Recenze: LEGO® City Police. Stavíme policejní stanici

Datum přidání: 29. 5. 2019

Lego je u našich dětí velmi oblíbené, spoustu času obě strávily už s Duplem. Když nás dostihl výborný marketing této dánské firmy v podobě krátkých klipů, kde policisté pronásledují lupiče v ulicích města složeného z kostek, měl syn v otázce volby dárku rychle jasno.

Domů nám dorazila velká krabice, jejíž obsah nás příjemně překvapil. Jednak již na první pohled velkým množstvím (894) dílů, hlavně ale jejich rozdělením do jednotlivých očíslovaných sáčků a 6 samostatnými katalogy.

Celkově balení obsahuje 7 panáčků, policejní motocykl, automobil a vrtulník, dále auto zločinců, a nakonec samotnou stanici složenou ze tří částí – kanceláře s heliportem, garáž s posuvnými vraty a vězení. Hlavně posledně zmiňované vězení obsahuje důmyslný natahovací mechanismus, který umožňuje zločincům po umístění nálože dynamitu "odstřelit" jednu zeď a osvobodit tak jejich uvězněného kolegu.

Tato možnost vzbudila nadšení i u malé dcery a obě děti ji vyzkoušely již nesčetněkrát. Stanice obsahuje také velké množství drobného příslušenství – pouta, vysílačky apod. Návrháři z Lega také správně odhadli, u kterých malých částí je největší riziko ztracení, balení tak u těchto položek obsahuje dostatečné množství rezervních kusů. 

Problém??? Ani ne :o)

Jediný problém byl, že po dokončení prvních 3 katalogů jsem přišel o dětského parťáka, který se začal věnovat již sestaveným autům. Zbytek stanice jsem tak – s těžko předstíraným zklamáním – dokončil z velké části sám. 

Pokud mám popsat nějaká negativa tohoto výrobku, jsou jimi některé špatně držící vnější díly dopravních prostředků, které se uvolní i po nepatrném kontaktu. To je ale jen drobná vada na kráse jinak celkově velmi povedené stavebnice. 

Jen málo hraček, které doma máme, dokáže zaměstnat naše děti na tak dlouhou dobu jako tato policejní stanice. Právě velké množství figurek a vozidel v kombinaci s poměrně velkou stanicí umožňuje spoustu činností. Samozřejmostí pak jsou nemilosrdné hony na uprchlé zločince, které probíhají daleko za hranicemi dětského pokoje.

Podobné články

Píše kakaová Vafle

Mindok Kingdomino aneb budujeme království

Pokud máme doma novou deskovou hru, pravidla jsou jasná. Tatínek pročte návod, vysvětlí dětem a mamince a můžeme hrát. Tentokrát byl ale trochu zádrhel, pořád se ani tatínek ani maminka nedokázali shodnout, jak hru hrát. Celý článek

Monika z U nás na kopečku

Píše Monika z U nás na kopečku

Houpací sedačka CARIBENA. Váš domácí Karibik

Sedačka je skvělá a pohodlná. Už jsme na stejném místě jednu měli, ale nebyla pohodlná, špatně se v ní sedělo a záda se kulatila. Tato je naprosto super, jako stvořená pro lenošení. Celý článek

Kočárek pro panenky by měla mít každá holčička

Vzpomínáte na časy, kdy jste byla malá, měla kočárek se svou oblíbenou panenkou a byla pyšnou maminkou? A pokud ne, určitě jste měla kamarádku, která kočárek měla a ráda jste si u ní hrávala, abyste si mohla tu a tam na tuhle báječnou roli zahrát. Celý článek

Komentáře