Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Tvarohové šátečky a koláčky bez kynutí plněné jablíčky

Datum přidání: 30. 9. 2020

Nic moc počasí, ven se dostaneme málo, v lednici pár popadaných jablíček. Tak jsme se s holčičkou pustily (matka a dcera) :o) do pečení. Základ byla dušená jablíčka ala povidla. Nejdřív jsme udělaly zdravější variantu šátečků z tvarohového těsta a jelikož nám ala povidla zbyla, pustily jsme se do nekynutých koláčků s drobenkou.

Jablíčková nádivka

Nakrájíme jablíčka a dáme pomalu dusit do změknutí. Nakonec se úplně rozvaří. Cukr jsme nepřidávaly, jablíčka byla sama o sobě dost sladká a ani nemusíte loupat. Záleží na vás. Bonusem přidejte i jiné ovoce, my jsme měly doma ze zahrádky ještě švestky. Plus pro chuť přidat rum.

Tvarohové šátečky s jablíčky

Recept jsem dělala poprvé, tak jsem použila jen 1/2 množství. Z toho jsme měly 1 plech šátečků.

  • 170 g žitné celozrnné mouky
  • 120 g tvarohu
  • 125 g másla
  • strouhaná citronová kůra

Z ingrediencí zpracujeme těsto, necháme v chladu odležet. Na pomoučeném vále vyválíme placku, vykrájíme čtverečky, které plníme jablečnou nádivkou. Poté spojíme a přeložíme rožky.

Dáme na pečící papír a pečeme 15 minut ve středně vyhřáté troubě (170 °C). Nakonec pocukrujeme moučkový cukrem.

Nekynuté koláčky

Opět první testovací várka, tak jen 1/3 množství. Ale koláčků je dost a jelikož jsou hned hotové, můžeme dělat vždy čerstvé.

  • 1 hrnek hladké mouky
  • 1/3 hrnku mléka
  • 2 lžíce cukru
  • 15 g droždí
  • 80 g sádla, Hery, másla


Na drobenku

1 lžíce másla, 3 lžíce cukru, 3 lžíce hrubé mouky


Nejdříve si uděláme kvásek, zahřejeme mléko, přidáme rozdrobené droždí a cukr. Tuk rozpustíme, přidáme k mouce, a nakonec vzešlý kvásek, zaděláme těsto. Těsto není tak hutné jako klasické kynuté.

Připravíme si plech s pečícím papírem. A hned po zadělání těsta vykrajujeme lžící namočenou v mouce bochánky, dáváme na plech, pak v nich uděláme důlek třeba skleničkou, opět pomoučenou, tak aby byl prostor na nádivku. Jablečnou nádivku dáváme lžící do důlků, přidáme drobenku. Před pečením můžeme kraje potřít rozšlehaným vajíčkem nebo mlékem. Dáme péct na cca 170 °C 20 minut, až jsou kraje zlatavé.

Nekynuté koláčky

Podobné články

Gabriela Bartošovská

Píše Gabriela Bartošovská

Podzimní polévka z červené řepy

Na podzim je potřeba se jídlem pořádně zahřát! Ať už přijdete s dětmi o víkendu z procházky, hrabání listí, sbírání kaštanů, nebo prostě jen máte chuť na chutnou polévku, tak vám tato zeleninová vzpruha přijde vhod. Celý článek

Zdravé svačinky pro naše nejmenší

Ať už plánujeme jídelníček dětí dopředu nebo daný den, nesmíme zapomenout na svačiny. Svačina by měla být pestrá, zdravá a plná živin a samozřejmě také musí dětem chutnat, což nám děti umí pěkně ztížit. Celý článek

Svačinky do školy pro děti. Inspirace na pomazánky, bezlepkové svačiny a jiné

Co vyzkoušet také trochu jinou svačinu než housku se šunkou? Salátek, bezlepkové palačinky, zdravý sendvič nebo mňamkovou pomazánku s ředkvičkou, cizrnou nebo "hermelínem"? Celý článek

Komentáře