Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Testováno: video chůvička TrueLife NannyCam V24

Datum přidání: 4. 3. 2019

Píše Andrea Hudíková

Měla jsem možnost vyzkoušet a otestovat video chůvičku True Life –Nanny Cam V24. Na první pohled jsem se do ní zamilovala. Nejen kvůli modernímu designu, ale hlavně proto, že jsem věděla, jak důležitou roli v našem domě bude mít.

Že je chůvička skvělým pomocníkem každé maminky víme, ale co teprve video chůvička? To je vaše nová nejlepší kámoška! A víte proč? Protože díky ní si vypijete zaslouženou kávu, dáte si oběd nebo si prostě dojdete (bez doprovodu) na záchod. Přesto stále víte, co vaše dítě dělá a můžete s ním komunikovat.

Funkce videochůvičky

Nanny Cam V24 má spoustu skvělých funkcí, některé důležité jí ale chybí. Na rodičovské jednotce, která disponuje velkým 2,4″ barevným displejem, najdete:

 • ukazatel stavu baterie
 • indikátor kvality signálu
 • aktuální teplotu v pokoji
 • VOX režim – vysvětleno níže
 • datum a čas
 • budík


Budete zbožňovat velký displej na rodičovské jednotce, kde vidíte opravdu všechno, co potřebujete a navíc v super kvalitě. Chůvička také mile překvapila nočním viděním.

Díky mikrofonu můžete probuzené dítě uklidnit, než k němu přijdete. Nebo naopak napomenout staršího potomka, aby nedělal co nemá. Hlas v reproduktoru je dobře slyšet bez jakéhokoliv šumu.

Uklidňující melodie jsou příjemné na poslech a netahají za uši, jako u některých jiných chůviček. Ukázku písní připojuji ve video recenzi.

Ovládání je jednodušší, než se zdá

Tlačítkem OK se dostanete do menu, kde najdete:

 • Registraci kamery.
 • Nastavení budíku (užitečná funkce, ale pokud nechcete vzbudit i mimčo, raději bych zvolila budík na telefonu).
 • Nastavení – (Datum, čas, teplotí jednotky, Frekvence a Podsvícení LCD).
 • Pod ikonou Wifi se skrývá nastavení režimu VOX – režim VOX slouží ke snížení spotřeby baterie. Jakmile ho aktivujete, dojde k vypnutí obrazovky i zvukového přenosu. Když miminko zapláče nebo začne povídat, obraz i zvuk se opět zapne.
 • Jazyk – na výběr máte z 9 jazyků, vybíráte šipkami, potrvzujete tlačítkem OK.
 • Informace – zde najdete název zařízení, HW, SW a datum výroby.

K dispozici je celkem 8 melodií. Zvuk slyšíte vy stejně tak, jako dítě z reproduktoru. Bohužel pak přes melodii neslyšíte povídající miminko. Hlasitost regulujete šipkami pod displejem. Uvítací tón po zapnutí obrazovky není úplně ideální. Je poměrně nahlas a nedá se nijak ztlumit. Když chcete zapnout Nanny ještě v dětském pokoji, může se stát, že ten zvuk miminko vzbudí.

Co rodiče ocení zejména v létě při grilování na zahradě,  je dosah mezi jednotkami. Nanny Cam V24 slyší a vidí až na krásných  300 m v exteriéru a 100 m v interiéru. Chůvičku můžete nabíjet přes klasický USB konektor v notebooku, nebo z powerbanky.

Co u Nanny Cam V24 postrádám, je vizuální upozornění, že miminko mluví (nebo se o to snaží), například blikajícími LED diodami.

Na chůvičku Nanny Cam V24 nedám dopustit! Díky ní mám dokonalý přehled o tom, co se (nejen) u dětí v pokojíčku děje. Můžu fungovat, i když děti spí nebo si spolu hrají a zrovna mě nepotřebují. Doporučila bych ji každé mamince, která má ráda přehled a jistotu.

Podobné články

Little B

Píše Little B

Video: výbavička do postýlky pro miminko

Jukněte na krátký sestřih videa od Little B, kde vám ukáže sladce vybavenou postýlku pro holčičku. Nechte se inspirovat, třeba ještě něco pořídíte i pro svá zlatíčka. Celý článek

kakaová Vafle

Píše kakaová Vafle

Albi Kouzelné čtení a elektronická tužka

Minulý rok Vilíka začaly bavit Staré pověsti české, ale nic, co by mu mohlo rozšířit zájem (krom samotné knihy) jsem nenašla, právě krom jednoho dílu Kouzelného čtení. Celý článek

Jak vybrat dětskou autosedačku? Jen správná autosedačka bude bezpečná

Obecně platí, že se při výběru autosedačky nevyplatí šetřit, jde o ochranu vašeho dítěte. Už z porodnice jeďte bezpečně s autosedačkou. Mít autosedačku nám „velí“ zákon, ale především zdravý rozum a láska k dětem. Celý článek

Komentáře