Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Tápete, jaké hry dětem pořídit? Přinášíme několik tipů, které jim dokonale zkrátí dlouhou chvíli

Datum přidání: 29. 9. 2020

S příchodem studených a deštivých dnů se budeme čím dál více zdržovat doma. To si žádá „vyzbrojit“ se zásobou her, které budou moci hrát děti mezi sebou, ale i takové, ke kterým budou rády usedat samy.

Hry pro více dětí

Jestliže máte doma dvě a více dětí, nebo si hrajete spolu, oživte domácí zásobu her a nechte se inspirovat. Vybrali jsme několik dětských her, rozveselí malé i větší děti a ledacos je naučí.

První hrou je „Pojď si hrát“ od společnosti Dino. Krtka miluje většina dětí, a právě ten je bude ke hře lákat jako první. Pravidla hry jsou shodná se hrou „Člověče nezlob se“, zvládnou ji tak už nejmenší děti. Usnadnění hry přináší kostka, u níž body nahrazují obrázky. Celou hrou provází děti krásné ilustrace pana Milera. Hra je ideální už pro děti, které neumí počítat, ale rády si ji zahrají i větší.

Další zajímavou hrou je hra od Granny „Příšerky ze skříně“. Jde o strašidelnou hru plnou příšerek a strašidýlek, které budou mít děti zahnat do jejich skříně. Bude potřeba, abyste spojili své síly a společně buď vyhráli, nebo prohráli. Každá příšerka se bojí jedné hračky, vy budete mít za úkol hračky najít a s jejich pomocí strašidýlka hezky „zneškodnit“. Hra je vhodná až pro šest hráčů ve věku 3 – 8 let. Zajímavostí je, že tato hra byla nominována na Hru roku v kategorii dětských her.

Chcete děti naučit finanční gramotnosti? Tak to sáhněte po hře „Obchod“ od Albi Kvído. Jde o interaktivní hru přispívající k rozvoji finančních znalostí. Vše je koncipováno tak, aby děti rozuměly, dovedly se rozhodnout, co za své peníze nakoupí. Budou mít k dispozici nákupní seznam, peníze, zvážit budou mít výhody i nevýhody některého nákupu… Dokonce se budou učit tomu, že další peníze mohou získat nějakou domácí prací. Úkolem hráčů je nakoupit dobře a co nejrychleji se vrátit domů. Je určena pro 2 – 4 hráče ve věku 4 – 12 let.

Hry pro jednoho

Máte jedno dítko, nebo se často nacházíte v situaci, kdy potřebujete, aby se mělo čím zabavit, protože je samo doma, nebo si s ním právě nemá kdo hrát? Her pro jednoho je dostatek, vyberete větším i menším, klukům i holčičkám.

Jestli ji ještě nemáte, doma by vám neměla chybět „Rubikova kostka“ od firmy Rubik. Každá strana obsahuje 3x3 čtverečky a úkolem dítka bude, aby složilo všechny strany tak, aby měly jednotnou barvu. Zdá se to snadné, ale není tomu tak. Možná se vaší ratolesti podaří nejdřív složit alespoň jednu stranu. S dostatkem píle a snahy se ale určitě dopracuje časem k tomu, že kostku složí ze všech stan.

Další hezkou hrou, která podporuje logické myšlení je „IQ Puzzle Pro“. Najdete v ní 120 rébusů, které zabaví dítko na dlouhou dobu. Skládat bude 2D i 3D rébusy, a díky praktickému balení si ji může „drobek“ zabalit i na cesty. Je určená pro děti od 6 let.

Povedenou hrou je i „Spin Master Plerplexus Epic“. Jde o 3D hlavolam, revoluční 3D labyrint, který je uzavřen v plastové kouli. Zlepšuje dětem jemnou motoriku, koordinaci ruky a oka, výborně budou moci vyzkoušet svou zručnost i trpělivost. Je určena pro děti od 10 let a určitě je na dlouhé hodiny doslova polapí.

Elektronické hry

Doba jde kupředu, a kromě klasických deskovek v nabídce obchodů najdete i mnoho elektronických her. Je zbytečné se jim bránit, děti se k nim dostanou ve školách nebo na návštěvách u kamarádů, rodiny… Je lepší poznat je a vybrat dětem takové, které jsou skutečně zábavné i učící.

