Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Sportování v těhotenství a po porodu. Pohyb v každém stavu

Datum přidání: 2. 3. 2020

Vždy jsem aktivně sportovala. Vyvažovala jsem si tím sedavé zaměstnání a ventilovala energii. Cvičení jsem se věnovala hlavně po ránu – ve fitku nebo při běhání venku, to si člověk vyvětral hlavu a naplánoval den.

Když jsem pak otěhotněla, dlouhou dobu jsem se odmítala vzdát své sportovní praxe. Odmítala jsem takové ty hodiny, které byly vyznačené jako „těhotenské“. Jednou jsem se účastnila, asi v 5. měsíci, a když jsem tři krát zvedla levou ruku a levou nohu a pak pět minut oddychovala, už mě tam nikdo nedostal.

Když mi asi v půlce osmého měsíce začalo břicho vadit i u jógy, nedostala jsem se ani do polohy dítěte, a navíc jsem při každém pozdravu slunci sotva popadala dech, rezignovala jsem a začala chodit na těhotenské cvičení. Funěla jsem u zvedání levé ruky a pravé nohy stejně jako tenkrát ty maminky v pokročilém měsíci, a byla jsem ráda i za tu 5minutovou pauzu. Těšila jsem se, jak po porodu začnu co nejdříve zase cvičit. V hlavě jsem měla plán, jak si budu cvičit doma, pak začnu s běháním a postupně zařadím i další sporty.

Teď to vypadá tak, že místo činky zvedám mladou (porodní váha 4 kg), bez keců dřepuji pokaždé když mladá něco shodí. Pánevní dno a nohy posiluji na míči při uspávaní (někdy i 30 minut). Pozdrav slunci děláme často společně, když mladá vstane za svítání. Jen už u něj nerelaxuji, ale nadávám.

Mám jednu vysněnou pozici z jógy, kterou bych ráda praktikovala celý den, každý den – pozice mrtvoly. Pro ty, kdo to neznají – je to relaxační závěrečná pozice z jógy, u které se výborně usíná.  

Podobné články

Projektový název: Fazolka aneb @ZEZÁPISKŮ

Když jsme v práci řešili nějaký nový projekt, často dostal pracovní název. Někdy jsme přišli i s krycím názvem, aby jen zasvěcení tušili, o čem se bavíme. Před spuštěním jsme pak vymysleli něco lepšího/vhodnějšího a ven ho pustili již s novým jménem. Celý článek

Znakování jako forma komunikace. @zezápisků matky manažerky

Před nástupem na mateřskou jsem jako manažer byla zvyklá komunikovat a řešit problémy rychle a efektivně. Prostě meeting, briefing, brainstorming. To se narozením dcery zásadním způsobem změnilo. Celý článek

Sůl nad zlato aneb vaříme pro miminka

Nikdy jsem moc nesolila, jídlo v restauracích pro mě bylo často hodně přesolené. Manžel mi říkal, že neumím jídlo správně okořenit, vyhrát si s ním. Když jsem ho sledovala, jak do jídla přidává sůl, majoránku nebo pepř, nechápala jsem to. Ale jídlo... Celý článek

Komentáře