Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Unuo stylové a funkční kousky pro děti

Datum přidání: 31. 10. 2019

Unuo je česká značka, se svým týmem v Táboře vyrábí funkční oblečení a látkové plenky. Protože šijí pro ty nejnáročnější, musí mít oblečení speciální vychytávky, neřeší se jen funkčnost. Než vznikne jeden model/kousek, projde všem zúčastněným mnoho krát rukama. A věřte, že testeři oblečení si neberou servítky a jsou opravdu, opravdu upřímní. Ale co by pro děti člověk neudělal.

Funkční oblečení pro nejmenší

Výběrem kvalitního materiálu je část práce splněná. U outdoorového oblečení pro děti je výběr nesmírně důležitý. Hlavní materiál softshellového nezatepleného oblečení je 100 % polyester + TPU membrána 7500/2000. Oblečení ochrání děti před deštěm, a i přesto je oblečení dobře prodyšné. Voděodolnost: 7.500 mm vodního sloupce a prodyšnost: 2.000 g/m2. U zatepleného oblečení je voděodolnost 10.000 mm vodního sloupce a prodyšnost: 3.000 g/m2. Bundy a kalhoty jsou zatepleny teploučkým fleecem.

Pohodlí při nošení a bezpečí

Na podzim můžeme větší část dne trávit venku, a tak musí být vše, co máme na sobě nejen funkční, aby nebyla zima nebo vlhko, ale i pohodlné. V pase kalhot volí návrháři raději gumu, krásně se přizpůsobí bříšku a jednodušeji se obléká. Na nohavicích i rukávech u bundiček jsou bavlněné manžety, které udržují teplo a opět se hezky přizpůsobí. Mohlo by se zdát, že kalhoty bez zateplení nebudou na holé kůži příjemné, ale zde můžeme dát 5 z 5, díky otestování našimi testery.

Díky lehké váze se mohou děti volně pohybovat. Možností, kam děcka do těchto kousků obléknout je mnoho. I když zvolíte světlejší barvu, lehce kalhoty nebo bundu vyperete. Nebojte se obléknout dětičky na zahradu, na túru, na lední brusle, nebo třeba do města. A když se oteplí, stačí bundu nebo kalhoty jednoduše složit do malého balíčku.

Když se nám už brzy stmívá, maminky jistě ocení, že má oblečení bezpečnostní prvky. Na rukávu bundy najdete reflexní nažehlovačku ve tvaru autíčka, kytičky, medvěda…

Co říkají maminky

  • "Máme vyzkoušené outdoorové kalhoty zateplené i nezateplené, jsou super do deštivého počasí. Dcerky by je nosily pořád," říká Kamila.
  • "Unuo kabátek je moc povedený, málá ho nosí nejraději. Světle růžová spolu s kvítky je moc hezká kombinace a tmavé manžety jsou ideální volba. Kabátek nosí do školky i místo pláštěnky," napsala Eva.

Stylové kousky pro malé parádnice a super frajery

„Vystajlované“ dítě i na pískovišti? Tady nebudete mít problém. Jednoduše sladíte kalhoty, bundu, čapku. Pro holčičky na růžovém základu vzor kytiček. Vybírat můžete ze světlé nebo tmavě růžové. Souhvězdí medvěda najdete v kombinaci fuchsiové i modré. Menším klukům uděláte radost vzorem s autíčky. Pokud máte děti již větší nebo raději volíte něco méně výrazného, vyberete si z jednobarevných, šedých nebo geometrických vzorů.

Podobné články

Šestá nemoc – nemoc malých dětí nebo také „spalničky nemluvňat“

Jsou nemoci, které si prodělá takřka každé dítě. K těm, které se často objevují, ale některé děti se mu přece jen vyhnou, patří šestá nemoc. Jde o virové onemocnění, které se šíří kapénkami z dýchacích cest a nejčastěji postihuje děti... Celý článek

Jak na noční odplenkování? Chce to čas a vyzrálost…

Blíží se třetí narozeniny vašeho dítěte a ono má pořád na noc plenu? Jste z toho nesvá, stydíte se před ostatními maminkami a říkáte si, co děláte špatně, že to kamarádčino má teprve něco málo přes dva a v noci již plenu nepotřebujete? Celý článek

Jak děti reagují na změny? Často hůř než dospělí, ale záleží na jejich povaze

Děti jsou velmi citlivé a každá změna může být pro ně velkým zásahem do psychiky. Zatímco některé se se změnami vyrovnají dobře, jiné jimi mohou trpět. Proto je dobré, když nebudete jejich případné obavy zlehčovat, ale naopak Celý článek

Komentáře