Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Štěstí je jen muška…

Datum přidání: 7. 4. 2017

Píše Lucie Mucalová

Co je to štěstí? Pocit naplnění, radosti, tepla… Pocit, kdy se něco daří a vše jde tak, jak má. Víte, že pocit štěstí si můžete sama ordinovat :o) Stačí pár kroků, jak přistupovat k sobě samé a okolí, pak vše půjde samo a pocit štěstí nezmizí, ani když děti budou zlobit :o) Nezapomeňte – štěstí musí vycházet zevnitř. Jdeme na to?

 

Štěstí není výše konta


Nejdůležitější je si uvědomit, co pro nás štěstí znamená a pak s tím pracovat.

1. Utvářejte si své vlastní štěstí nezávisle na někom či na něčem. Starejte se o to, aby vaše štěstí vycházelo jen z vás, a to nezávisle na čemkoli okolo. Pokud si stavíte štěstí na konkrétním partnerovi, finanční hojnosti aj., tak můžete jednoho dne padnout na dno. Štěstí vycházející zevnitř nás by mělo být stabilní a nikdo nemá právo vám ho brát. Rodí se z maličkostí a není závislé na výši konta.

 

Kamarádkou sama sobě


2. Staňte se tou nejlepší přítelkyní pro sebe, přestaňte se kritizovat. Hledejte, co na sobě máte ráda, chvalte se za každou maličkost. Zbytečné týrání, bičování sebe samé vede k nepohodě, nízkému sebevědomí a následnému přibírání. Za každým kilogramem navíc je příběh, většinou se jedná o nezpracované a bolestné emoce, které se neventilují. Láska k sobě pěstuje vnitřní i vnější krásu.

3. Najděte rovnováhu, naučte se s ní pracovat. Hledejte životní balanc. Pracujte na vytváření vnitřní síly, zpracovávejte negativní emoce, komunikujte s každým, kdo je okolo. Mlčením ubližujete zejména samy sobě a ztrácíte životní rovnováhu. Mluvte o svých potřebách.

 

Radost z maličkostí


4. Těšte se z úspěchů svých i blízkých. Jak se říká, přej a bude ti přáno. To, co vysíláte směrem k druhým lidem, to se nám jako bumerang vrátí. Poslouchejte, co říkáte, a přejte druhým. Negativní věci utvářejí negativní život, krásná přání tvoří krásný život.

 

Nenechte se vysávat


5. Nenechejte se strhnout negativním myšlením. Neobklopujte se negativními lidmi a věčnými stěžovateli. Mějte kolem sebe lidi, co mají sny, touhy, co se radují i z maličkostí a co vás dobíjejí. Negativní myšlení zamořuje prostor a sžírá člověka. Utvářejte si pozitivní život. Pokud vás v životě něco trápí, změňte to, nehledejte si alibi, proč to nejde. Právo na štěstí má každý z nás. Váš život je takový, jaký dovolíte.

 

Relaxujte


6. Naučte se ve stresu plavat. Učte se zvládat stres za pomocí různých technik, naučte se správně dýchat, relaxujte, meditujte, choďte na procházky a vyzkoušejte jógu. Naučte se ventilovat stres, v opačném případě může přijít nemoc a nepohoda.

 

Pečujte o sebe


7. Buďte k sobě upřímná. Staňte se pro sebe tou nejlepší kamarádkou. Mluvte sama se sebou, neustále se ptejte, zda jste šťastná v tom, jak žijete. Dělejte si pravidelný generální úklid v mysli, odstraňujte a pracujte na tom, co vás nedělá šťastnou. A hlavně, buďte pro sebe tou krásnou a milovanou ženou, nezapomeňte o sebe pečovat.

 

Poučte se


8. Vyvažujte špatné dobrým. Netrestejte se za chyby a prohry. I ty do života patří. Nebojujte se životem. Za každou životní lekci děkujte, odměňte se za to, že jste to zvládla ustát. Vždy je čas na změnu, proměnu, vždy můžete to nepříjemné vyvážit tím dobrým, hezkým.

 

Tvořte si budoucnost každou přítomnou vteřinu


9. Žijte přítomným okamžikem. Neplánujte, co bude za rok, dva, tři, netvořte si dlouhodobé plány, užívejte si žití tady a teď. Pokud máte plány, vrhněte se do nich ihned.

10. Malujte si budoucnost. Sněte, sněte, sněte. Kdo nemá sny, jako by nežil. Sny a přání utvářejí naši realitu. Nedovolte, aby vám někdo bral vaše sny, aby je někdo zesměšňoval.

11. Rozlučte se s minulostí. Uzavřete staré věci, které už neexistují, pracujte na přijetí věcí minulých a naučte se odpouštět. Nejde vám to? Vyhledejte pomoc u odborníka. Uzavření minulosti vám velmi změní život k lepšímu. Staré, neuzavřené věci táhnou ke dnu, berou energii a štěstí.

 

Nezapomínejte na sebe


12. Nejdřív žena, potom matka. Uvědomujte si stále svou hodnotu, neodkládejte se na poslední místo. Čím více se budete upozaďovat, tím více bude váš život hektický a nepohodový. Jen spokojená žena může být spokojenou mámou a partnerkou. Nezapomínejte se zabývat svým životem, svými potřebami, touhami a přáními. Příchod miminka, žití v manželství neznamená, že váš život končí a že musíte být v doživotním vězení. Ba naopak. Ve všech rolích je nutná volnost, jinak přichází nepohoda, smutek, vyčerpání, nechuť, rezignace a hlavně stereotyp.

13. Žijte si svým tempem. Nesnažte se dohonit a napodobit kamarádku, nesrovnávejte se a nehoňte se za nemožným. Starejte se o to, aby váš život plynul v souladu s vámi a vaší rodinou. Příběhy druhých nejsou vaše, není možné se jim vyrovnat. Každý má své vlastní tempo a životní příběh. Co funguje někomu, nemusí fungovat Vám.

Podobné články

Soutěžte a vyhrajte kosmetický balíček

Léto máme v plném proudu, výlety, dovolené... nezapomeňte odpočívat. Zastavte se u naší soutěže a vyzkoušejte svoje štěstí o kosmetický balíček pro vás a vaše děti. Pro děti jsme připravili ochranu před sluníčkem a pro maminky relax v podobě kokosového mýdla. Celý článek

Jak zajistit dětem dobrý spánek i v horkém počasí?

Léto je pro většinu z nás nejkrásnějším obdobím v roce, má ale i své méně příjemné stránky. V případě malých dětí jsou to zejména tropické teploty, které mohou významně ovlivnit také kvalitu spánku. Přinášíme několik tipů, jak dětem spánek v době veder... Celý článek

Děti a moderní technologie: Nemůžeme zakazovat to, co sami děláme

Generace dnešních rodičů je asi poslední, která ještě zažila bezstarostné dětství bez internetu. V Česku se teprve rozbíhal a většina z nás se s ním setkala až na střední škole. To naše děti se s internetem a moderními technologiemi už prakticky narodí. Celý článek

Komentáře