Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Sportování v těhotenství a po porodu. Pohyb v každém stavu

Datum přidání: 2. 3. 2020

Vždy jsem aktivně sportovala. Vyvažovala jsem si tím sedavé zaměstnání a ventilovala energii. Cvičení jsem se věnovala hlavně po ránu – ve fitku nebo při běhání venku, to si člověk vyvětral hlavu a naplánoval den.

Když jsem pak otěhotněla, dlouhou dobu jsem se odmítala vzdát své sportovní praxe. Odmítala jsem takové ty hodiny, které byly vyznačené jako „těhotenské“. Jednou jsem se účastnila, asi v 5. měsíci, a když jsem tři krát zvedla levou ruku a levou nohu a pak pět minut oddychovala, už mě tam nikdo nedostal.

Když mi asi v půlce osmého měsíce začalo břicho vadit i u jógy, nedostala jsem se ani do polohy dítěte, a navíc jsem při každém pozdravu slunci sotva popadala dech, rezignovala jsem a začala chodit na těhotenské cvičení. Funěla jsem u zvedání levé ruky a pravé nohy stejně jako tenkrát ty maminky v pokročilém měsíci, a byla jsem ráda i za tu 5minutovou pauzu. Těšila jsem se, jak po porodu začnu co nejdříve zase cvičit. V hlavě jsem měla plán, jak si budu cvičit doma, pak začnu s běháním a postupně zařadím i další sporty.

Teď to vypadá tak, že místo činky zvedám mladou (porodní váha 4 kg), bez keců dřepuji pokaždé když mladá něco shodí. Pánevní dno a nohy posiluji na míči při uspávaní (někdy i 30 minut). Pozdrav slunci děláme často společně, když mladá vstane za svítání. Jen už u něj nerelaxuji, ale nadávám.

Mám jednu vysněnou pozici z jógy, kterou bych ráda praktikovala celý den, každý den – pozice mrtvoly. Pro ty, kdo to neznají – je to relaxační závěrečná pozice z jógy, u které se výborně usíná.  

Podobné články

Rodný jazyk 100x jinak aneb jak mateřství obohatí slovní zásobu

Vždy jsem si myslela, že moje pasivní i aktivní slovní zásoba je dost veliká. Od dětství jsem hodně četla, měla velikou fantazii, vymýšlela příběhy a povídky. Jako dospělá pracující jsem se, kvůli nedostatku času, knihám věnovala méně. Celý článek

Když je chlap "těhotný"

Slyšela jsem, že chlap nese těhotenství hůř než žena. Je to dané nižším prahem bolesti a také tím, že chlap má asi pocit, že musí ženě alespoň částečně pomoct v tom „utrpení“. Celý článek

Jablko nepadá daleko od stromu. Dochvilnost byla přednost

Během své kariéry jsem si zakládala na tom, že všechny úkoly plním rychle, dobře a v termínu. „Deadline“ byla jedna z prvních věcí, kterou jsem chtěla u každého projektu znát, abych si mohla rozložit síly, zdroje a čas. I na schůzky jsem chodila... Celý článek

Komentáře