Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

V Piccalilly myslí ekologicky

Datum přidání: 29. 7. 2013

V Piccalilly myslí ekologicky

Nápad založit značku Piccalilly se zrodil jedné mamince v hlavě v roce 2006. Krátce po narození její druhé holčičky ji totiž propustili z práce. Místo toho, aby si našla novou práci, kde by opět byla od rána do večera, rozhodla se svoji energii vložit do vlastního podnikání. V té době byl ještě trh s bio oblečením v plenkách – k dostání bylo málo barevných bio látek, designově bylo oblečení ‚nic moc‘. Proto se Hannah rozhodla tuto mezeru na trhu vyplnit.

Její zkušenosti z dřívějšího zaměstnání (BAFTS – Britská asociace fair trade obchodů) v ní zanechaly jistou mírů frustrace, se kterou se rozhodla skoncovat. Rozhodla se začít vyrábět oblečení pro ‚novou generaci‘. Takovou, která bude chtít zboží ekologicky přívětivé, v moderním designu, luxusnější a zároveň se bude hlásit ke skupině sociálně odpovědných rodičů a prarodičů.

K úspěchu je často nezbytná také přiměřená dávka štěstí. Hannah náhodou procházela kolem inovativního projektu, který se v té době uskutečňoval v Kalkatě, v Indii. Neváhala ani chvilku a naskočila do letadla, aby se setkala s Rajatem, který propagoval projekt organické bavlny v Indii. Tam se naučila vše důležité o fairtrade obchodu s bio bavlnou, která nezatěžuje životní prostředí hnojivem a barvivy. Díky způsobu pěstování je její využití výhodnější nejen pro farmáře a zpracovatele v továrnách, ale hlavně pro citlivou dětskou pokožku. Teď už byla víc než kdy jindy odhodlaná vytvořit svoji první kolekci oblečení pod značkou Piccalilly.

Pak už to šlo vše rychle… Rázem se výroba nevešla do zadní místnosti v jejím bytě, a přestěhovali tak výrobu do malebného městečka Settle. Spolu s objemem výroby rostl i tým pracovníků a řady produktů pro děti, které v Piccalilly vyráběly a vyrábí. Hannah se však nestala pouze ředitelkou byznysmenkou na plný úvazek. Stále ji může vidět vrtat se v záhoncích kolem domu nebo jak tráví čas s rodinou a přáteli.

Hodnoty značky Piccalilly se opírají o několik základních tezí:

  • Chceme, aby děti byly dětmi. To znamená, že oblečení, které vyrábíme je určeno pro děti a neděláme z nich žádné dospěláky.
  • Vytváříme nadčasově designové oblečení z vysoce kvalitní organické bavlny. Ta zaručuje delší životnost oblečení i po několikanásobném praní. Jeden kus oblečení může tedy sloužit nejen jednomu dítěti.
  • Styl versus funkčnost. Vyrábíme oblečení, které nejen skvěle vypadá, ale také je pohodlné a praktické.
  • Vždy se snažíme vytěžit z produktu maximum. Našim cílem je vytvořit dokonalé oblečení. Stejně tak se snažíme vytěžit i maximum z materiálu, který nezpracujeme v naší firmě. Snažíme se tak minimalizovat dopad naší výroby na životní prostředí.

O kvalitě produktů Piccalilly svědčí i fakt, že je tato značka držitelem řady významných ocenění – Junior Design Awards 2012, v oblasti organické módy je vysoce doporučovanou značkou (Best Organic Brand category at the Nursery Industry Awards), v roce 2011 a 2010 nominovaná v soutěži Prima Baby Fashion Awards.

Zalíbila se vám značka Piccalilly? Mrkněte na Proděti.cz, jestli není v našem nákupním klubu zrovna nějaká výhodná nabídka tohoto oblečení. A pokud ne, sledujte nás na Facebooku, kde se dovíte aktuální novinky z našeho webu jako první.

Podobné články

Oblékáme děti do přírody... nejen funkční oblečení, ale i stylové

Po celý rok řešíme, jak děti vhodně obléct. Zvažujeme počasí, denní program a samozřejmě také design. Jaké parametry by tedy mělo mít oblečení, které vybereme pro venkovní aktivity? Celý článek

Lucie by Lylu

Píše Lucie by Lylu

Spací pytel Lodger aneb konec odkopávání

U nás když se topí, tak i v ložnici a v pokojích na spaní je pěkná zima ~ studený odchov od manžela. Já jsem pak nervní když Max spí na peřině, což je denně, takže bez pytle ani ránu a to stejné nyní platí pro malou. Děti v teple a maminka má klidné spaní... Celý článek

Monika z U nás na kopečku

Píše Monika z U nás na kopečku

Softshelky na sychravé dny i zimní mrazíky

Betynka si vybrala nepromokavou bundu, kterou bych barevně brala hned i já. Ta kombinace světle šedo modré a neonově růžové, ach. Tato softshelka je od Nickel. Terezka hledala nějakou podobnou softshelku té předešlé a sáhla po zateplené bundě Hannah. Celý článek

Komentáře