Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Tipy na skvělé kempy na léto 2018 s dětmi

Datum přidání: 11. 7. 2018

V letních měsících si užíváme dovolených. A nemusíme hned s dětmi do zahraničí. I u nás se dá zažít spoustu zábavy. Už jste vzali děti pod stan? V kempu si užijete spoustu zábavy, a i zde najdete komfort pro příjemný pobyt. Je z čeho vybírat, přesvědčte se sami.

Zvesela po Čechách

V Turnově najdete skvělý čtyřhvězdičkový autocamp Sedmihorky. Ubytovat se lze v luxusních chatách, malých chatkách, ve stanech s podsadou, rodinných stanech, týpí, mobilhomech, nebo na karavanových a stanových loukách. Volnočasových aktivit je dostatek jak pro jednotlivce, tak skupinky. U kempu je i farma se zvířátky, která se zapojuje do prázdninových programů. Kontakt naleznete zde.

Dalším zajímavým kempem je rodinný chatový kemp Vltavín v Týnu nad Vltavou. Najdete jej u soutoku Vltavy a Lužnice. Obklopuje jej les, což je zárukou mnoha hezkých procházek s dětmi. Ubytování poskytují chatky se 3 – 4 lůžky. Děti se zabaví na prolézačkách, houpačkách, budou si moct zahrát šipky, stolní fotbal, hezké chvíle přinese i gril a ohniště. Potěší vás jistě i bazén, občerstvení v areálu, všechno potřebné vybavení pro děti, vítáni jsou domácí mazlíčci. Používat budete moct Wi-Fi zdarma. Více informací i kontakty naleznete zde.

Zavítat byste mohli i do rekreačního střediska Palda v Rovensku pod Troskami. Ubytování zajišťují chatky i apartmány. Rozlehlý areál u lesa je oplocen a připraven na zabavení i těch nejmenších návštěvníků. Využít budete moct bohaté vybavení pro děti, jako jsou chůvičky, dětské postýlky a židličky, pro případ potřeby jsou tu i dětské pleny, kosmetika, sedátko na wc… nechybí dětský koutek, i kuchyně myslí na nejmenší kvalitou potravin BIO. Přivézt můžete i domácí mazlíčky. K využití je zdarma Wi-Fi, herna, sál, kuchyňka se vším vybavením, ale snídani i polopenzi si můžete objednat. Pobaví vás stolní tenis, TV, stolní hry a podobně. Venku se zabavíte na volejbalovém hřišti, pískovišti, půjčit si můžete odrážedla, petangue, vybavení na venkovní sporty… nechybí ani ohniště a gril. Kontakt na tento skvělý areál najdete zde.

Tip redakce: Máme vyzkoušeno

Kousek od hradu Pecka můžete najít kemp se stejným názvem – Pecka. Jak už název vypovídá, nachází se v centru mnoha dalších zajímavostí. O výlety a zajímavosti nebude nouze, třeba do ZOO Dvůr Králové nad Labem, Českého ráje, Nové Paky i Krkonoš. Pokud se sem vydáte, budete bydlet v čtyřlůžkových chatách, chatách s příslušenstvím nebo apartmánech. K dispozici je i prostor na stany a karavany. Děti zabaví dětské hřiště, sportoviště, koupaliště, nebo si budete moci vypůjčit kola a vyjet na výlet. V kempu si můžete koupit základní hygienické potřeby a potraviny, využít venkovní kuchyni, společenskou místnost s TV, připojení na internet, dokoupit plnou penzi, polopenzi a podobně. Tento kemp je skvělou příležitostí pro báječnou dovolenou pro mladé páry, party přátel i rodiny s dětmi. Přesvědčte se sami zde.

