Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Recenze: odrážedlo First BIKE Cross Red

Datum přidání: 23. 7. 2019
Sára

Píše Sára

Již delší dobu jsem pokukovala Romískovi po odrážedle. Po dlouhém rozmýšlení, čtení si recenzí na internetu i osobních zkušeností kamarádek u nás vyhrál nakonec First BIKE. Můžete si zvolit, zda chcete First BIKE street nebo First BIKE cross. Co jsem se dívala na internet, tak v jízdních vlastnostech žádný rozdíl není. Jediný rozdíl je ve vzhledu kol. Street má totiž hladká kola a naopak Cross má terénní (více vzorovaná) kola, takže se podle mého hodí více ke chlapečkům.

Románek si vybral sám barvičku First Biku a to červenou, která vypadá opravdu naživo hezky, nic křiklavého ani to není taková ta ,,sprostá červená", jak by řekla moje babi😊.

Výhoda First Biku nebo-li kola bez pedálů je ta, že se dítě díky tomu naučí ovládat stabilitu a přechod na normální kolo je tak mnohem jednodušší. Poté již dítě přejde na klasické kolo a nebude potřebovat postranní kolečka.

First BIKE má navíc nafukovací kola a ruční brzdu. Já oceňuji to, že se tohle odrážedlo může jako jediné bez pedálů pyšnit značkou Bezpečné hračky. To znamená, že je zdravotně nezávadné, kvalitní a vhodné pro děti daného věku, což je u FIRST BIKU 2-5 let. Navíc získalo i v roce 2009 ocenění České kvality. Tohle odrážedlo nemá žádné vystupující šrouby nebo ostré konce, které by dítě mohlo zranit. Rám kola je pevný, odolný, ale zároveň pružný. Sedátko je ve tvaru koňského sedla - dítě drží tvar a neklouže ze sedla. First BIKE navíc disponuje omezeným otáčením řidítek, takže se nikdy nepřetočí. Navíc je tohle odrážedlo jedním z nejlehčích na trhu, váží 3,9 kg. Výška sedla lze nastavit otočením šroubu, takže k němu nepotřebujete žádné nářadí.

Románek je z tohoto odrážedla opravdu nadšený. Není to totiž jen krásná designovka, ale opravdu kvalitní odrážedlo bez kol, do kterého se nemusíte bát investovat. K First BIKU jsme dokupovali ještě adaptér na snížení, protože Románek bez něj dosáhl jen na špičky. Díky snižovacímu adaptéru se sníží velikost o 4 cm a First BIKE je tak ideální pro dítě od dvou let. A stojí pár korun. Díky němu Románek teď dostane krásně nohama na zem.

Musím říct, že jsem byla velmi mile překvapená z Románkové první jízdy, která byla perfektní a sakra rychlá! Dokonce zvedal i nohy a měl je ve vzduchu když se odrazil. No, jezdil jak drak, nadšený a s úsměvem na rtech a maminka lítala a lítala za ním! Bez First BIKU nedá Románek ani ránu a pokaždé, co jdeme ven, ho bereme s sebou.

Odrážedlo First BIKE můžu doporučit všemi deseti, protože je nejen designově krásné, ale hlavně kvalitní a pro dítě bezpečné😊.

Podobné články

Monika z U nás na kopečku

Píše Monika z U nás na kopečku

Sbírka koňů Schleich se stále rozrůstá

Když není Terka u živých zvířat, neustále mi bere zrcadlovku a mizí fotit do luk a polí ty gumové, především koně. Motá koňům z kůží ohlávky, vyrábí sedla, háčkuje podsedlovky. Sbírka koňů se stále rozrůstá. Celý článek

Proprepiaf

Píše Proprepiaf

Módní doplněk nejen pro malé parádnice

Je takové zlaté pravidlo mezi dětmi, a zvláště pak u sourozenců, že když má něco jeden, nutně to musím mít i ten druhý. To, co má ten druhý, je prostě to nejlepší na celém širém světě! A tak jsme začali shánět deštník. Celý článek

Píše kakaová Vafle

Mindok Kingdomino aneb budujeme království

Pokud máme doma novou deskovou hru, pravidla jsou jasná. Tatínek pročte návod, vysvětlí dětem a mamince a můžeme hrát. Tentokrát byl ale trochu zádrhel, pořád se ani tatínek ani maminka nedokázali shodnout, jak hru hrát. Celý článek

Komentáře