Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Tipy na 13 kempů po celé ČR. Je kam cestovat a užít si krásné prázdniny

Datum přidání: 5. 6. 2020

Spoustu rodin poznamenal koronavirus snížením příjmů, a tak možná i vy přemýšlíte, jak naplánovat letošní dovolenou, aby byla co nejvíce ,,lowcost”. Úžasný zážitek a nízké náklady splňují rodinám přátelské kempy po celé České republice a my vám teď přinášíme výběr těch nejlepších, ve kterých se vyplatí strávit několik dní.

Plzeňský kraj: Antýgl, Srní

Autokemp Antýgl se nachází v lůně šumavské přírody, která je samozřejmě největším lákadlem tohoto ubytování. Součástí kempu je samozřejmě kiosek s občerstvením a také možnost koupání, můžete sem vyrazit od května do října.

Zlínský kraj: Nivnická riviéra

Na východním konci naší republiky na vás čeká kemp Nivnická riviéra, který nabízí skvělé zázemí pro toulky po okolí. Součástí kempu je plavecký bazén, brouzdaliště, ubytování i sportovní areál a jakmile vás tohle všechno omrzí, můžete vyrazit do nedalekých Bílých Karpat, třeba po stopách Žítkovských bohyň.

Pardubický kraj: Autokemp Buňkov

V Buňkovském autokempu na vás čeká poměrně levné ubytování, kvalitní restaurace a opět mnoho možností, kam vyrazit na výlet. Zkuste vyrazit třeba do unikátního kostela v blízkém Neratově se skleněnou střechou.

S dětmi pod stan? Žádný problém, jen nezapomeňte na dobré vybavení

Pokud jste dobrodružnější povahy a rádi byste vyrazili pod stan i s malými dětmi, nemusíte se bát. Jen je třeba dodržovat určité zásady a na výlet se připravit.

Olomoucký kraj: Autokemp na Krásném

Největší výhodou autokempu na Krásném je jeho poloha – nachází se v Jeseníkách, které jsou lákadlem pro všechny turisty, cyklisty i houbaře. Za krásnou přírodou Jeseníků se vyplatí vyrazit!

Karlovarský kraj: Camping la Provence

V blízkosti Mariánských Lázní se nachází kemp evokující svým názvem francouzské pláně plné levandulí. Kemp la Provence nabídne skvělé rodinné zázemí, moderní ubytování a samozřejmě také blízkost lázeňských procedur.

Královehradecký kraj: Safari kemp

Netradiční ubytování ve stylu safari najdete ve Dvoře Králové nad Labem. V blízkosti se nachází také ZOO Dvůr Králové, která v kombinaci s ubytováním a skvělou restaurací vytvoří dokonalý dojem pobytu v Africe.

Vysočina: kemp Fiola

Skvělým místem nabízejícím sportovní vyžití pro celou rodinu je kemp Fiola na Vysočině. Nafukovací fotbalové hřiště, trampolína, skákací hrad i minigolf oceníte především v ty dny, kdy se vám nebude chtít na žádný velký výlet po okolí.

Jihomoravský kraj: Camp Strážnice

Strážnický autokemp nabízí možnost roztáhnout si stan v blízkosti strážnického zámku. Součástí areálu kempu je také vybavené koupaliště a v okolí najdete krásnou přírodu, vyrazit můžete třeba do blízkého Radějova.

Jihočeský kraj: Kemp Branná

V srdci Jihočeského kraje, v blízkosti Třeboně a vyhlášených rybníků najdete skvěle vybavený kemp Branná. Přenocovat tu můžete kromě tradičních chatek také v teepee, což může být skvělým zážitkem pro celou rodinu.

Středočeský kraj: Stará Živohošť

V blízkosti Prahy se nachází vyhlášený kemp Živohošť, který se pyšní mnoha oceněními za kvalitu svého ubytování a nabízených služeb. V těsné blízkosti řeky Vltavy by byl hřích nevyužít možnost zapůjčení kánoí nebo raftu.

Liberecký kraj: Sedmihorky

Úžasný kemp Sedmihorky je přátelským místem pro celou rodinu. Opět zde můžete využít ubytování v teepee, čeká na vás rybník s možností koupání i nádherná příroda Českého ráje v okolí.

Ústecký kraj: Jetřichovice

Uprostřed krásné přírody Českého Švýcarska na vás čeká kemp Jetřichovice, který nabízí úschovnu kol i přírodní koupaliště. 

Moravskoslezský kraj: Ricco

V Příboru, rodišti slavného psychoanalytika Sigmunda Freuda, na vás čeká ubytování v kempu Ricco. Areál nabízí sportovní vyžití, plavecký bazén a brouzdaliště, vyzkoušet zde můžete aquzorbing i bumper ball a také minigolf.

Tipy na skvělé kempy na léto 2018 s dětmi

V letních měsících si užíváme dovolených. A nemusíme hned s dětmi do zahraničí. I u nás se dá zažít spoustu zábavy. Už jste vzali děti pod stan? V kempu si užijete spoustu zábavy, i zde najdete komfort pro příjemný pobyt. Je z čeho vybírat, přesvědčte se sami.

Podobné články

Svačinky do školy pro děti. Inspirace na pomazánky, bezlepkové svačiny a jiné

Co vyzkoušet také trochu jinou svačinu než housku se šunkou? Salátek, bezlepkové palačinky, zdravý sendvič nebo mňamkovou pomazánku s ředkvičkou, cizrnou nebo "hermelínem"? Celý článek

Píše Hana Müllerová

Kam můžete vyrazit i s dětmi za vzděláním a osobním rozvojem?

Mateřská a rodičovská dovolená je pro ženy ten správný čas zastavit se, zamyslet se nad svým osobním i profesním životem, a rozhodnout se, jakým směrem se bude dál ubírat. Celý článek

Cuketová polévka. Děti zasytí a bude jim chutnat

Už také nevíte, co z cukety udělat? Dušená cuketa, bramboráčky, sladká bábovka nebo i směs na topinky... Vyzkoušeli jste cuketovou polévku, která je hezky hutná, jemná a.... dokonalá? Náš recept je pro dětičky od cca 8 měsíců. Celý článek

Komentáře