Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Tipy na nákup prvních botiček

Datum přidání: 7. 10. 2019
Simona SimiLife.cz

Píše Simona SimiLife.cz

Náš výběr prvních botiček byl těžší, než jsem čekala. Udělala jsem hned na začátku několik chyb a kvůli tomu jsem zbytečně vyhodila pár tisíc Kč (bohužel se kvalitní botičky pohybují okolo 1000 Kč). Tady jsou mé tipy, abyste se vyvarovali mým chybám.

V první řadě doporučuji zajít do specializované prodejny s dětskou obuví, kde vašemu dítěti přeměří nožičku a zjistí správnou velikost. Já to Edwínkovi měřila doma a první boty objednala online. Bohužel jsem ale netrefila velikost. Když jsem boty vrátila a vybrala správnou velikost, zvolila jsem špatný typ bot a Edwínkovi se v nich moc dobře nechodilo. Je dobré vyzkoušet více typů bot. Nebudu vám radit, zda máte mít barefoot boty, kožené nebo já nevím jaké. Názory na toto téma se liší a já jsem se nakonec rozhodla podle doporučení paní prodavačky a také podle toho, že se v nich Edwínkovi velmi dobře chodilo. Jako první botičky, které byly opravdu dobré (ty předchozí nepočítám), jsme zvolili kožené boty s pevnou patou na tkaničky, zároveň měly ale velmi ohebnou podrážku. Edwí byl na začátku v chůzi velmi nejistý a potřeboval, aby se mu botičky dostatečně přizpůsobily a v ničem ho neomezovaly.

Jako další bych vám poradila, abyste kupovali boty až tehdy, když je dítě potřebuje. Nekupujte dětské boty hodně dopředu do zásoby, protože nikdy nevíte, jaké bude roční období. Já jsem takto dopředu koupila sandálky ve velikosti 24. Edwí je měl pouze pár dní a začal podzim, takže už je nestihne vynosit. Pro každé roční období jsou potřeba jiné boty (logicky) a opravdu se nevyplatí nakupovat do zásoby. Nikdy nevíte, jak rychle poroste nožka vašemu dítěti.

Nyní má Edwínek velikost 24 a již zhruba vím, co od botiček potřebujeme, jak rychle mu noha roste a jaký typ obuvi volit. Odvážila jsem se vybrat boty online, protože co si budeme povídat – v kamenných prodejnách je vše dražší. Také přichází další roční období, na které je potřeba pořídit nové boty (ano, už zase!). S příchodem deště (a mojí hrůzou v očích kdykoliv jdeme okolo louže) jsem se rozhodla, že Edwí potřebuje holínky. Někde jsem četla, že holínky pro takto malé děti ještě nejsou moc vhodné, ale já si sakra nedovedu představit, jak to dělat bez nich. Když se vám dítě vrhá do každé louže, holínky jsou zkrátka nutnost. Samozřejmě nechci, aby v nich chodil často, ale zas co je víc než dětská radost při skákání do louže 🙂

Vybrala jsme holínky se stahováním u kalhot, aby se voda při skákání nedostala dovnitř. Navíc mají ještě hezký design se žraloky a byly za super cenu. Když jsem je Edwínkovi navlékla poprvé, chodil v nich jako robot. Při druhém pokusu už v nich ale běhal a vypadalo to, že si na ně dobře zvykne.

Odkaz na botIčky MALL.SK

Sorel chlapecké sněhule SNOW COMMANDER™

Ponte 20 chlapčenské kožené topánky

Mimo holínek je dobré mít také kožené kotníkové boty na suché dny. Aktuálně má Edwínek boty ve velikosti 24, ale je mi jasné, že za další měsíc nebo dva přejdeme na číslo 25. V této velikosti jsem našla celokožené boty značky Ponte, které mají anatomicky tvarovanou vyjímatelnou stélku a jsou opatřeny reflexními prvky. Velmi oceňuji pevnou patu a zároveň flexibilní podrážku, díky čemuž jsou vhodné pro první běhání.

Jak vybrat dětské boty

Správná velikost dětských bot je důležitá, ale při výběru dbejme i na správný materiál a další věci, které mohou ovlivnit zdravý růst dětských nohou.

A co se týče zimy, co jiného volit do sněhu než sněhule. Našla jsem sněhule Snow Commander od značky Sorel, které jsou uváděné jako nejprodávanější dětské sněhule. Jsou voděodolné a větruvzdorné, uvnitř mají 200g tepelné izolace až do –32°C! Když jsem je Edwímu obula, ani se v nich nepostavil 😀 Ale po chvilce na to zas přišel a už v nich dupal jako medvěď. Já je chtěla hlavně kvůli tomu, že až půjdeme s Edwínkem bobovat, bude mít nohy v teple.

Podobné články

Své děti můžete „zdravě“ hlídat díky chytrým hodinkám LAMAX WatchY2

O naše děti se bojíme v každém jejich věku. Velký okamžik přichází, když začínají chodit domů ze školy bez doprovodu, přihlásily se do kroužku, do něhož musí dojíždět autobusem, nebo se vrací k večeru od kamarádů a my trneme, zda dobře dorazí. Celý článek

Little B

Píše Little B

Video: výbavička do postýlky pro miminko

Jukněte na krátký sestřih videa od Little B, kde vám ukáže sladce vybavenou postýlku pro holčičku. Nechte se inspirovat, třeba ještě něco pořídíte i pro svá zlatíčka. Celý článek

kakaová Vafle

Píše kakaová Vafle

Albi Kouzelné čtení a elektronická tužka

Minulý rok Vilíka začaly bavit Staré pověsti české, ale nic, co by mu mohlo rozšířit zájem (krom samotné knihy) jsem nenašla, právě krom jednoho dílu Kouzelného čtení. Celý článek

Komentáře