Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Rozmanité hry, které zabaví každého z rodiny

Datum přidání: 8. 10. 2020

Také patříte k těm, kteří rádi usednou s dětmi k deskové či jiné hře? Je dobré mít doma zásobu více typů her, abyste mohli hrát všichni spolu, ve dvou, sami, vymýšlet strategie nebo se vzdělávat. Nechte se inspirovat a obohaťte své království her.

Hraje celá rodina

Chvíle, kdy můžeme usednout společně ke hře se stávají docela vzácné. Udělejte z nich tradici, a třeba každý čtvrtek večer vytáhněte rodinnou hru, při níž si užijete mnoho legrace.

K povedeným rodinným hrám patří určitě Minecraft od Ravensburger. Jde o strategickou stolní hru, kterou asi není potřeba představovat nikomu, kdo si oblíbil Minecraft. Vaším úkolem bude nejen sbírat suroviny a budovat stavby, ale i bojovat s monstry. Ten, kdo bude mít na konci hry největší hodnocení, se stane vítězem. Hra je určena pro 2–4 hráče ve věku od 10 let.

Líbí se vám televizní pořad, Co na to Češi? Tak to u vás najde výborné uplatnění hra od Albi se stejným názvem. Budete hrát v týmech a vašim úkolem bude uhodnout, jakou odpověď zvolil vzorek 100 dotázaných Čechů. Budete se vzájemně připravovat o body, díky čemuž se hra neustále proměňuje a je až do konce plná napětí. Je určena pro 3 a více hráčů ve věku od 15 let.

Chcete-li rodinnou hru, kterou budou moct hrát i menší děti, sáhněte po ADC Blackfire Dobble. Jde v ní o rychlost, postřeh a reflexy. Na 55 kartách jsou různé symboly, a vašim úkolem bude najít shodný symbol na dvou kartách vyložených na stole. Kdo bude nejrychlejší, ten si pár karet vezme. Na konci hry spočítáte páry karet a uvidíte, kdo z vás byl nejrychlejší a nejpozornější. Hra je určena pro děti od 6 let. V nabídce je i verze „Junior“ pro menší děti.

Vzdělávejte se při hraní

Co si budeme povídat… Učení jde nejlépe při vykonávání nějaké činnosti, nebo při hře. Proto je dobré mít doma hry, které děti nenásilně učí kde čemu. Třeba některé z těchto:

Zázraky přírody od Dina jsou inspirována stejnojmenným pořadem ČT. Díky ní si užijete skvělou zábavu a v mnohém se vzděláte. Budete mít za úkol zodpovědět 12 otázek z 5 kategorií. Prohlubte své znalosti nebo oprašte to, co jste již kdysi znali, ale zapomněli jste. Určeno pro 2–12 hráčů od 12 let.

Další zajímavou vzdělávací hrou je Tipni si od Albi. Najdeš v ní celkem 1188 otázek z 6 kategorií. Můžeš tipovat, ale i sázet se a debatovat o všech otázkách, než se dozvíš správnou odpověď. Poznáte mnohé informace, kuriozity a rekordy. Hra je určena pro 3–6 hráčů od 12 let.

Šampiona mezi rodinnými party hrami doporučujeme...

Následující hra získala herního Oskara! Je to hra Krycí jména od společnosti Mindok. Budete hrát v týmech a úkolem bude úspěšné kontaktování všech svých agentů. Skrytou identitu všech agentů znají pouze hlavní špióni, ostatní hráči je budou znát jen pod krycími jmény. Podaří se vám kontaktovat svého agenta, nebo nechtěně pomůžete soupeřům a pomůžete jim odhalit jejich agenty? Poutavá a zábavná hra pro 2–8 hráčů od 10 let věku.

Strategické hry pro kluky i holky

Mezi dětmi i dospělými jsou oblíbené strategické hry. Všichni se při nich mohou plně realizovat a uvést v realitu své nápady, taktiku. Máte-li větší potomky, tento typ her by vám doma určitě neměl chybět. Navíc vybrat tu pravou můžete nejen pro kluky, jak by se mohlo zdát, ale i pro holky.

Určitě znáte postavičky z dílny Marvel. S těmi se můžete setkat ve hře ADC Blackfire Marvel Champions. Jde o karetní hru, v níž budete mít za úkol ochránit svět za pomocí hrdinů před lotry, jako jsou Ultron, Klaw nebo Rhino. Vžijete se do rolí nejmocnějších hrdinů světa a budete moci dokázat, jak šikovní jste. Je určena pro 1–4 hráče od 14 let.