Jestliže si vaše drobotina ráda hraje na doktory, nadchne je hra „Operace“ od Hasbro. Budou operovat nemocného Sama tak, aby se nedotkly jeho vnitřních stěn a nedošlo k rozsvícení jeho nosu. Hra je hezky ozvučená doprovodnými zvukovými efekty. Zabaví děti od 6 let.

Rozvíjejte dětskou slovní zásobu s napínavou slovní hrou „Tik Tak Bum Junior“ od Piatniku. Děti budou mít za úkol přijít na slovo, které má souvislost s obrázkem na kartě, a rychle zapnutou bombu předat dalšímu hráči. Užijete si nejen adrenalin, ale i legraci u přebreptů, nových vymyšlených slov nebo nekonečného dumání. Určeno pro děti od 5 let.

Pro menší děti, které mají rády pejsky, je určená hra „Mokré štěně“. Štěně se ušpinilo a je potřeba jej umýt. S protihráčem se bude dítko střídat ve sprchování pejska a točení kohoutkem, dokud se pejsek nezačne otřepávat. Hra je určena pro děti od 4 let.

Cestovní hry

Trávíte mnoho času na cestách ať už ježděním k rodině, za lékaři nebo třeba kvůli vzdálené škole, školce? Zpříjemněte dětem čas některými z těchto her jako stvořených k cestování.

Jestliže potřebujete zabavit malé děti, sáhněte po hře „ADC Blackfire Dobble KIDS“. Jde o dětskou variantu skvělé rodinné oceněné hry. Jde zde o postřeh, rychlost a reflexy. Ve hře najdete 30 různých zvířátek na 30 kartách. Na každé kartě je 6 zvířátek a úkolem je najít na dvou kartách dvě stejná zvířátka. Kdo je rychlejší a najde je, tomu pár karet náleží. Na konci se sečte, kdo nastřádal víc párů karet. Hra je určena pro 2 – 5 dětí ve věku od 4 let.

Další povedenou hrou na cesty je „ADC Blackfier Kdo to byl?“. Jde o karetní hru, v níž mají hráči za úkol zapojit svou paměť a pohotově reagovat. Našlo se hovínko a neví se, kdo jej v obýváku „udělal“. Nenechte padnout vinu na své zvířátko, ale zároveň pozor, abyste nenařkli některé, kterému již byla prokázána nevina. Jinak budete nepořádek uklízet! Hra je určena pro 3 – 6 hráčů od 6 let.

Další zajímavou hrou je „Rummikub“ od Piatnika. Hra plná čísel, která má hráč vykládat do postupek nebo skupin. Důležité je sledovat vyložené kameny, kombinovat je tak, aby z toho měl hráč prospěch. Je potřeba myslet logicky. Hra je určena pro děti od 8 let.

Nezbývá než si vybrat hry, které vaše děti zaujmou s ohledem na jejich věk i na to, co rády dělají, jaké mají koníčky. Z uvedené nabídky určitě vyberete pro kluky i holky.

Podobné články

Spojte hru a zábavu s učením. LEGO® DUPLO® je skvělou pomůckou

Drtivá většina dětí si od nejmenšího věku ráda skládá kostičky a staví z nich nejrůznější výtvory. Vy jim můžete nabídnout ke hře kostičky, které lze nejen skládat, tvořit z nich komíny, „nakládat“ vagonky vláčků nebo stavět výtvory plné fantazie. Celý článek

Pásový opar u dětí. Vznik a léčba v kostce

Ačkoliv se v posledních dnech všude skloňuje především téma šíření koronaviru, ostatní onemocnění ze světa nevymizela. Mít se na pozoru je potřeba nejen u dospělých, ale samozřejmě i u dětí, které jsou velmi náchylné k virovým nemocem různého typu. Celý článek

Čeká vás party nebo oslava? Nesmí vám chybět dokonalá hra

Určitě už jste byli na party, na níž přišla na řadu nějaká ta hra, a tak bylo o zábavu postaráno. Jestliže máte výbornou hru, skvělá zábava se vám zaručeně nevyhne. Celý článek

Komentáře