Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

SCHLEICH svět ve tvých rukou

Datum přidání: 6. 11. 2018
Zdroj: U nás na kopečku
Zdroj: U nás na kopečku

Naše společnost, která dnes patří k největším výrobcům hraček v Německu a k předním světovým poskytovatelům figurek na hraní, byla založena již v roce 1935. Od té doby jsme si získali přízeň dětí i dospělých na celém světě a prodáváme ve více než 50 zemích.

Všechno ale začalo u člověka, který nám dal jméno: v roce 1946 přišel Friedrich Schleich se sametem potaženými panenkami z drátů a dřeva a uvedl tak na trh první hračku značky Schleich. V roce 1950 čítal sortiment pouhých 13 figurek, o sedm let později jich bylo již takřka 70. Již v roce 1955 jsme vyráběli populární figurky Bambi a Pluto z dílny Walt Disney™, tehdy ještě z pěnové gumy. O dva roky později se na trh dostala první zvířata: lví rodina, slon a klokan.

Celosvětovou proslulost si společnost Schleich začala získávat v roce 1965 s nezaměnitelnými moudrými Šmouly TM. Od 80. let se vyrábějí zvířecí figurky, které dnes představují jádro činnosti naší společnosti. Vzniklo tak šest různých tematických světů se zhruba 600 figurkami, které obsahují také oblíbené licenční produkty různých partnerů. Každoročně prodáme 50 milionů figurek, tj. asi 150 000 kusů denně.

Portfolio Schleich zohledňuje herní potřeby dětí v různých fázích vývoje: Farm World, Wild Life a Dinosaurs jsou realistické tematické světy pro menší děti od tří do osmi let. O něco větší děti od pěti do dvanácti let zažívají s koňskou řadou Horse Club dobrodružství a přátelství prostřednictvím her a příběhů. Děti z této věkové skupiny, které oslovuje fantasy, se mohou ponořit do kouzelného světa bayala® nebo do mystického světa příšerek Eldrador®. Licenční produkty známé z filmu a televize (např.. Marvel©, DC Comics™, včelka Mája™, Peanuts® a Šmoulové™) doplňují sortiment a jejich příznivci na svou dětskou lásku nezapomínají ani v dospělém věku.

Děti naše figurky milují a mají k tomu pádný důvod. Smartphone, tablet a spol. toho svedou spoustu, ale nemají nejmenší šanci, když figurky a zvířata ožijí v dětské fantazii a dají vzniknout osobnímu příběhu. Jen skutečné figurky si dítě může osahat a může je prožít. Z tohoto důvodu přispívají výrobky Schleich k vývoji Vašeho dítěte přiměřeně jeho věku: od motorických schopností až po vyprávění krátkých vlastních příběhů. Hraní podporuje tvořivost a představivost.

Herní světy Schleich nabízejí ještě více příležitostí. S nimi mají naše figurky vlastní domov s rozsáhlým příslušenstvím. Herní prožitek je tak obohacen a dítě může vnímat souvislosti v přírodě.

Kvalita a bezpečnost se vyplatí

Hrdostí nás naplňují všechny naše figurky, zejména však jejich kvalita a bezpečnost. A kvalita u nás hraje prim od samého začátku.

Nápady na nové výrobky rozvíjíme výlučně interně. Zohledňujeme přitom výsledky našich tržních průzkumů a přání dětí. Každou novou figurku navrhujeme s velkou láskou k detailu, a proto nechceme nic uspěchat.

Naši umělecky založení návrháři vytvářejí dokonalé reprodukce podle fotografií, nákresů či předloh z odborné literatury. Je na nich, zda budou pracovat tradičně s voskem, či digitálně na počítači. Na nástrojích koneckonců nesejde; princip zůstává stejný.

Jak dlouho trvá modelování, to závisí na figurce samotné. Na psa jsou třeba dva týdny, na koníka vypracovaného až do poslední žíně tři týdny a dinosaurus klidně zabere i osm týdnů. Každý chloupek a každý záhyb se vytváří zvlášť – to vše vyžaduje velkou trpělivost. Pokud první model obstojí ve všech testech, vyrobíme prototyp z umělé pryskyřice. Nejpozději v této fázi se obracíme na specialisty z muzeí či zoologických zahrad. Jen pokud prototyp vyhoví jejich kritickému oku a přísným požadavkům, usoudíme, že jsme dokonale zkopírovali přírodu, a jsme spokojeni.

Náš závazek ke špičkové kvalitě platí i v následné výrobě: Každá figurka prochází kontrolou a s nevšedním umem je ručně pomalována. Důsledně volíme jen naprosto nezávadné suroviny a necháváme je pravidelně zkoumat a schvalovat v nezávislých laboratořích. Přísným kontrolám průběžně podrobujeme i dodavatele materiálu. Kupujete tak výrobky, které splňují všechny vnitrostátní i mezinárodní požadavky. K těm patří směrnice č. 2009/48/ES o bezpečnosti hraček, DIN EN 71 a mezinárodní norma Standards ASTM F963-2008.

Záře v dětských očích, hrdost našich návrhářů při vytváření figurek, které jsou věrné svým předobrazům, a nadšení z toho, že děláme něco „srozumitelného“: to vše nás motivuje!

Vám i Vašim dětem přejeme hodně radosti při objevování a průzkumu našeho pestrého světa Schleich.

Podobné články

Tajemství mléčného tuku a jeho nezastupitelná role ve výživě dítěte

Mateřské mléko jako nejlepší výživa pro miminko v sobě skrývá stále řadu tajemství. I když již známe jeho složení poměrně dobře, stále se objevují nové a nové složky, jejichž vliv na vývoj a zdraví dítěte jsou i nadále předmětem řady výzkumů. Celý článek

Jak vyzrát na spánek kojenců a batolat. Naslouchejte vlastní intuici

Usínání miminek patří k největším “strašákům” spojeným s mateřstvím. Nevyspaná matka bývá podrážděná a její sebevědomí v péči o dítě okamžitě klesá. Celý článek

Hrajme si společně. Prospěje to dětem i rodičům

Hra je nejpřirozenějším způsobem trávení volného času dítěte a těmi prvními parťáky v dětských hrách nebývá nikdo jiný než rodiče. Proč stojí za to překonat své zábrany a vrátit se pomyslně do vlastních dětských let? Dr. Jacqueline Hardingová má odpověď Celý článek

Komentáře