Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Velikonoční tvoření: barvení vajec hedvábným papírem a papírový věnec s králíčkem

Datum přidání: 6. 4. 2020

I letos přinášíme inspiraci, jak obarvit velikonoční vajíčka. Tuto metodu jsme použili v článku: "Malování" s hedvábným papírem a teď jsme ji vyzkoušeli na vyfouknutá vajíčka. Jako bonus najdete v článku vajíčkový věnec se zajíčkem k tisku.

Budete potřebovat:

  • kousky hedvábného papíru
  • čistá vyfouknutá vajíčka (nejlepší jsou bílá vejce, čím tmavší, tím je menší viditelný efekt, viz. foto níže)
  • štětec a misku s vodou nebo rozprašovač


Vajíčko si namokříme a postupně přikládáme kousky hedvábného papíru, které buď štětcem namočeným ve vodě přetřeme nebo nastříkáme vodou z rozprašovače. Hotové vajíčko dáme stranou a necháme papírky zaschnout. Poté sundáme a máme hotovo.

Další nápady na velikonoční tvoření, pečení, zdobení najdete zde.

Velikonoční papírový věnec na dvěře s králíčkem

Aby nápadů na tvoření bylo dost, přinášíme ještě jeden nápad na originální papírový věnec z vajec, které hlídá králíček.

Vše si stačí jen vytisknout, lepší na tvrdší papír nebo i barevný, vystřihnout, dozdobit a přilepit na papírové kolo, nebo papírový talíř, kde vystřihnete střed.

Velikosti vajíček k tisku je více a králíčky máte ve 2 velikostech. 

PDF k tisku zde

Vajíčka můžete zdobit pastelkami, metodou voskovek a vodovek, polepit samolepkami, použít razítka.... I králíček může bypadat pokaždé jinak :o)

Hezké tvoření, krásné a klidné Velikonoce 💚💛💚

Vejce bílý základ a tmavší jsou hnědý základ.
Vejce bílý základ a tmavší jsou hnědý základ.

Podobné články

Proprepiaf

Píše Proprepiaf

Tvoříme: květinové lampiony

Výroba lampionu je zábavou pro starší děti, pracuje se s žehličkou, ti menši mohou pomáhat při dekorování stínítka. Sbírání materiálu je ale zábavou pro všechny. Celý článek

Vytvoř si originální náramek díky LEGO® DOTS

Mnoho dětí dnes rádo nosí „šperky“ v podobě náramků, náušnic, přívěšků a dalších, které si vytvoří podle své fantazie. Pro všechny malé návrháře a návrhářky přináší LEGO novou řadu DOTS. Díky ní si mohou děti vyrábět nejrůznější doplňky či náramky. Celý článek

Tvoření s dětmi – svíčky barvené voskovkami

Udělejte si doma barevné svíčky. Nechte volnou ruku dětem, které vyberou kombinace barev a budete mile překvapeni, jaké barvičky vytvoříte. Můžete jen barvit koupené svíčky a nebo si udělat svoje vlastní. Důležité je mít voskovky.. Celý článek

Komentáře