Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Termoska a dávkovač MyyFeed Baby Formula Mixer – 2v1

Datum přidání: 10. 12. 2015
Daniela

Píše Daniela

Termoska a dávkovač MyyFeed Baby Formula Mixer – 2v1

Těšila jsem se na to, jak se už konečně vyspím. Rozhodla jsem se Žížu odstavit, nebudu muset v noci kojit, ležet v pro mne nepřirozené poloze. Prostě mu vrazím láhev s mlékem a bude klid.

To jsem ale netušila, že připravit mléko je činnost, která mne z rozespání naprosto probere. Byť jsme měli vždy připravenou vodu potřebné teploty v termosce, přesně odměřený prášek mléka v dávkovači, museli jsme si rozsvítit, abychom se téměř stále spící trefili při nalévání vody do lahvičky a abychom mléko nesypali na noční stolek. Tento naprosto jednoduchý úkol, který trvá asi tak minutu mne dokázal naprosto probudit.

Dítě už dávno lahev dopitou a chrápající jako parta chlapů a já čučím do stropu a nemůžu zabrat. Zlaté kojení, kdy jsem jen ležela v nepřirozené poloze, ale spala téměř celou noc v kuse. Začala jsem se rozhlížet po něčem, co by mi tento proces ulehčilo.

A objevila jsem termosku a dávkovač MyyFeed Baby Formula Mixer – 2v1. Dle popisu se mi hned zalíbila myšlenka toho, že už v lahvičce mám připravené potřebné množství vody, která díky uložení lahvičky v termosce nevystydne. Navíc je na lahvičce nasazen dávkovač mléka, který jen jednoduše zmáčknete, mléko se vsype do lahve, protřepete láhví, vyměníte dávkovač ta savičku a je to. Tak to musím mít. Dle popisu jsem zjistila, že s naší lahvičkou MAM není dávkovač kompatibilní, ale i za cenu toho, že si koupím jinou značku mi to stálo.

Termoska dorazila a vše se zdálo naprosto perfektní.

Nejprve jsem byla trošku překvapená, nějak jsem nabyla dojmu z fotografií, že k termosce je i nějaká noname lahvička. Není. Když jsem se pídila po popisu, šlo o můj osobní omyl, ale ve většině popisech je to zašifrováno. O tom, že kupujete jen termosku a dávkovač vás informuje věta: „Na Vaši lahvičku s teplou vodou nasaďte dávkovač naplněný potřebným množstvím UM a vložte do termosky“. Nevadí, stejně jsem měla v plánu pořídit lahev vhodnou pro tuto termosku.

A teď se koukněme, jak si na tom tato termoska s dávkovačem stojí. Určitě je skvělá myšlenka rychlé přípravy mléka v noci nebo někde venku. Lze připravit ale jen jednu dávku, tudíž je to spíše pro případy delší procházky nebo úřední záležitosti, kdy víte, že do dalšího krmení to nestihnete domů. Díky tomu, že je mléko v dávkovači, který je uzavřený, je příprava hygienická, rychlá a mléko je čerstvé právě v okamžik, kdy jej potřebujete.

Na dávkovači je stupnice, díky které si mlžete zkontrolovat počet již vsypaných odměrek (skvělá věc, dost často po třetí odměrce nevím, zda bylatřetí, druhá nebo pátá). Mléko se do lahvičky vsype pouhým stisknutím knoflíku (na který musíte při několika prvních aplikacích trochu více přitlačit).

Díky termosce si voda udržuje několik hodin tu správnou teplotu (samozřejmě záleží na množství vody v lahvičce, čím menší množství, tím rychleji voda chladne). to vidím jako klady termosky.

Jako velký zápor vidím skutečnost, že je termoska (spíše závit dávkovače) kompatibilní pouze s dvěma typy lahviček a to Toomey Tippee a Avent 125 i 260ml, což je velká škoda. Na lahvičku Toomey Tippeea přišroubujete dávkovač rovnou, na Avent musíte přišroubovat ještě takový adaptér. Máte tedy závit na závitu. Velká škoda, že není k dispozici více takovýchto závitů, že by šlo dávkovač našroubovat na více typů lahví.

