka začaly bavit Staré pověsti české, ale nic, co by mu mohlo rozšířit zájem (krom samotné knihy) jsem nenašla, právě krom jednoho dílu Kouzelného čtení. Celý článek

Jak vybrat dětskou autosedačku? Jen správná autosedačka bude bezpečná

Obecně platí, že se při výběru autosedačky nevyplatí šetřit, jde o ochranu vašeho dítěte. Už z porodnice jeďte bezpečně s autosedačkou. Mít autosedačku nám „velí“ zákon, ale především zdravý rozum a láska k dětem. Celý článek

Komentáře