Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Tipy na akce s dětmi v únoru

Datum přidání: 2. 2. 2018

Únor je sice nejkratší měsíc v roce, ale i tak je nabitý spoustou zajímavých akcí. Hlavním únorovým tématem je samozřejmě masopustní veselí, které je provázeno maskami a dalšími doprovodnými aktivitami. 

Zažijte pohádkové dobrodružství na zámku Zbiroh, zasportujte si se svými dětmi v dobrodružném závodě v Letenských sadech nebo zkuste zažít Pěkný den jinak!

Třeboňský masopust

Termín:   3. 2. 2018

Masopust si v Třeboni letos připomeneme v sobotu 3. února. Autobusem přijedou z Benešova nad Černou dvě koledy a spousta maškar. Přidají se k nim ještě místní loutkáři a ochotníci. Zapojit se může každý Třeboňák, který za své originální maškarní přestrojení může získat i cenu.

Karlínský masopust 2018

Termín: 3. 2. 2018

Karlínské náměstí v sobotu 3. 2. 2018 ožije již po patnácté masopustním veselím. Karlínský masopust však tradičně začíná v 13 hodin v Kaizlových sadech, odkud se po krátkém programu vydá průvod masek právě na Karlínské náměstí. Od 14 do 19 hodin zde proběhne nadupaný pódiový program, chystáme nespočet aktivit pro děti i dospělé a samozřejmě nebudou chybět masopustní speciality.

Pohádková cesta za Popelkou na zámku Zbiroh

Termín: 10. 2. 2018

V sobotu 10. února 2018 od 13 hod. budou v zámeckém parku na všechny děti a jejich rodiče čekat postavy z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Kdo absolvuje cestu zámeckým parkem a splní zábavné úkoly, může se těšit na zaslouženou odměnu. 


Masopust ve skanzenu v Kouřimi

Termín: 11. 2. 2018

Třikrát během dne (v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin) obejde historická stavení muzea pestrobarevný průvod tradičních masek z Hlinecka doprovázený hudbou a tancem v podání národopisného souboru Kohoutek z Chrudimi. Návštěvníci se dozví o tradicích masopustu a masopustních maskách, stolování, ochutnají čerstvě usmažené šišky a koblihy, děti i dospělí si vyzkouší výrobu krepových růžiček, masopustních masek z papíru či výrobu malého vozembouchu. Proběhne masopustní miniškola práskání bičem spolku Keltoviny pod vedením laufra Martina Štully a výuka špejlování jitrnic. Nebude chybět domácí zabíjačka a další tradiční pochoutky.

Masopust v Hornickém muzeu

Termín: 17. 2. 2018

Každoroční konání masopustu v Hornickém muzeu Příbram navazuje na dávné tradice. Ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů z Bohutína, který oslavy organizuje nepřetržitě již přes 80 let, muzeum připravilo letošní masopustní průvod s rejem masek, žertovnými scénkami a hudebním doprovodem na sobotu 21. února 2015 v areálu Ševčinského dolu v Příbrami na Březových Horách. Masopustní průvod, tvořený kostýmovanými postavami, vyjde ráno ze staré hornické obce Bohutín v čele s brdským duchem Fabiánem. Zhruba v 10 hodin přijde za doprovodu kapely před vstup do nádvoří Ševčinského dolu v Příbrami na Březových Horách, kde jej uvítá ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl. Průvod poté požádá o možnost vstupu a provozování masopustních taškařic, které se pak odehrají na prostranství mezi šachetní budovou a strojovnou.

Dobrodružný závod pro rodiny s dětmi

Termín: 17. 2. 2018

Chcete plnit bláznivé úkoly, překročit svoji komfortní zónu a společně se celá rodina pobavit?
Společně s Enjoyteamem jsme si pro Vás a Vaše děti připravili skvělý závod v centru Prahy.

Průběh závodu:  závod není nijak fyzicky náročný a je určen pro děti cca. od 5 let. Princip je stejný jako u dobrodružných her v přírodě: hledají se krabičky. Avšak v krabičkách není ukrytý příběh, ale různé vtipné výzvy a úkoly, např. vyzvi lidi, aby podpořili petici na záchranu brouka Pytlíka. 

Čeká na Vás spoustu zajímavých výzev a úkolů! Výherní týmy získají samozřejmě odměnu a všichni diplom.

Na výletě v iSvětě

Termín: 24. 2. 2018

Humorné a zároveň poetické nastínění lidského života pomocí výtvarných prvků černého divadla, tance, pantomimy a hudby.

Představení se zabývá vážně i nevážně současným životním stylem. Ukazuje, jak moderní komunikační technologie řídí i lidské osudy. Délka představení je 70 minut a je částečně interaktivní, diváci tedy mají možnost účastnit se ho.

Festival Uzená Olomouc

Termín: 24. 2. 2018

Dokonalá kombinace chutě, vůně, domácí atmosféry a především jídla!!!

Uzená Olomouc je oslava uzeného masa, zabijačkových specialit, piva a jiných dobrot. Těšit se můžete na: zabijačkové pochoutky, zabijačková škola a škola vaření, uzené dobroty, farmářský trh, řemeslný trh, soutěže v pojídání tlačenky a špekáčků, ochutnávka uzeného od pěti uzenářství, soutěže pro děti, šifrovací hra pro děti, hudba a zábava, opékání špekáčků na ohni, škola dělání paštik a mnoho dalšího!

Podobné články

Kinder mléčné řezy bez mouky

Rychlá, sladká dobrota, kterou vykouzlíte opravdu během chviličky. Je to zdravější varianta kinder mléčného řezu. Děti ji budou zbožňovat. Obměňovat můžete náplň přidáním banánu, místo šlehačky dát zakysanou smetanu nebo přidat maliny... Celý článek

4 letní zeleninové drinky, které si děti zamilují

Pokud hledáte zdravé osvěžení pro děti, zkuste místo přeslazených ovocných limonád dát přednost domácím zeleninovým nápojům. Na rozdíl od ovoce totiž neobsahují tak velké množství fruktózy, a navíc do dětí dostanete i zeleninu, kterou by normálně nesnědly. Celý článek

Píše redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Kam vyrazit s dětmi na koupání

Letní prázdniny jsou již před námi a s nimi i horké dny, kdy se potřebujeme svlažit, a děti voda baví! Zde je několik oblíbených tipů, kam vyrazit k vodě. Celý článek

Komentáře