Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Velikonoční tvoření: barvení vajec hedvábným papírem a papírový věnec s králíčkem

Datum přidání: 6. 4. 2020

I letos přinášíme inspiraci, jak obarvit velikonoční vajíčka. Tuto metodu jsme použili v článku: "Malování" s hedvábným papírem a teď jsme ji vyzkoušeli na vyfouknutá vajíčka. Jako bonus najdete v článku vajíčkový věnec se zajíčkem k tisku.

Budete potřebovat:

  • kousky hedvábného papíru
  • čistá vyfouknutá vajíčka (nejlepší jsou bílá vejce, čím tmavší, tím je menší viditelný efekt, viz. foto níže)
  • štětec a misku s vodou nebo rozprašovač


Vajíčko si namokříme a postupně přikládáme kousky hedvábného papíru, které buď štětcem namočeným ve vodě přetřeme nebo nastříkáme vodou z rozprašovače. Hotové vajíčko dáme stranou a necháme papírky zaschnout. Poté sundáme a máme hotovo.

Další nápady na velikonoční tvoření, pečení, zdobení najdete zde.

Velikonoční papírový věnec na dvěře s králíčkem

Aby nápadů na tvoření bylo dost, přinášíme ještě jeden nápad na originální papírový věnec z vajec, které hlídá králíček.

Vše si stačí jen vytisknout, lepší na tvrdší papír nebo i barevný, vystřihnout, dozdobit a přilepit na papírové kolo, nebo papírový talíř, kde vystřihnete střed.

Velikosti vajíček k tisku je více a králíčky máte ve 2 velikostech. 

PDF k tisku zde

Vajíčka můžete zdobit pastelkami, metodou voskovek a vodovek, polepit samolepkami, použít razítka.... I králíček může bypadat pokaždé jinak :o)

Hezké tvoření, krásné a klidné Velikonoce 💚💛💚

Vejce bílý základ a tmavší jsou hnědý základ.
Vejce bílý základ a tmavší jsou hnědý základ.

Podobné články

Tvoření s dětmi: barevné prostírání

Dnešní tvoření je spíše pro maminky a starší děti. Prostírání se dělá pomocí tavné pistole, která malým dětem do ruky nepatří, ale barvit mohou všichni. Vidíte naše barvičky, je to výběr holčičky, já bych volila střídmější barvy, ale… Celý článek

6 tipů na podzimní tvoření s dětmi

Určitě i nyní chodíte na procházky, kdy jindy je to venku tak krásně barevné, jako na podzim a co je hezčí než toulky podzimní krajinou? Přeci podzimní tvoření s dětmi z věcí, které cestou můžete sbírat na tvoření. Celý článek

Betonové tvoření – DIY zarážky za dveře

Také zabezpečujete dveře, aby nedošlo k úrazu, protože dětské prstíky jsou občas na místech, kde to může hodně bolet? Betonové zarážky jsou jedním z řešení. Jukněte a nechte se inspirovat na společné tvoření s dětmi. Celý článek

Komentáře