Dále věc, která se mi líbila a byla skvěle vidět v ukázkovém videu, byl fakt, že do termosky vložíte láhev s vodou odpovídající teploty, na kterou našroubujete dávkovač, vložíte do termosky, na dávkovač nadále položíte savičku lahve a víko termosky, zašroubujete a jdete.

Při nutnosti umíchat dítěti mléko jen termosku otevřete, vyndáte lahev, vsypete mléko, protřepete, odšroubujete dávkovač, nasadíte savičku a nakrmíte malého hladovce. V tašce máte tedy jen onu termosku a vše pěkně v jednom. To ovšem platí jen pro lahvičku Toomey Tippee a Avent pouze 125ml.

Lahvička Avent, která má 260ml, je do termosky vložena bez dávkovače uzavřena klasicky savičkou. Dávkovač si musíte dát do tašky extra a v případě potřeby musíte odstranit savičku, našroubovat dávkovač, vysypat mléko, odstranit dávkovač, opět vrátit savičku a poté podat dítěti. Určitě je to lepší než tahat termosku s vodou, lahvičku a dávkovač, ale ta praktičnost a účelnost termosky s dávkovačem už trochu opadá.

Nicméně jsem vyzkoušela dát dávkovač na lahvičku MAM 220ml a závit s adaptérem na Avent na ni jde (není to úplně ideál, ale drží a při protřepání neteče). Lahev lze do termosky vložit s dávkovačem, ovšem bez savičky. Lahvička je o malinko vyšší, tudíž termoska nejde úplně dotáhnout, ale teplotu drží. Tak nemusím ani žádnou novou lahev kupovat, termoska nám slouží v noci, kdy potřebuji mít určité množství vody se správnou teplotou v lahvičce a jen do ní jednoduše vsypat mléko. Výměna dávkovače za savičku lze provést celkem lehce a i se slepenýma ospalýma očima, jen musíte mít savičku při ruce.

Při vložení lahvičky MAM s dávkovačem nelze termosku úplně dovřít. Teplotu však udrží. Závit lahvičky a dávkovače k sobě pasují.

Můj závěr je tedy takovýto. Být majitelkou Avent lahvičky o objemu 260ml, jsem rozladěná faktem, že musím přešroubovávat savičku a dávkovač, termoska tak ztrácí své kouzlo, které mne oslovilo (na tento fakt je ale člověk v popisu výrobku upozorněn). Být majitelkou lahvičky Toomey Tippee nebo mít malé miminko, kterému stačí objem 125ml (pak to platí i pro Avent), jsem naprosto nadšená.

Velkou nevýhodou tedy je, že pokud vým vyhovuje jiná značka lahviček, musíte se poohlédnout po nějaké jiné alternativě. A majitelky Avent 260ml musí samy zvážit své preference, zda jim investice do této termosky stojí. A pokud jste jako já a potřebujete jen jednoduchou manipulaci na noční krmení a máte rádi značku MAM, tak vaše očekávání termoska splní.

Podobné články

Video recenze dětských her přímo od dětí

Stavebnice, panenky, hry, auta… ať už máme doma holčičku nebo chlapečka, tyto hračky doma máme, a nejen po jednom kuse. S blížícími se narozeninami, jmeninami, oslovou, kde dítko dárek očekává, už nevíme, co vlastně vybrat, aby dárek po 5 minutách Celý článek

Bára mamapocket

Píše Bára mamapocket

Do čeho zabalit svačinku a recept na domácí kokosové mléko

Svačinky si teď vozíme v krásné SKIP HOP krabičce se zvířátkem. Krabička je velká tak akorát na dětský oběd, nebo velkou svačinu. Je v ní schovaná ještě jedna menší krabička, to se určitě hodí. Celý článek

Lucie by Lylu

Píše Lucie by Lylu

Spací pytel Lodger aneb konec odkopávání

U nás když se topí, tak i v ložnici a v pokojích na spaní je pěkná zima ~ studený odchov od manžela. Já jsem pak nervní když Max spí na peřině, což je denně, takže bez pytle ani ránu a to stejné nyní platí pro malou. Děti v teple a maminka má klidné spaní... Celý článek

Komentáře