Tipy na akce s dětmi v říjnu

Datum přidání: 1. 10. 2017

Příroda se barví do ohnivých barev, s dětmi chodíme na houby, sbíráme kaštany, tvoříme kaštánková městečka, panenky, panáčky, zvířátka. Opadané listí slouží jako štětce a kreativní výtvory nemají konce, ale co když počasí nepřeje? Jukněte kam můžete vyrazit.

Madagaskar – muzikálové dobrodružství 2017

so 7. 10. 2017 Praha
so 14. 10. 2017 Brno
so 21. 10. 2017 České Budějovice
so 28. 10. 2017 Zlín

Vydejte se na dobrodružnou cestu s vašimi oblíbenými zvířátky z filmu Madagaskar – s Martym, Alexem, Melmanem a Glorií a mnoha dalšími.
Vás a vaše děti čeká strhující podívaná – kouzelná výprava, světelná show, velkolepá choreografie, propracované kostýmy, známé písně.
Poprvé naživo a v češtině!

Představení se konají vždy v sobotu od 14:00 a 17:00 hod.

Víkendové labodílny: Mechanická ZOO Brno

so 7. 10. 2017 - ne 26. 11. 2017 od 12:00 do 18:00

Chodíte rádi do ZOO? Na víkendových dílnách si v říjnu a v listopadu můžete vyrobit vlastní mechanické zvíře. Krokodýl, piraňa nebo pelikán oživnou díky obyčejnému kartonu a vaší zručnosti. Přijďte to vyzkoušet!

Půlhodinový program s výrobou mechanických papírových zvířat. Od 7. 10 každou říjnovou a listopadovou sobotu a neděli.

VIDA! Noc vědců

Termín:  6. 10. 2017

Dopravní prostředky (ne)tradičně

Znáte autíčko na vzduch? Umíte vyrobit kruhovou vlaštovku? Kde má raketa těžiště? Čím vším může být poháněna loď nebo letadlo? Přijďte si vyzkoušet a vyrobit naše speciální vychytávky. 

 

Putování americkým západem 19. století

Termín:  7. 10. 2017

Máte chuť si zpříjemnit podzimní dny? Chcete vzít děti na výlet a nevíte kam? A co se vydat přímo na Divoký západ? Neváhejte a přijeďte v sobotu 7.10. do West Parku! Je pro vás připravena spousta zábavy, her a dovedností. 

Festival Karla Zemana

Termín: 7. 10. 2017

Na celý den festivalu jsme připravili bohatý program pro rodiny s dětmi i pro zkušené fanoušky filmové tvorby! Na velkém plátně budete moci shlédnout nejvýznamnější filmy Karla Zemana – včetně digitálně restaurovaného Vynálezu zkázy a Barona Prášila. Po dlouhé době opět uvidíte kinoprojekci Zemanových animovaných filmů. Vaše pózování v nové trikové scéně v prostorách Muzea zachytí profi fotograf a na přání vám fotografii vytiskne. Seznámíte se s uznávanou výtvarnicí a dcerou Karla Zemana, Ludmilou Zemanovou. Trikový výtvarník Boris Masník představí historii filmového triku. S Ivem Marákem proniknete do tajů digitálního restaurování filmů. A po celý den budete animovat a tvořit v tvůrčích filmových workshopech a výtvarných dílnách.

Lesem ke hvězdám 2017 - s Malým princem

Termín: 7. 10. 2017

68. pionýrská skupina Lvíčata zve Vás a Vaše děti na pohádkový les – večerní procházku pro děti „Lesem ke hvězdám – s Malým princem“, která se bude konat v sobotu 7. října v podvečer v Ďáblickém háji na Praze 8.

Pohádkový víkend na zámku s Krtkem, princem a princeznou

so 14. 10. 2017 od 10:00 do 17:00 prohlídka s princem
ne 15. 10. 2017 od 10:00 do 17:00 prohlídka s princeznou

V sobotu vás milý a pohledný princ Filip provede Chvalským zámkem, interaktivní výstavou Šťastný Krtek aneb Krtek slaví 60. narozeniny, budete se bavit a soutěžit. V meděli se navás bude těšit půvabná, vtipná a chytrá princezna Koloběžka I.. Po skončení prohlídky u nás můžete zůstat, jak dlouho chcete, hrát si na výstavě a dívat se na kreslené filmy s Krtkem v zámecké kočárovně. :-)

Lekce vaření pro nejmenší ZDARMA

Termín: 25. 10. 2017

V rámci dotačního projektu z EU Vám nabízíme lekce vaření pro předškolní děti v doprovodu rodičů.

Lekce vaření jsou koncipovány hravou formou, kdy děti budou pomáhat rodičům s přípravou pokrmu. Na každou lekci bude tématicky vybrán 1 hlavní chod a 1 dezert dle ročních období či svátků.

Děti se snažíme zábavnými aktivitami nadchnout a přizpůsobujit se jejich věku. Maximálně využíváme podpůrných výukových prostředků, abychom podpořili pozitivní emoce dětí a kromě vaření a stolování rozvíjíme u dětí i jejich smysly důležité pro kuchařské umění a také rádi soutěžíme, zpíváme, tančíme a povídáme si o jídle a potravinách.

Podobné články

Kinder mléčné řezy bez mouky

Rychlá, sladká dobrota, kterou vykouzlíte opravdu během chviličky. Je to zdravější varianta kinder mléčného řezu. Děti ji budou zbožňovat. Obměňovat můžete náplň přidáním banánu, místo šlehačky dát zakysanou smetanu nebo přidat maliny... Celý článek

4 letní zeleninové drinky, které si děti zamilují

Pokud hledáte zdravé osvěžení pro děti, zkuste místo přeslazených ovocných limonád dát přednost domácím zeleninovým nápojům. Na rozdíl od ovoce totiž neobsahují tak velké množství fruktózy, a navíc do dětí dostanete i zeleninu, kterou by normálně nesnědly. Celý článek

Píše redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Kam vyrazit s dětmi na koupání

Letní prázdniny jsou již před námi a s nimi i horké dny, kdy se potřebujeme svlažit, a děti voda baví! Zde je několik oblíbených tipů, kam vyrazit k vodě. Celý článek

Komentáře