Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Tipy na akce s dětmi v říjnu

Datum přidání: 1. 10. 2017

Příroda se barví do ohnivých barev, s dětmi chodíme na houby, sbíráme kaštany, tvoříme kaštánková městečka, panenky, panáčky, zvířátka. Opadané listí slouží jako štětce a kreativní výtvory nemají konce, ale co když počasí nepřeje? Jukněte kam můžete vyrazit.

Madagaskar – muzikálové dobrodružství 2017

so 7. 10. 2017 Praha
so 14. 10. 2017 Brno
so 21. 10. 2017 České Budějovice
so 28. 10. 2017 Zlín

Vydejte se na dobrodružnou cestu s vašimi oblíbenými zvířátky z filmu Madagaskar – s Martym, Alexem, Melmanem a Glorií a mnoha dalšími.
Vás a vaše děti čeká strhující podívaná – kouzelná výprava, světelná show, velkolepá choreografie, propracované kostýmy, známé písně.
Poprvé naživo a v češtině!

Představení se konají vždy v sobotu od 14:00 a 17:00 hod.

Víkendové labodílny: Mechanická ZOO Brno

so 7. 10. 2017 - ne 26. 11. 2017 od 12:00 do 18:00

Chodíte rádi do ZOO? Na víkendových dílnách si v říjnu a v listopadu můžete vyrobit vlastní mechanické zvíře. Krokodýl, piraňa nebo pelikán oživnou díky obyčejnému kartonu a vaší zručnosti. Přijďte to vyzkoušet!

Půlhodinový program s výrobou mechanických papírových zvířat. Od 7. 10 každou říjnovou a listopadovou sobotu a neděli.

VIDA! Noc vědců

Termín:  6. 10. 2017

Dopravní prostředky (ne)tradičně

Znáte autíčko na vzduch? Umíte vyrobit kruhovou vlaštovku? Kde má raketa těžiště? Čím vším může být poháněna loď nebo letadlo? Přijďte si vyzkoušet a vyrobit naše speciální vychytávky. 

 

Putování americkým západem 19. století

Termín:  7. 10. 2017

Máte chuť si zpříjemnit podzimní dny? Chcete vzít děti na výlet a nevíte kam? A co se vydat přímo na Divoký západ? Neváhejte a přijeďte v sobotu 7.10. do West Parku! Je pro vás připravena spousta zábavy, her a dovedností. 

Festival Karla Zemana

Termín: 7. 10. 2017

Na celý den festivalu jsme připravili bohatý program pro rodiny s dětmi i pro zkušené fanoušky filmové tvorby! Na velkém plátně budete moci shlédnout nejvýznamnější filmy Karla Zemana – včetně digitálně restaurovaného Vynálezu zkázy a Barona Prášila. Po dlouhé době opět uvidíte kinoprojekci Zemanových animovaných filmů. Vaše pózování v nové trikové scéně v prostorách Muzea zachytí profi fotograf a na přání vám fotografii vytiskne. Seznámíte se s uznávanou výtvarnicí a dcerou Karla Zemana, Ludmilou Zemanovou. Trikový výtvarník Boris Masník představí historii filmového triku. S Ivem Marákem proniknete do tajů digitálního restaurování filmů. A po celý den budete animovat a tvořit v tvůrčích filmových workshopech a výtvarných dílnách.

Lesem ke hvězdám 2017 - s Malým princem

Termín: 7. 10. 2017

68. pionýrská skupina Lvíčata zve Vás a Vaše děti na pohádkový les – večerní procházku pro děti „Lesem ke hvězdám – s Malým princem“, která se bude konat v sobotu 7. října v podvečer v Ďáblickém háji na Praze 8.

Pohádkový víkend na zámku s Krtkem, princem a princeznou

so 14. 10. 2017 od 10:00 do 17:00 prohlídka s princem
ne 15. 10. 2017 od 10:00 do 17:00 prohlídka s princeznou

V sobotu vás milý a pohledný princ Filip provede Chvalským zámkem, interaktivní výstavou Šťastný Krtek aneb Krtek slaví 60. narozeniny, budete se bavit a soutěžit. V meděli se navás bude těšit půvabná, vtipná a chytrá princezna Koloběžka I.. Po skončení prohlídky u nás můžete zůstat, jak dlouho chcete, hrát si na výstavě a dívat se na kreslené filmy s Krtkem v zámecké kočárovně. :-)

Lekce vaření pro nejmenší ZDARMA

Termín: 25. 10. 2017

V rámci dotačního projektu z EU Vám nabízíme lekce vaření pro předškolní děti v doprovodu rodičů.

Lekce vaření jsou koncipovány hravou formou, kdy děti budou pomáhat rodičům s přípravou pokrmu. Na každou lekci bude tématicky vybrán 1 hlavní chod a 1 dezert dle ročních období či svátků.

Děti se snažíme zábavnými aktivitami nadchnout a přizpůsobujit se jejich věku. Maximálně využíváme podpůrných výukových prostředků, abychom podpořili pozitivní emoce dětí a kromě vaření a stolování rozvíjíme u dětí i jejich smysly důležité pro kuchařské umění a také rádi soutěžíme, zpíváme, tančíme a povídáme si o jídle a potravinách.

Podobné články

Mirka z Little Design

Píše Mirka z Little Design

Nejen pro školáky. Zdravé a praktické sezení

Znovu se začaly otevírat školky a od září se děti vrátí i do škol. V jarní domácí přípravě byla naplno otestována praktičnost a hravost pokojíčků, heren i koutků v obýváku. Celý článek

Nejlepší výlet s dětmi v horkém létě? Jednoznačně do aquaparku

V horkých letních dnech není zase až tolik možností, kam s dětmi vyrazit. Můžete se zchladit v interiéru zámků, trocha stínu vás potěší na vycházce do lesa, ale zaručeně největší radost uděláte celé rodině výletem do aquaparku. Celý článek

Co s sebou nezapomenout sbalit k vodě

I když nám sluníčko v první půli července nepřálo tak jako jiné roky, příchodu horkých letních dnů se prostě nevyhneme. Dříve nebo později dorazí do všech koutů naší republiky a pak většina Čechů bude řešit jedinou otázku: Kde se zchladíme? Celý článek

Komentáře