Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Tipy na akce s dětmi v únoru

Datum přidání: 2. 2. 2018

Únor je sice nejkratší měsíc v roce, ale i tak je nabitý spoustou zajímavých akcí. Hlavním únorovým tématem je samozřejmě masopustní veselí, které je provázeno maskami a dalšími doprovodnými aktivitami. 

Zažijte pohádkové dobrodružství na zámku Zbiroh, zasportujte si se svými dětmi v dobrodružném závodě v Letenských sadech nebo zkuste zažít Pěkný den jinak!

Třeboňský masopust

Termín:   3. 2. 2018

Masopust si v Třeboni letos připomeneme v sobotu 3. února. Autobusem přijedou z Benešova nad Černou dvě koledy a spousta maškar. Přidají se k nim ještě místní loutkáři a ochotníci. Zapojit se může každý Třeboňák, který za své originální maškarní přestrojení může získat i cenu.

Karlínský masopust 2018

Termín: 3. 2. 2018

Karlínské náměstí v sobotu 3. 2. 2018 ožije již po patnácté masopustním veselím. Karlínský masopust však tradičně začíná v 13 hodin v Kaizlových sadech, odkud se po krátkém programu vydá průvod masek právě na Karlínské náměstí. Od 14 do 19 hodin zde proběhne nadupaný pódiový program, chystáme nespočet aktivit pro děti i dospělé a samozřejmě nebudou chybět masopustní speciality.

Pohádková cesta za Popelkou na zámku Zbiroh

Termín: 10. 2. 2018

V sobotu 10. února 2018 od 13 hod. budou v zámeckém parku na všechny děti a jejich rodiče čekat postavy z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Kdo absolvuje cestu zámeckým parkem a splní zábavné úkoly, může se těšit na zaslouženou odměnu. 


Masopust ve skanzenu v Kouřimi

Termín: 11. 2. 2018

Třikrát během dne (v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin) obejde historická stavení muzea pestrobarevný průvod tradičních masek z Hlinecka doprovázený hudbou a tancem v podání národopisného souboru Kohoutek z Chrudimi. Návštěvníci se dozví o tradicích masopustu a masopustních maskách, stolování, ochutnají čerstvě usmažené šišky a koblihy, děti i dospělí si vyzkouší výrobu krepových růžiček, masopustních masek z papíru či výrobu malého vozembouchu. Proběhne masopustní miniškola práskání bičem spolku Keltoviny pod vedením laufra Martina Štully a výuka špejlování jitrnic. Nebude chybět domácí zabíjačka a další tradiční pochoutky.

Masopust v Hornickém muzeu

Termín: 17. 2. 2018

Každoroční konání masopustu v Hornickém muzeu Příbram navazuje na dávné tradice. Ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů z Bohutína, který oslavy organizuje nepřetržitě již přes 80 let, muzeum připravilo letošní masopustní průvod s rejem masek, žertovnými scénkami a hudebním doprovodem na sobotu 21. února 2015 v areálu Ševčinského dolu v Příbrami na Březových Horách. Masopustní průvod, tvořený kostýmovanými postavami, vyjde ráno ze staré hornické obce Bohutín v čele s brdským duchem Fabiánem. Zhruba v 10 hodin přijde za doprovodu kapely před vstup do nádvoří Ševčinského dolu v Příbrami na Březových Horách, kde jej uvítá ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl. Průvod poté požádá o možnost vstupu a provozování masopustních taškařic, které se pak odehrají na prostranství mezi šachetní budovou a strojovnou.

Dobrodružný závod pro rodiny s dětmi

Termín: 17. 2. 2018

Chcete plnit bláznivé úkoly, překročit svoji komfortní zónu a společně se celá rodina pobavit?
Společně s Enjoyteamem jsme si pro Vás a Vaše děti připravili skvělý závod v centru Prahy.

Průběh závodu:  závod není nijak fyzicky náročný a je určen pro děti cca. od 5 let. Princip je stejný jako u dobrodružných her v přírodě: hledají se krabičky. Avšak v krabičkách není ukrytý příběh, ale různé vtipné výzvy a úkoly, např. vyzvi lidi, aby podpořili petici na záchranu brouka Pytlíka. 

Čeká na Vás spoustu zajímavých výzev a úkolů! Výherní týmy získají samozřejmě odměnu a všichni diplom.

Na výletě v iSvětě

Termín: 24. 2. 2018

Humorné a zároveň poetické nastínění lidského života pomocí výtvarných prvků černého divadla, tance, pantomimy a hudby.

Představení se zabývá vážně i nevážně současným životním stylem. Ukazuje, jak moderní komunikační technologie řídí i lidské osudy. Délka představení je 70 minut a je částečně interaktivní, diváci tedy mají možnost účastnit se ho.

Festival Uzená Olomouc

Termín: 24. 2. 2018

Dokonalá kombinace chutě, vůně, domácí atmosféry a především jídla!!!

Uzená Olomouc je oslava uzeného masa, zabijačkových specialit, piva a jiných dobrot. Těšit se můžete na: zabijačkové pochoutky, zabijačková škola a škola vaření, uzené dobroty, farmářský trh, řemeslný trh, soutěže v pojídání tlačenky a špekáčků, ochutnávka uzeného od pěti uzenářství, soutěže pro děti, šifrovací hra pro děti, hudba a zábava, opékání špekáčků na ohni, škola dělání paštik a mnoho dalšího!

Podobné články

Věděli jste, že čekanka je plná vitamínů? Vyzkoušejte recept na zapečenou čekanku

Zelenina, která se právě v zimních měsících dá koupit snad v každém obchodě. Jen ji dost často míjíme, protože nevíme…, ale to je chyba. Čekanka obsahuje mnoho potřebných látek pro náš organismus. Celý článek

DIY deska s aktivitami (activity board)

Na procvičovaní jemné dětské motoriky nepotřebujete drahé hračky. Děti se nejraději hrají s tím, co používáme my v běžném životě. Nádobí, příbory, kolíčky, zipy, knoflíky, patentky, kolečka, různé kovové součástky. Celý článek

Spolupracujeme s Máma v kuchyni

Šťavnatá hovězí sekaná s čočkou (od 8 měsíců)

Luštěniny i hovězí maso jsou dobrým zdrojem železa, které podporuje krvetvorbu, a spousta dětí je chudokrevných, neb tyto dvě suroviny (a s nimi i zelená zelenina, která je na železo také bohatá) nejsou zrovna jejich favority. Celý článek

Komentáře