Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Večer rozeber, zítra postavíš nové

Datum přidání: 29. 8. 2016
    Téma: 

Píše Míša

e je u nás Lego s knihama TOP už víte. Horší je to v úklidu. Jak jsou na jednom vrcholu, musí být i na druhém. Donutit holky uklízet Lego nebo knihovnu, aniž bych je musela přemlouvat. V poslední době se ale vloudil nešvar, který u nás trval asi měsíc.

 

S Nelou jsme společně postavily dům, zámek, hrad, hotel, garáž – chtěla cokoli, kam se dali narvat panáčci :-). To jí uspokojilo a hrála si s hacinedou vždy celý den, vyprávěla u toho příběhy a my byli spokojení. Aby jí to ale Julinka nebourala, dala si vždy svůj „dům“ na stůl tak, aby na něj Juli nedosáhla. 

Tak holky, poslední hra a jde se bourat…
Tak holky, poslední hra a jde se bourat…

Měla jsem pro to pochopení, protože to nebylo „schovám si to, aby to neměla ona“. Uměla si s Legem krásně hrát. Intervaly pobytu Lega na stole se ale prodlužovaly a jeden „dům“ tam stál třeba týden. Nelinka si s ním vážně celý týden hrála, jenže taky se stávalo, že onen příbytek byl postaven ze všech kostek, které máme :-D. A tak bylo třeba udělat nová pravidla. Bez slziček to nešlo, ale nakonec je spokojenost na všech stranách. 

 

Pořídila jsem holkám speciální box na Lego. Nejdřív sem hledala uzavíratelné boxy s víkem, taková ta klasika IKEA a ve vyhledávači na mě vyskočil přímo box na Lego, který vypadá  jako kostka. Obří kostka Lega pro milovnice téhle stavebnice, beru: Barva nebarva, chci to hned a budeme uklízet. Řekli jsme, že každý večer před spinkáním se bude Lego uklízet. Každý večer rozebereme vše co se postavilo a druhý den postavíme nové.

Mělo to nejen výborný uklízecí efekt, nejen že si s Legem konečně může hrát i Julinka, ale taky to Nele dodalo neskutečné kreativnosti. Staví si denně, denně postaví baráky, ale taky si k tomu začala mnohem víc vymýšlet. Na zvířátka staví kostičky s tím, že to jsou krosny a zvířátka s batůžkem chodí na výlety. Do domečků dává milence, kteří spolu koukají z okna nebo staví panáčky na víko od boxu a sestřeluje je míčem …ať už tak či onak, bylo to to nej rozhodnutí a moc doufám, že nám chvíli vydrží.

 

Máte i vy doma nějakou uklízecí vychytávku, jako třeba u nás zabralo uklízení Lega? Nevěřila bych, že z uklízení Lega bude u nás i vývoj v jemné motorice, obohacení pro Julinku (o její vlastní hračku) a ještě spokojenost mámy na vzhledné uklízení :-D.

 

Autorkou článku ze série Ambasadorky Proděti.cz píší maminkám je Míša z blogu mklife.cz.

 

Komentáře