Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Tipy, jak vyzrát na asymetrii a povislá prsa

Datum přidání: 14. 1. 2020

Ať už věkem, těhotenstvím, rychlým úbytkem váhy… příčin, proč se prsa mění je dost, a ne vždy je žena může ovlivnit, ale… Asymetrie je dost častým jevem, který máme již daný, ale také se k asymetrii můžeme dostat po nehodě, kojení… Gravitace časem působí na většinu žen. Nemusíte se ovšem bát, přečtěte si naše tipy, jak asymetrii jednoduše skrýt, a i pevnost prsou podpoříme. 

Když jedno prso je jiné než druhé

Podprsenku se vždy snažte přizpůsobit většímu prsu. Pokud zvolíte podprsenku k menšímu prsu, větší prso bude přetékat, podprsenka jej vizuálně “přepůlí”.

Důležitý je i správně zvolený střih podprsenky a usazení prsou v podprsence. U menšího prsa více přitáhněte ramínko, střih koše se prsu přizpůsobí a nerovnost pak není znát. 

U větších prsou jsou vhodné vybírat řasené koše nebo částečně vyztužené s krajkou v horním díle. Řasení a krajka jsou pružné, tak se u většího prsa roztáhnou a dokáží rozdíl ve velikosti jemně zamaskovat. 

Samovyšetření. Rutina, která může zachránit život

Zhoubná onemocnění patří mezi velké strašáky naší společnosti. Rakovinou prsu onemocní každý rok více jak sedm tisíc českých žen.

Rozdíl jedné velikosti

Je-li nerovnost větší, zkuste "vyplnit" košíček menšího prsa vycpávkou, prso se zvedne a velikost se vyrovná. Vycpávky seženete běžně v galanterii. 

Opravdu velkou asymetrii (za tu se obvykle považuje rozdíl jedné a více velikostí) můžete řešit plastickou operací. Pokud doložíte, že vám způsobuje zdravotní komplikace (např. i vážné psychické potíže), může vám tento zákrok proplatit pojišťovna. Cena operace se pohybuje mezi 30-50 tisíci korun v závislosti na rozsahu operace a klinice, kterou si zvolíte. 

Autor: Triola.cz
Autor: Triola.cz

Bojujeme s gravitací

  • KVALITNÍ PODPRSENKA

Na zdraví i tvar prsou má vliv tvar podprsenky. Nesedící podprsenka působí neesteticky a způsobuje otlačeniny, odřeniny a přetěžuje ramena i páteř.

  • SPORT

Jako prevence povislých prsou je ideální pravidelné posilování a protahování trapézového svalu. Tím se narovná postava a dojde k zvednutí poprsí. Vyzkoušejte kliky nebo plavání. A nezapomeňte na kvalitní podprsenku, která vaše prsa zpevní a bude jim oporou.

Kvalitní sportovní podprsenka má propracovaný střih, který pevně fixuje, široká ramínka s nastavitelnou délkou, lehký a prodyšný materiál.

  • VÝRAZNÁ ZMĚNY VÁHY

Kolísání váhy v řádech desítek kilogramů se projeví na pružnosti vaší pokožky i vašeho poprsí. Prsní tkáň povolí, natáhne se a vaše prsa začnou povadat.

Prsa jsou důležitou součástí mateřství, pokud se maminka rozhodne, a je to možné, své miminko, kojit. Většinou se toto spojení neobejde bez následků a logicky se prsa mění. Nemusíte se bát, starostlivostí a péčí můžete mnohé ovlivnit.

Zdroj: www.triola.cz

Podobné články

Píše Kateřina Burjánková z Alimenty dětem.cz

Jak na náhradní výživné?

Již dříve jsme psali, že stát chystá pomoc pro samoživitele a samoživitelky, kterým jejich bývalý partner neplatí na výživné. Dnes už je tato možnost více aktuální, protože byl vládou schválen návrh zákona o náhradním výživném Celý článek

Píše Michaela Tilton

Porozumět dítěti je důležité

Miminka se rodí s velmi omezenými možnostmi, jak komunikovat, ale také s relativně omezeným výčtem svých potřeb, zájmů a přání. Když má novorozenec hlad nebo žízeň, tak oboje má jen jedno řešení, kojení. Celý článek

Píše MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Ryby, jahelná kaše nebo zázvor. Jaké další potraviny dokáží zvýšit vaše šance na otěhotnění?

Když to první měsíc nevyjde, říkáte si, nepodařilo se to teď, podaří se to jindy, necháme tomu volný průběh. Pak to ale nejde třeba půl roku, rok a vy začnete pochybovat. Dělám něco špatně? Proč se všichni kolem mě pyšní bříškem a já ne? Celý článek

Komentáře