Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Vánoční tvoření pro děti i dospělé

Datum přidání: 16. 12. 2019

Píše Míša Škrabálková, Baby Office

Z vyprávění našich babiček často slýcháme, jak se dříve celá rodina sešla v teple domova, kde vyráběli vánoční ozdoby, zdobili perníčky nebo tvořili adventní věnce - vůně svařeného vína, staré rodinné historky a domácí tvoření k Vánocům patřilo úplně stejně, jako třeba stromeček.

Dnes mají vánoční svátky trochu jinou podobu - a spoustě z nás se vybaví spíše obchodní dům plný předvánočních slev, než domácí pohoda. Podle statistik v roce 2017 utratilo více než 16% občanů České republiky za dárky přes 10 000 korun. 

Trend rukodělných dárků se vrací

V posledních letech se ale Češi vrací ke svým kořenům, a čím dál tím více lidé ocení ručně vyráběné, tzv. “hand made” dárky. Obzvláště před Vánoci mají různé tvůrčí dílny plné ruce  práce. Není nic krásnějšího, jak na chvíli zmizet z předvánočního shonu, v klidu poklábosit s přáteli a při té příležitosti si vyrobit vánoční dárky a dekorace.

Často této možnosti využívají i firmy. Vánoční workshop je ideální příležitostí k utužení kolektivu, zlepšení atmosféry ve firmě a uvolnění předvánočního stresu.

Co si lze vytvořit?

V tvořivých dílnách a na vánočních workshopech bývají k dispozici neobvyklé materiály a pomůcky k tvoření. Co všechno si můžete odnést domů?

Adventní věnce

  • Vánoční dekorace - ať už z papíru, foamiranu či jiných materiálů.
  • Vánoční dárky - Pod stromečkem určitě potěší domácí kosmetika (mýdla, sůl do koupele), originální tašky či stojánky, šperky nebo dokonce šperkovnice. Fantazii se meze nekladou a je z čeho vybírat!
  • Svíčky a svícny 
  • Přání, dárkové visačky či pfka

A kam tedy můžete vyrazit?

Na stránkách Národního zemědělského muzea najdete nejen Vánoční workshopy a tvůrčí dílny, ale také např. adventní prohlídky zámků nebo vánoční programy pro děti.

Dobrým místem, kde se inspirovat je také Slevomat. I zahradnictví Chládek si připravilo kreativní dílny.

Ať už hledáte klidný relax pro dospělé a nebo akci, kterou si užijete i s dětmi, je z čeho vybírat.

Podobné články

Aktivity pro děti. Když musíme být doma

Současná situace není pro nikoho z nás příjemná, obzvlášť pro rodiče malých dětí. S dětmi bez pobytu a her venku mohou nejednomu z nás docházet nápady na činnost, která je zabaví. Hledali jsme a přinášíme inspiraci na domácí aktivity. Celý článek

DIY deska s aktivitami (activity board)

Na procvičovaní jemné dětské motoriky nepotřebujete drahé hračky. Děti se nejraději hrají s tím, co používáme my v běžném životě. Nádobí, příbory, kolíčky, zipy, knoflíky, patentky, kolečka, různé kovové součástky. Celý článek

Vánoční zdobení stromku. DIY aktivita pro nejmenší

Jednoduchá vánoční aktivita pro nejmenší dětičky, které by rády zdobily stromek, ale ještě je čas. Vyrobte jim jejich vlastní stromeček, který si mohou zdobit podle svého a stále znovu a znovu. Celý článek

Komentáře