Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Recenze: rostoucí nosítko KiBi

Datum přidání: 16. 10. 2019

Píše Jana Blog Zrzky

Během mého třetího těhotenství jsme pořídili nosítko KiBi. Chystali jsme se na 14 dní do Neapole, já měla už pupek a necelý tříleťák Jakub ještě nezvládal nachodit dlouhé kilometry. Věděli jsme, že ho bude místy potřeba nosit.

KiBi jsem znala od pár kamarádek a věděla jsem, že pojme i větší dítě. Tenkrát jsem si vybrala tyrkysovou variantu s drobnými kvítky, tuším KiBi Mauricius.

Nosítko KiBi

Nosítko KiBi je rostoucí, ergonomické a dost vychytané. Rozhodně ale není pro novorozence, i když jde různě zmenšovat a zvětšovat, přece jen patří k těm větším. Mimčo by v nich plavalo. Obecně se uvádí, že je pro děti od 4 měsíců, mě spíš přijde tak od 5-6. Záleží ale na tělesných proporcích a pevnosti dítěte. Matěj si nošení v něm naplno užil až tak v 8 měsících, do té doby mu bylo výrazně lépe v šátku. V létě už moc nevydržel proces vázání do šátku, mlel sebou, vylízal, já zase nerada tahám šátek po zemi, takže jsme přesedlali na nosítko. Jednou se našteluje a pak jen cvak, cvak, je to. Navíc nosítko dá i Chlupáč, šátek nekompromisně odmítá.

Nejvíc oceňuju právě tu jeho variabilitu. Že se opravdu přizpůsobí rostoucímu dítěti, příp. střídání mezi sourozenci, nebo taky nosící osobě. Splňuje všechny předpoklady ergonomického nošení. Má nastavitelnou šíři zádové opěrky (v oblasti nožiček a zadečku jde pomocí pár cvočků zúžit, příp. rozšířit), stejně tak výška zádové opěrky je jednoduše regulovatelná. Samozřejmostí je odnímatelná kapucka.

Já jako nosící máma oceňuju hodně široký a tučně vypolstrovaný bederní pás a ramenní popruhy. I když mě po dlouhém nošení (vepředu) bolí trochu záda, nemám nikde zařezané popruhy do masa. Fajn vychytávka je, že jde KiBi pěkně srolovat. Pak ho buďto pěkně skladně šupnete do kočárku, příp. ho srolujete na sobě a máte bederák na zahřívání ledvin :)

Výhoda nosítka je zároveň nevýhodou

Jediná věc, která mi na něm "vadí" je, že právě ty cvočky v oblasti nožiček má Matěj vždycky obtisknuté na stehnu. Nevím, do jaké míry je to jen estetika, nebo jestli mu to může způsobovat nějaký diskomfort, ale je to tam. Jenže tyhle cvočky jsou právě nezbytnou vychytávkou pro rozšíření nosítka, takže výhoda je tady zároveň nevýhodou.

KiBi máme doma asi rok a půl, nosil se v něm Jakub i Matěj, je pořád v perfektním stavu a už chápu, co na něm všichni vidí. Nosítko je praktičtější a rychlejší, jednodušší, fajn pro větší děti, super k nošení na zádech. Na druhou stranu vnímám i ty malé nedostatky, což je ale dáno spíš tím, že jsem ovlivněná zkušeností s měkkým šátkem. Šátek bude vždycky první volbou pro novorozenečka a malé miminko.

Podobné články

Píše Jana Blog Zrzky

Recenze: Attipas ponožkové capáčky

Botičky Attipas se řadí k barefoot capáčkům, prodávají se však na různých místech, nejen v BF prodejnách. Prodávají se v několika velikostech a mnoha krásných vzorech. Celý článek

Video recenze dětských her přímo od dětí

Stavebnice, panenky, hry, auta… ať už máme doma holčičku nebo chlapečka, tyto hračky doma máme, a nejen po jednom kuse. S blížícími se narozeninami, jmeninami, oslovou, kde dítko dárek očekává, už nevíme, co vlastně vybrat, aby dárek po 5 minutách Celý článek

Bára mamapocket

Píše Bára mamapocket

Do čeho zabalit svačinku a recept na domácí kokosové mléko

Svačinky si teď vozíme v krásné SKIP HOP krabičce se zvířátkem. Krabička je velká tak akorát na dětský oběd, nebo velkou svačinu. Je v ní schovaná ještě jedna menší krabička, to se určitě hodí. Celý článek

Komentáře