Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Spojte hru a zábavu s učením. LEGO® DUPLO® je skvělou pomůckou

Datum přidání: 27. 10. 2020

Drtivá většina dětí si od nejmenšího věku ráda skládá kostičky a staví z nich nejrůznější výtvory. Vy jim můžete nabídnout ke hře kostičky, které lze nejen skládat, tvořit z nich komíny, „nakládat“ vagonky vláčků nebo stavět výtvory plné fantazie. Ale zároveň s jejich pomocí děti učit dalším dovednostem. Stačí sáhnout po těch správných.

Barevné kostky s písmeny

Skvělými jsou například kostky z řady LEGO® DUPLO® . Ty se dají nejen stavět na sebe, kdy do sebe výborně zapadají a drží pevně, ale lze díky nim učit děti jednotlivá písmenka abecedy. Dokonce je propojíte i s dopravním prostředkem. Takový Náklaďák s abecedou LEGO DUPLO je plně naložen pestrobarevnými kostičkami, které jsou doplněny o písmenka. Děti mohou rozeznávat a učit se jednotlivá písmena a později z nich skládat krátká slova. Už od poměrně útlého věku tak začnou mít přehled o základech českého jazyka, aniž by pociťovaly zátěž z učení. V balení najdete i postavičky chlapce, holčičky a pejska, aby děti mohly vytvářet příběhy a měly na blízku kamarády ke hře.

Na nákladní auto mohou naložit náklad s nápisem „auto“, „vlak“, „pes“, „sklo“, „pleny“, „strom“ a mnohé další. Nemusí vozit kostičky jen ve dvou řadách uložených na sobě, ale vytvořit zeď mnohem vyšší. Ideální je zkombinovat kostičky z této stavebnice s dalšími klasickými kostičkami bez písmen a moct tak hojně stavět i domečky a jiné stavby, do nichž budou slova z kostiček zakomponována.

Naučte se číslice

Dětem se bude hodit znát nejen písmenka, ale i číslice. I na ta LEGO DUPLO myslí. Stačí koupit dětem Vláček s čísly naložený pestrými kostkami. I tady budou dětem dělat společnost postavičky, a to holčička, chlapec a kočička. Děti je mohou posadit na náklad ve vagonech, nebo na samotnou lokomotivu. Drží pevně, a tak se nemusíte bát, že by jim při jízdě pokojíkem či obývákem náklad nebo figurky padaly. Počítání tak konečně bude zábava.

Bouráme a stavíme s LEGO® DUPLO®

Hledáte hračku, která nabídne něco více než pouhou zábavu? Chcete si s dětmi hrát a zároveň rozvíjet jejich fantazii, vyprávět si s nimi zajímavé příběhy nebo je učit počítat a rozeznávat barvy? Se stavebnicí LEGO® DUPLO® si nejen užijete spoustu zábavy, ale..

Zvířecí kamarádi z Čech i dálných zemí

Abyste dětem hraní oživili, můžete jim pořídit i krásné sady zvířat LEGO DUPLO. Jsou jimi „Zvířátka z farmy“ a „Zvířecí mláďátka, která mohou děti vidět v ZOO nebo v televizi. V pokojíku se mohou skamarádit prasátko se slonem, kočka s pandou nebo třeba žirafa s telátkem. Mohou si povídat o zemích, z nichž pochází, o své potravě, o tom, v jakých příbytcích v běžném životě vyrůstají… Samozřejmě se zpočátku musíte zapojit vy, rodiče, ale to jen do té doby, než od vás děti informace „nasají“. Díky tomu, jak moc učenlivé ale jsou, si vše zapamatují velmi rychle, a pak už budou příběhy tvořit samy. A nejen v pokojíčku se zvířátky. Budou své znalosti používat i při hře s kamarády ve školce, na návštěvě nebo později ve škole, kdy se jim budou náramně hodit.

Přesvědčte se sami, jak je snadné děti učit díky hračkám, které mají „něco navíc“. LEGO DUPLO vás zaručeně nezklame, a stejně tak si jej oblíbí vaše ratolesti.

Podobné články

Koloběžka je skvělým společníkem pro holky i kluky v každém věku

Je bezva mít jistotu že, nabídnete-li dětem nějakou aktivitu, s velkou pravděpodobností uspějete. K takovým sázkám na jistotu, co se týče zabavení ratolestí, ale také zapojení je do aktivního pohybu, patří bezesporu koloběžka. Celý článek

Soutěž o krásné hračky Niny pro nejmenší

Pořídit dárek dětem není tak složité, tedy u těch, které už ví, o co jde. Ty menší malují nebo píšou dopis Ježíškovi, větší si prostě jasně řeknou, co by rády, ale co nejmenší zlatíčka? Celý článek

Zima a děti: Jak vybavit kojence, batole nebo školáka do zimy?

Jaká bude letošní zima? Předpovědi říkají, že by měla být po dlouhé době ta pravá nebo možná bude mírná jako byla ta loňská. Nemá smysl čekat, je dobré být připraven. Celý článek

Komentáře