Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Sůl nad zlato aneb vaříme pro miminka

Datum přidání: 28. 4. 2020

Nikdy jsem moc nesolila, jídlo v restauracích pro mě bylo často hodně přesolené. Manžel mi říkal, že neumím jídlo správně okořenit, vyhrát si s ním. Když jsem ho sledovala, jak do jídla přidává sůl, majoránku nebo pepř, nechápala jsem to. Ale jídlo od něj bylo vyladěné do poslední tečky.

Se zavedením příkrmů se naše stravování ještě více zkomplikovalo. Kojení je jednoduché – vytáhnete prso a kojíte. Takhle jsem musela vařit nejen pro sebe, ale i pro mladou, postupně nakupovat a představovat zeleninu, ovoce a přílohy. Vše ve vodě nebo v páře, bez soli, bez koření. Jasně, šlo by jednoduše nakoupit skleničky, ale proč? Nejsem eko-bio matka, ale stejně musím i já něco jíst, a mně samotné je kupované hotové jídlo, co se ohřívá v mikrovlnce, proti srsti. 

Našla jsem knížku, kde jsou recepty určené pro mámu i dítě, ta mi trochu ulehčila život. Uvaří se jídlo beze všeho, pak se pro dítě část rozmixuje a pro dospělého dochutí. Kdo dochucoval již uvařené jídlo, ví, o čem mluvím. Prostě to nechutná, tak jak by mělo. Ale ta úspora času!

Jednou, u babičky, jsem uvařila zeleninovou polévku s tím, že bude pro mladou, mně i babičku. A dědečkovi jsem uvařila hutnou fazolovou polévku. Když se z kuchyně ozvalo prskání a nadávání, obě jsme tam běžely a našly dědu nad talířem zeleninové polévky. Po vysvětlení situace, řekl, že nic hnusnějšího nejedl, vypláchl si pusu vodou, pro jistotu ještě Coca-colou a šel si nandat jeho fazolačku.

Taky si někdy zapomenu ohřáté jídlo ochutit, ale s první lžičkou si velice rychle zase vzpomenu. A jsem vděčná, že jsem vlastně nikdy moc nesolila a také nebyla náročná na dochucování. Jednou za čas si pak s radostí sním něco, co uvaří manžel jen pro nás dva. Třeba steak s pepřovou omáčkou.

Podobné články

Projektový název: Fazolka aneb @ZEZÁPISKŮ

Když jsme v práci řešili nějaký nový projekt, často dostal pracovní název. Někdy jsme přišli i s krycím názvem, aby jen zasvěcení tušili, o čem se bavíme. Před spuštěním jsme pak vymysleli něco lepšího/vhodnějšího a ven ho pustili již s novým jménem. Celý článek

Znakování jako forma komunikace. @zezápisků matky manažerky

Před nástupem na mateřskou jsem jako manažer byla zvyklá komunikovat a řešit problémy rychle a efektivně. Prostě meeting, briefing, brainstorming. To se narozením dcery zásadním způsobem změnilo. Celý článek

Rodný jazyk 100x jinak aneb jak mateřství obohatí slovní zásobu

Vždy jsem si myslela, že moje pasivní i aktivní slovní zásoba je dost veliká. Od dětství jsem hodně četla, měla velikou fantazii, vymýšlela příběhy a povídky. Jako dospělá pracující jsem se, kvůli nedostatku času, knihám věnovala méně. Celý článek

Komentáře