Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Recenze: rostoucí nosítko KiBi

Datum přidání: 16. 10. 2019

Píše Jana Blog Zrzky

Během mého třetího těhotenství jsme pořídili nosítko KiBi. Chystali jsme se na 14 dní do Neapole, já měla už pupek a necelý tříleťák Jakub ještě nezvládal nachodit dlouhé kilometry. Věděli jsme, že ho bude místy potřeba nosit.

KiBi jsem znala od pár kamarádek a věděla jsem, že pojme i větší dítě. Tenkrát jsem si vybrala tyrkysovou variantu s drobnými kvítky, tuším KiBi Mauricius.

Nosítko KiBi

Nosítko KiBi je rostoucí, ergonomické a dost vychytané. Rozhodně ale není pro novorozence, i když jde různě zmenšovat a zvětšovat, přece jen patří k těm větším. Mimčo by v nich plavalo. Obecně se uvádí, že je pro děti od 4 měsíců, mě spíš přijde tak od 5-6. Záleží ale na tělesných proporcích a pevnosti dítěte. Matěj si nošení v něm naplno užil až tak v 8 měsících, do té doby mu bylo výrazně lépe v šátku. V létě už moc nevydržel proces vázání do šátku, mlel sebou, vylízal, já zase nerada tahám šátek po zemi, takže jsme přesedlali na nosítko. Jednou se našteluje a pak jen cvak, cvak, je to. Navíc nosítko dá i Chlupáč, šátek nekompromisně odmítá.

Nejvíc oceňuju právě tu jeho variabilitu. Že se opravdu přizpůsobí rostoucímu dítěti, příp. střídání mezi sourozenci, nebo taky nosící osobě. Splňuje všechny předpoklady ergonomického nošení. Má nastavitelnou šíři zádové opěrky (v oblasti nožiček a zadečku jde pomocí pár cvočků zúžit, příp. rozšířit), stejně tak výška zádové opěrky je jednoduše regulovatelná. Samozřejmostí je odnímatelná kapucka.

Já jako nosící máma oceňuju hodně široký a tučně vypolstrovaný bederní pás a ramenní popruhy. I když mě po dlouhém nošení (vepředu) bolí trochu záda, nemám nikde zařezané popruhy do masa. Fajn vychytávka je, že jde KiBi pěkně srolovat. Pak ho buďto pěkně skladně šupnete do kočárku, příp. ho srolujete na sobě a máte bederák na zahřívání ledvin :)

Výhoda nosítka je zároveň nevýhodou

Jediná věc, která mi na něm "vadí" je, že právě ty cvočky v oblasti nožiček má Matěj vždycky obtisknuté na stehnu. Nevím, do jaké míry je to jen estetika, nebo jestli mu to může způsobovat nějaký diskomfort, ale je to tam. Jenže tyhle cvočky jsou právě nezbytnou vychytávkou pro rozšíření nosítka, takže výhoda je tady zároveň nevýhodou.

KiBi máme doma asi rok a půl, nosil se v něm Jakub i Matěj, je pořád v perfektním stavu a už chápu, co na něm všichni vidí. Nosítko je praktičtější a rychlejší, jednodušší, fajn pro větší děti, super k nošení na zádech. Na druhou stranu vnímám i ty malé nedostatky, což je ale dáno spíš tím, že jsem ovlivněná zkušeností s měkkým šátkem. Šátek bude vždycky první volbou pro novorozenečka a malé miminko.

Podobné články

Své děti můžete „zdravě“ hlídat díky chytrým hodinkám LAMAX WatchY2

O naše děti se bojíme v každém jejich věku. Velký okamžik přichází, když začínají chodit domů ze školy bez doprovodu, přihlásily se do kroužku, do něhož musí dojíždět autobusem, nebo se vrací k večeru od kamarádů a my trneme, zda dobře dorazí. Celý článek

Little B

Píše Little B

Video: výbavička do postýlky pro miminko

Jukněte na krátký sestřih videa od Little B, kde vám ukáže sladce vybavenou postýlku pro holčičku. Nechte se inspirovat, třeba ještě něco pořídíte i pro svá zlatíčka. Celý článek

kakaová Vafle

Píše kakaová Vafle

Albi Kouzelné čtení a elektronická tužka

Minulý rok Vilíka začaly bavit Staré pověsti české, ale nic, co by mu mohlo rozšířit zájem (krom samotné knihy) jsem nenašla, právě krom jednoho dílu Kouzelného čtení. Celý článek

Komentáře