Nad obcí Hnačov poblíž Klatov najdete chatovou osadu Nad Rybníkem. Výhled na Hnačovský rybník je nejen krásný, ale umožňuje i provozování vodních sportů. Rodiny s dětmi ocení okolí, které je plné možností pro turistiku i cykloturistiku. Na děti čeká herna, dětské hřiště, bazén, dětský domeček, hřiště, klouzačka, houpačka, lanové atrakce i lezecká stěna… Hezké je i pískoviště, volejbalové hřiště, děti potěší odrážedla, stolní tenis, ruské kuželky, nebo ohniště a gril. Co se týče jídla, dá se objednat snídaně, polopenze i plná penze. K dispozici je vám všechno vybavení, jako doma, včetně toho dětského. Vítána jsou i zvířátka. Nechybí Wi-Fi zdarma. Kompletní informace i kontakty najdete zde.

Na Moravu nejen za kulturou, ale i k vodě nebo do lesů

I Morava nabízí spoustu míst, které při svých dovolených rádi využijete opakovaně. Jsou udržovaná, čistá, s dobrou kuchyní i vybaveností ať už uvnitř, nebo venku. Posuďte sami.

V roce 2016 se stal vítězem z 516 kempů a 321 chatových osad Camping Vranovská pláž. Pronajmout si můžete stany, chatky, karavany, mobilní domy, obytné přívěsy, pokoje i apartmány. Občerstvíte se v bufetu i restaurace, nakoupíte potraviny, nechybí prádelna, kuchyňka, dokonce letní kino a animační programy. Vranovská přehrada nabízí spoustu vyžití na pláži i ve vodě, dále wellness, půjčit si můžete kola i koloběžky, sportovní potřeby, navštívit posilovnu, lanové centrum… Výlety zajišťují jak národní park Podyjí, tak hrad Bítov, zřícenina Cornštejn, krásná Telč a mnohé jiné. Dokonalý kemp, o němž víc najdete zde.

Rodiny s dětmi nejlépe ohodnotily Autokemp Frenštát pod Radhoštěm. Děti nadchlo dětské hřiště s trampolínami, houpačkami a pískovištěm, dopravní hřiště, ale také altány s krby na grilování. Najdete zde ubytování v chatkách, stanech i karavanech. Kemp nabízí i výhodné akce k objednávkám noclehu na pět a více nocí, např. získáte dvě vstupenky do nedalekého aquaparku zdarma. Samozřejmostí je potřebné vybavení pro menší i větší děti, kvalitní strava a ochotný personál. Více informací najdete zde.

Na jižní Moravě najdete Autokempink Strážnice. Byl zvolen nejlepším kempem 2016 z pohledu cyklistů. Takže ti, kdo s dětmi rádi podnikají výlety na kolech a koloběžkách, máte skvělý typ, kde zamířit. Vyzkoušet můžete i jízdu po Baťově kanálu, putovat po vinařské stezce, v kempu využít dva bazény s tobogánem, mnohé sportovní vyžití i skvělé jídlo a občerstvení. Odpovědi na vaše dotazy a potřebné informace nejdete zde.

Užijte si letošní léto naplno. Pokud navštívíte některý z výše uvedených kempů, určitě prožijete bezvadnou dovolenou a dětem připravíte spoustu krásných zážitků.

Podobné články

Víte, které vybavení vám při péči o miminko usnadní život?

Každá maminka je vděčná za každou vychytávku, díky níž se jí pečuje o novorozené i starší děťátko snadněji a veseleji. K těm, které doma určitě oceníte, patří dětské chůvičky, odsávačky mateřského mléka a ohřívačky lahví. Celý článek

Mirka z Little Design

Píše Mirka z Little Design

Nejen pro školáky. Zdravé a praktické sezení

Znovu se začaly otevírat školky a od září se děti vrátí i do škol. V jarní domácí přípravě byla naplno otestována praktičnost a hravost pokojíčků, heren i koutků v obýváku. Celý článek

Nejlepší výlet s dětmi v horkém létě? Jednoznačně do aquaparku

V horkých letních dnech není zase až tolik možností, kam s dětmi vyrazit. Můžete se zchladit v interiéru zámků, trocha stínu vás potěší na vycházce do lesa, ale zaručeně největší radost uděláte celé rodině výletem do aquaparku. Celý článek

Komentáře