Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Vánoční tvoření pro děti i dospělé

Datum přidání: 16. 12. 2019

Píše Míša Škrabálková, Baby Office

Z vyprávění našich babiček často slýcháme, jak se dříve celá rodina sešla v teple domova, kde vyráběli vánoční ozdoby, zdobili perníčky nebo tvořili adventní věnce - vůně svařeného vína, staré rodinné historky a domácí tvoření k Vánocům patřilo úplně stejně, jako třeba stromeček.

Dnes mají vánoční svátky trochu jinou podobu - a spoustě z nás se vybaví spíše obchodní dům plný předvánočních slev, než domácí pohoda. Podle statistik v roce 2017 utratilo více než 16% občanů České republiky za dárky přes 10 000 korun. 

Trend rukodělných dárků se vrací

V posledních letech se ale Češi vrací ke svým kořenům, a čím dál tím více lidé ocení ručně vyráběné, tzv. “hand made” dárky. Obzvláště před Vánoci mají různé tvůrčí dílny plné ruce  práce. Není nic krásnějšího, jak na chvíli zmizet z předvánočního shonu, v klidu poklábosit s přáteli a při té příležitosti si vyrobit vánoční dárky a dekorace.

Často této možnosti využívají i firmy. Vánoční workshop je ideální příležitostí k utužení kolektivu, zlepšení atmosféry ve firmě a uvolnění předvánočního stresu.

Co si lze vytvořit?

V tvořivých dílnách a na vánočních workshopech bývají k dispozici neobvyklé materiály a pomůcky k tvoření. Co všechno si můžete odnést domů?

Adventní věnce

  • Vánoční dekorace - ať už z papíru, foamiranu či jiných materiálů.
  • Vánoční dárky - Pod stromečkem určitě potěší domácí kosmetika (mýdla, sůl do koupele), originální tašky či stojánky, šperky nebo dokonce šperkovnice. Fantazii se meze nekladou a je z čeho vybírat!
  • Svíčky a svícny 
  • Přání, dárkové visačky či pfka

A kam tedy můžete vyrazit?

Na stránkách Národního zemědělského muzea najdete nejen Vánoční workshopy a tvůrčí dílny, ale také např. adventní prohlídky zámků nebo vánoční programy pro děti.

Dobrým místem, kde se inspirovat je také Slevomat. I zahradnictví Chládek si připravilo kreativní dílny.

Ať už hledáte klidný relax pro dospělé a nebo akci, kterou si užijete i s dětmi, je z čeho vybírat.

Podobné články

Učení během letních prázdnin po nucené karanténě

Psychologové i učitelé se shodují, že by děti měly během letních prázdnin především odpočívat, užívat si hezkého počasí. Učit se nové dovednosti v rámci volného času, podnikat výlety, poznávat nová místa, kamarády… Celý článek

5 tipů na pohybové aktivity, které budou vaše děti skutečně bavit

Dobu, kdy jsme nuceni zůstávat s dětmi více doma a nesmíme se vzájemně navštěvovat, můžeme využít pro společné chvíle. Na zahradě, v parku, v lese, na louce a všude, kde nebude příliš mnoho osob blízko sebe, zabavíte děti raz dva. Celý článek

Hledáte skvělou zábavu pro děti? Což takhle programovatelná stavebnice Abilix Krypton

V dnešní široké nabídce her a hraček není vůbec snadné vybrat takovou, kterou po rozbalení či pár pokusech o hraní děti odloží a už se k ní nevrátí. Jistě doma takové hračky/stavebnice taky máte a co si budeme povídat, jsou za ně zbytečně vyhozené peníze. Celý článek

Komentáře