Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Tipy na akce s dětmi v červnu

Datum přidání: 7. 6. 2018

Poslední měsíc před prázdninami je červen a je to měsíc ve znamení dětské radosti. Vždyť také začíná Mezinárodním dnem dětí, rozdává se vysvědčení, končí škola a začínají prázdniny! Vezměte své malé nedočkavce na výlet, zasportovat si, zasoutěžit nebo poznat trochu historie. A nezapomeňte, že 17.6. je Den otců a k této příležitosti je po celé ČR řada akcí, tak vezměte tatínky a užijte si plno zábavy!

Běhy nahoru - vyběhněte s námi!

Termín: 9.6.2018

Kdo by nechtěl být alespoň někdy nahoře? Nebo na hoře? Premiérový závod Běhu nahoru se poběží v sobotu 9. června a zdoláte při něm Klínovec, nejvyšší vrchol Krušných hor. 

Závod se koná 9.6. v kategoriích ženy, muži, děti a rodinný běh. Start první kategorie je v 10:00, registrace na místě od 8:00. Startovné je zdarma.

Hledá se sluníčko roku!

Termín: 9.6.2018

Sluníčko roku je nová talentová soutěž pro dívky. Máte doma odvážné a šikovné Sluníčko ve věku 6–10 let? Přiveďte jej 9. června 2018 na CASTING do obchodního centra Olympia Teplice.

Jestli Vaše dcerka ráda tančí, zpívá, kouzlí nebo třeba hraje na hudební nástroj, přijďte s ní k nám a zapojte se do této milé a hravé soutěže.

Velký šermířský den

Termín: 16.6.2018

Brány zámku se otevřou ve 12:30. Ve 13:00 začínají prohlídky zámku, kterým vás provede přímo princezna s pohádkovým příběhem. V 15:15 vám po krátké „předpohádce“ zahrajeme hlavní pohádku. Během dne budou probíhat různé šarvátky a jiné ukázky šermířských soubojů skupiny Tartus.

Po celý den budete moci navštívit dětskou dílnu a prohlédnout si historické zbraně v rukou rytířů.

Urban Challenge 2018 - Brno

Termín: 16.6.2018

Čekat tě bude opět 5 000 metrů dlouhá trať a více jak 25 originálních překážek z městského prostředí. Těšit se tak můžeš na skvělou zábavu a sportovní vyžití! Konečně pořádný adrenalinový zážitek, který je nyní dostupný úplně každému. Ať jsi začátečník, nebo trénovaný sportovec, tak tohle zkrátka dáš! 

Urban Challenge i pro ty nejmenší! Vedle hlavního závodního okruhu budou připravené také dětské překážkové okruhy. Máme připravený běh na 900 metrů pro 6–8 let a 1800 pro 9–11 let a 12–14 let. 

Den otců ve VIDA!

Termín: 17.6.2018

Tatínci, oslavte svůj den v zábavním vědeckém parku VIDA! Ukažte dětem, co všechno společně dokážete. Navštivte zdejší Bastlírnu – nový prostor pro všechny nadšené kutily. Vyrobte si loďku na vodní pohon nebo katapult. Vyzkoušejte si práci na odporové řezačce, zúčastněte se soutěže o nejvyšší věž. Jak chovat včely? Z čeho se vyrábí pivo? Jaké superschopnosti mají kvasinky a jak vypadají pod mikroskopem? To všechno se dozvíte během celodenního doprovodného programu, který VIDA! připravila společně s centrem EDEN v Bystřici nad Pernštejnem.

Tátafest 2018

Termín: 17.6.2018

Happening ve sportovním areálu Pražačka konaný u příležitosti Dne otců.
Čeká vás mezinárodní fotbalový turnaj, „adrenalinové“ aktivity pro táty a děti, kreativní dílny pro maminky, živá hudba a spousta dalších překvapení. Můžete se těšit na soutěžní disciplíny, celou akci nám zpestří vystoupení hudební kapely.

Den pozemního vojska - Bahna 2018

Termín: 23.6.2018

29. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě v Zadních Bahnech u Strašic.  Letošní ročník jak jinak než ve znamení stého výročí republiky a s připomínkou na československé legionáře ať již bojovali na jakékoliv frontě. Velké díky patří jejich následovníkům za laskavou pomoc a podporu.

Slavnostní zahájení a Motosraz 2018

Termín: 29. - 30.6.2018

Slavnostní zahájení letní sezony, setkání motorkářů a milovníků motorek v Šiklandu na Vysočině. Parádní zábava, muzika a krásný holky. V roce 2018 Šikland zahajuje už 25 sezonu! 

Přijeďte se parádně zabavit a užít si první prázdninový víkend s partou motorkářů. Bavit se budete už od pátku při dobré muzice, soutěžích, pochutnáte si na výborném jídle, vyrazíte na spanilou jízdu a nebude chybět legendární bar U Hrobníka.

Podobné články

Víte, které vybavení vám při péči o miminko usnadní život?

Každá maminka je vděčná za každou vychytávku, díky níž se jí pečuje o novorozené i starší děťátko snadněji a veseleji. K těm, které doma určitě oceníte, patří dětské chůvičky, odsávačky mateřského mléka a ohřívačky lahví. Celý článek

Mirka z Little Design

Píše Mirka z Little Design

Nejen pro školáky. Zdravé a praktické sezení

Znovu se začaly otevírat školky a od září se děti vrátí i do škol. V jarní domácí přípravě byla naplno otestována praktičnost a hravost pokojíčků, heren i koutků v obýváku. Celý článek

Nejlepší výlet s dětmi v horkém létě? Jednoznačně do aquaparku

V horkých letních dnech není zase až tolik možností, kam s dětmi vyrazit. Můžete se zchladit v interiéru zámků, trocha stínu vás potěší na vycházce do lesa, ale zaručeně největší radost uděláte celé rodině výletem do aquaparku. Celý článek

Komentáře