Ještě nemáte Osadníky z Katanu od Albi? Tak to rychle napravte, nebudete litovat. Základní hra se dá rozšířit o dokoupené rozšíření. Vaše lodě připlují k neznámému pobřeží, na němž se ale vyloďují i další námořníci. Zvládnete zakládat osady, budovat civilizovanou krajinu, vyměňovat suroviny, zakládat vesnice, města na vhodných místech a mnohé jiné? Určeno pro 3–4 hráče ve věku od 10 let.

Hrajete rádi piškvorky? Tak to vás jistě nadchne hra ADC Blackfire Brix. Budete stavět zeď z kostek tak, abyste přidávali své dílky do rostoucí stavby. Každá kostka však obsahuje i dílek ze soupeřových kostek. Ukládejte tedy tak, abyste mu nechtěně nenahráli a neporazil vás. Skvělá strategická hra je určena pro děti od 7 let v počtu 2 hráčů.

Ze soudku hlavolamů

Hlavolamy jsou skvělé na krácení dlouhých chvil. Najít můžete mnoho typů hlavolamů různé obtížnosti. Hodí se pro kluky i holky a bezesporu zaujmou malé i velké ratolesti. Jestliže váš syn či dcera rádi trápí svůj mozek, vsadit můžete třeba na Albi Tajemnou schránku – peníze, kdy je skříňka zároveň hlavolamem, do něhož se musí hráč nejdřív dostat. Jen tak zjistí, co je uvnitř ukryto.

Za vyzkoušení stojí určitě i hlavolam Dino Cestovní hra uzly. Vaše děti se naučí vázat nejrůznější typy uzlů, které mohou využít i v běžném životě. S jejich pomocí budou moci upevňovat různé věci, spojit dva provazy atd. Součástí balení je kreslený návod s 50 typy uzlů a dva provázky. Pro děti od 8 let.

Velmi zajímavý je i Albi Hlavolam Huzzle Galaxy 3. Jde o krásný designový model, který patří do série japonských hlavolamů Hanayama. Dovedete jej složit? A kolik času vám to zabere? Kvalitní a masivní provedení zaujme skutečně každého. Úroveň náročnosti na složení je střední.

Užijte si hry pro dva

Hrají vaše děti často ve dvou, nebo pár tvoříte vy a ono? Možná ale také hrajete se svým partnerem, manželkou… Hry pro dva jsou báječné, zvláště, když vystihují to, co vás skutečně baví.

K populárním patří bezesporu Albi Šachy – dřevěné. Krásné provedení, kvalitní materiál, to vše je zárukou, že vám budou sloužit po mnoho let.

Výbornou hrou pro páry je i hra Dokonalý pár od Albi. Díky ní si budete moci prověřit, jak moc znáte svou milovanou nebo milovaného. Lze ji hrát o samotě, nebo ve dvou, ale i ve víc párech. Zjistíte mnohé, co jste o druhém nevěděli a užijete si určitě spoustu zábavy.

K hezkým hrám pro dva patří i Halali – Zábavný lov od Mindok. Jeden z vás bude myslivcem a dřevorubcem, druhý bude hrát za lišky a medvědy. Podaří se vám ulovit soupeře a další obyvatele lesa? Pro děti od 8 let.

Tak pro kterou či které se nyní rozhodnete? Strategické, hlavolamy, nebo některé jiné? Vybírejte podle toho, co je vám nejbližší a myslete jak na sebe, tak na ostatní členy rodiny. Určitě společně strávíte spoustu veselých chvil ve společnosti her.

Podobné články

Spojte hru a zábavu s učením. LEGO® DUPLO® je skvělou pomůckou

Drtivá většina dětí si od nejmenšího věku ráda skládá kostičky a staví z nich nejrůznější výtvory. Vy jim můžete nabídnout ke hře kostičky, které lze nejen skládat, tvořit z nich komíny, „nakládat“ vagonky vláčků nebo stavět výtvory plné fantazie. Celý článek

Čeká vás party nebo oslava? Nesmí vám chybět dokonalá hra

Určitě už jste byli na party, na níž přišla na řadu nějaká ta hra, a tak bylo o zábavu postaráno. Jestliže máte výbornou hru, skvělá zábava se vám zaručeně nevyhne. Celý článek

Vystavějte si se svými dětmi společně ty nejhezčí vzpomínky!

Naši nejmenší naštěstí netuší, že my dospělí znovu čelíme nejistotě a obavám. V jejich světě nemají místo, protože život je jedno veliké dobrodružství. Na úžasné cestě za poznáním jsou máma a táta těmi nejbáječnějšími společníky Celý článek

Komentáře