Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Recenze: LEGO® City Police. Stavíme policejní stanici

Datum přidání: 29. 5. 2019

Lego je u našich dětí velmi oblíbené, spoustu času obě strávily už s Duplem. Když nás dostihl výborný marketing této dánské firmy v podobě krátkých klipů, kde policisté pronásledují lupiče v ulicích města složeného z kostek, měl syn v otázce volby dárku rychle jasno.

Domů nám dorazila velká krabice, jejíž obsah nás příjemně překvapil. Jednak již na první pohled velkým množstvím (894) dílů, hlavně ale jejich rozdělením do jednotlivých očíslovaných sáčků a 6 samostatnými katalogy.

Celkově balení obsahuje 7 panáčků, policejní motocykl, automobil a vrtulník, dále auto zločinců, a nakonec samotnou stanici složenou ze tří částí – kanceláře s heliportem, garáž s posuvnými vraty a vězení. Hlavně posledně zmiňované vězení obsahuje důmyslný natahovací mechanismus, který umožňuje zločincům po umístění nálože dynamitu "odstřelit" jednu zeď a osvobodit tak jejich uvězněného kolegu.

Tato možnost vzbudila nadšení i u malé dcery a obě děti ji vyzkoušely již nesčetněkrát. Stanice obsahuje také velké množství drobného příslušenství – pouta, vysílačky apod. Návrháři z Lega také správně odhadli, u kterých malých částí je největší riziko ztracení, balení tak u těchto položek obsahuje dostatečné množství rezervních kusů. 

Problém??? Ani ne :o)

Jediný problém byl, že po dokončení prvních 3 katalogů jsem přišel o dětského parťáka, který se začal věnovat již sestaveným autům. Zbytek stanice jsem tak – s těžko předstíraným zklamáním – dokončil z velké části sám. 

Pokud mám popsat nějaká negativa tohoto výrobku, jsou jimi některé špatně držící vnější díly dopravních prostředků, které se uvolní i po nepatrném kontaktu. To je ale jen drobná vada na kráse jinak celkově velmi povedené stavebnice. 

Jen málo hraček, které doma máme, dokáže zaměstnat naše děti na tak dlouhou dobu jako tato policejní stanice. Právě velké množství figurek a vozidel v kombinaci s poměrně velkou stanicí umožňuje spoustu činností. Samozřejmostí pak jsou nemilosrdné hony na uprchlé zločince, které probíhají daleko za hranicemi dětského pokoje.

Podobné články

Vybíráme autíčko pro kluka i pro holčičku. Nechte se inspirovat

Nejen kluci, jak bychom si mohli myslet, ale velmi často i holčičky rády řídí, vozí panáčky, zvířátka, nebo přímo sami sebe. Hra s autem dítko v mnohém obohacuje. U malých dětí zlepšuje koordinaci ručiček, u větších podporuje fantazii,... Celý článek

Monika z U nás na kopečku

Píše Monika z U nás na kopečku

Sbírka koňů Schleich se stále rozrůstá

Když není Terka u živých zvířat, neustále mi bere zrcadlovku a mizí fotit do luk a polí ty gumové, především koně. Motá koňům z kůží ohlávky, vyrábí sedla, háčkuje podsedlovky. Sbírka koňů se stále rozrůstá. Celý článek

Proprepiaf

Píše Proprepiaf

Módní doplněk nejen pro malé parádnice

Je takové zlaté pravidlo mezi dětmi, a zvláště pak u sourozenců, že když má něco jeden, nutně to musím mít i ten druhý. To, co má ten druhý, je prostě to nejlepší na celém širém světě! A tak jsme začali shánět deštník. Celý článek

Komentáře