Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Testováno: video chůvička TrueLife NannyCam V24

Datum přidání: 4. 3. 2019

Píše Andrea Hudíková

Měla jsem možnost vyzkoušet a otestovat video chůvičku True Life –Nanny Cam V24. Na první pohled jsem se do ní zamilovala. Nejen kvůli modernímu designu, ale hlavně proto, že jsem věděla, jak důležitou roli v našem domě bude mít.

Že je chůvička skvělým pomocníkem každé maminky víme, ale co teprve video chůvička? To je vaše nová nejlepší kámoška! A víte proč? Protože díky ní si vypijete zaslouženou kávu, dáte si oběd nebo si prostě dojdete (bez doprovodu) na záchod. Přesto stále víte, co vaše dítě dělá a můžete s ním komunikovat.

Funkce videochůvičky

Nanny Cam V24 má spoustu skvělých funkcí, některé důležité jí ale chybí. Na rodičovské jednotce, která disponuje velkým 2,4″ barevným displejem, najdete:

 • ukazatel stavu baterie
 • indikátor kvality signálu
 • aktuální teplotu v pokoji
 • VOX režim – vysvětleno níže
 • datum a čas
 • budík


Budete zbožňovat velký displej na rodičovské jednotce, kde vidíte opravdu všechno, co potřebujete a navíc v super kvalitě. Chůvička také mile překvapila nočním viděním.

Díky mikrofonu můžete probuzené dítě uklidnit, než k němu přijdete. Nebo naopak napomenout staršího potomka, aby nedělal co nemá. Hlas v reproduktoru je dobře slyšet bez jakéhokoliv šumu.

Uklidňující melodie jsou příjemné na poslech a netahají za uši, jako u některých jiných chůviček. Ukázku písní připojuji ve video recenzi.

Ovládání je jednodušší, než se zdá

Tlačítkem OK se dostanete do menu, kde najdete:

 • Registraci kamery.
 • Nastavení budíku (užitečná funkce, ale pokud nechcete vzbudit i mimčo, raději bych zvolila budík na telefonu).
 • Nastavení – (Datum, čas, teplotí jednotky, Frekvence a Podsvícení LCD).
 • Pod ikonou Wifi se skrývá nastavení režimu VOX – režim VOX slouží ke snížení spotřeby baterie. Jakmile ho aktivujete, dojde k vypnutí obrazovky i zvukového přenosu. Když miminko zapláče nebo začne povídat, obraz i zvuk se opět zapne.
 • Jazyk – na výběr máte z 9 jazyků, vybíráte šipkami, potrvzujete tlačítkem OK.
 • Informace – zde najdete název zařízení, HW, SW a datum výroby.

K dispozici je celkem 8 melodií. Zvuk slyšíte vy stejně tak, jako dítě z reproduktoru. Bohužel pak přes melodii neslyšíte povídající miminko. Hlasitost regulujete šipkami pod displejem. Uvítací tón po zapnutí obrazovky není úplně ideální. Je poměrně nahlas a nedá se nijak ztlumit. Když chcete zapnout Nanny ještě v dětském pokoji, může se stát, že ten zvuk miminko vzbudí.

Co rodiče ocení zejména v létě při grilování na zahradě,  je dosah mezi jednotkami. Nanny Cam V24 slyší a vidí až na krásných  300 m v exteriéru a 100 m v interiéru. Chůvičku můžete nabíjet přes klasický USB konektor v notebooku, nebo z powerbanky.

Co u Nanny Cam V24 postrádám, je vizuální upozornění, že miminko mluví (nebo se o to snaží), například blikajícími LED diodami.

Na chůvičku Nanny Cam V24 nedám dopustit! Díky ní mám dokonalý přehled o tom, co se (nejen) u dětí v pokojíčku děje. Můžu fungovat, i když děti spí nebo si spolu hrají a zrovna mě nepotřebují. Doporučila bych ji každé mamince, která má ráda přehled a jistotu.

Podobné články

Unuo stylové a funkční kousky pro děti

Unuo je česká značka, se svým týmem v Táboře vyrábí funkční oblečení a látkové plenky. Protože šijí pro ty nejnáročnější, musí mít oblečení speciální vychytávky, neřeší se jen funkčnost. Celý článek

Píše Jana Blog Zrzky

Recenze: rostoucí nosítko KiBi

Během mého třetího těhotenství jsme pořídili nosítko KiBi. Chystali jsme se na 14 dní do Neapole, já měla už pupek a necelý tříleťák Jakub ještě nezvládal nachodit dlouhé kilometry. Věděli jsme, že ho bude místy potřeba nosit. Celý článek

Gabriela Nováková

Píše Gabriela Nováková

Pššš, už spinká!

Spánek je důležitý a pro děti to platí dvojnásob. Aby si dítko dobře odpočinulo, musí se cítit bezpečně a nerušeně. Relaxační zónu je tedy dobré umístit v méně frekventované části místnosti. Celý článek

Komentáře