Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Testovali jsme příkrmy Ella´s Kitchen a kaše a mléko Kendamil

Datum přidání: 13. 2. 2019

Příkrmy Ella´s Kitchen a kaše a umělá mléka Kendamil u nás zatím nejsou tak známá jako v zahraničí, kde se těší značné oblibě. Proto jsme je vyzkoušeli a podívali se i na jejich složení.

Ovocné příkrmy

Jako první jsme testovali ovocné příkrmy Ella´s Kitchen od ukončeného 4. měsíce. Hned v úvodu mě překvapily neotřelé kombinace. Vaši nejmenší si tak mohou pochutnat buď na klasice v podobě jednoho druhu, například na mangu, hrušce nebo švestce nebo později přejít na odvážnější kombinace, například na sladké jablko, dýni, jablko a borůvky nebo mango, hruška a papáju či našeho favorita v podobě sladkých brambor, červené papriky a jablka. Paradoxně se ukázalo, že malé gurmánce Viktorce nejvíce chutnaly kombinace, které by mě osobně nenapadlo doma připravit, například kombinaci špenátu, jablka a tuřínu. Pro starší děti jsou však kombinace ještě zajímavější – karibské kuře s mangem nebo lososové rizoto.

Ella´s Kitchen má laťku nastavenou hodně vysokou, všechny její příkrmy jsou v BIO kvalitě, jsou vyrobeny ze 100 % ovoce, nejsou zahušťovány ani doslazovány. Všechny testované přesnídávky jsem sama ochutnávala a za mě je chuť opravdu skvělá a například u manga nebo banánu s meruňkami a dětskou rýží opravdu nepoznáte rozdíl oproti domácím příkrmům. Právě vysoká kvalita se odráží v ceně, která je na české poměry vyšší.

I když někdo má výhrady k balení výrobku, za nás je ideální. Viktorka se totiž jíst většinou sama, takže si kapsičku přidržuje. To, že balení výrobku není úplně ideální, co se týče recyklace, si jsou vědomi také výrobci, kteří na svých stránkách popisují, jak probíhá recyklace obalů.

Pokud tedy hledáte příkrmy, které jsou z kvalitních surovin a chcete dítěti dopřát i jiný chuťový zážitek, například papáju, mango a podobně, Ella´s Kitchen rozhodně doporučujeme.

Kendamil

Hned v úvodu musím říct, že svou dceru stále kojím a mléko Kendamil používám jen při přípravě nemléčných kaší. Tuto značku jsem objevila teprve před pár měsíci, u předchozích dětí jsem měla zkušenost především se značkou Hipp. Co mě na Kendamilu zaujalo jako první, byly doslova ódy mých kamarádek, a i maminek na sociálních sítích na složení mléka. Ano, jako jedno z mála totiž obsahuje plnotučné mléko a neobsahuje palmový olej.


Zároveň jsme testovaly kaše Kendamil, a to rovnou variaci kojeneckých kaší: jemnou dětskou rýžovou kaši, jemnou banánovou kaši, jemnou rýžovou kaši a borůvkovou kaši. Ta jediná je od ukončeného 7. měsíce. Všechny kaše neobsahují žádné přidané soli, cukr, barviva ani konzervační látky. Kaše mají jemnou texturu a příjemnou vůni, nejvíce jsme si oblíbily banánovou.

Podobné články

Sára

Píše Sára

Recenze: odrážedlo First BIKE Cross Red

Již delší dobu jsem pokukovala Romískovi po odrážedle. Po dlouhém rozmýšlení, čtení si recenzí na internetu i osobních zkušeností kamarádek u nás vyhrál nakonec First BIKE. Můžete si zvolit, zda chcete First BIKE street nebo First BIKE cross. Celý článek

Píše kakaová Vafle

Mindok Kingdomino aneb budujeme království

Pokud máme doma novou deskovou hru, pravidla jsou jasná. Tatínek pročte návod, vysvětlí dětem a mamince a můžeme hrát. Tentokrát byl ale trochu zádrhel, pořád se ani tatínek ani maminka nedokázali shodnout, jak hru hrát. Celý článek

Monika z U nás na kopečku

Píše Monika z U nás na kopečku

Houpací sedačka CARIBENA. Váš domácí Karibik

Sedačka je skvělá a pohodlná. Už jsme na stejném místě jednu měli, ale nebyla pohodlná, špatně se v ní sedělo a záda se kulatila. Tato je naprosto super, jako stvořená pro lenošení. Celý článek

Komentáře