Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Velký úklid dětského pokoje

Datum přidání: 20. 7. 2015
Gabriela Nováková

Píše Gabriela Nováková

Velký úklid dětského pokoje

Máte děti? Děláte doma velký nebo už „běžný“ úklid? Není čas? Prázdniny jsou vlastně na velký úklid úplně ideální. Děti odjedou na letní tábor nebo k babičce na prázdniny…a Vy?

U nás letos poprvé po pěti letech takovéto odloučení od rodiny proběhlo. Děti jsou na týden u babičky. Umyla jsem okna. Zašla jsem do kina a na večeři s manželem. A pustila jsem se do velkého úklidu.

Ale žádné vytírání podlahy či leštění vany. Vzala jsem z gruntu primárně prostor pro děti. Protřídila jsem hračky, a nejen je. I přesto, že mě živí interiérový design, u nás doma úplně nestíhám vše potřebné aplikovat. Teď byl ten správný čas. Zkuste to taky!

Děti mají rády pořádek. Mají rády systém. Dispozice dětského pokoje je jedna věc, možnosti s úložnými prostory druhá.

Kde všude lze využít šikovně úložné prostory nejen v malých pokojíčcích.

Úložné látkové boxy z prodeti.cz umístěné pod postelí
Úložné látkové boxy z prodeti.cz umístěné pod postelí

Šikovným místem je prostor pod postelí. Přece jenom 90×200 případně větší 140×200 je prostor, který mnohdy jinde nenajdete. Využijte třídící boxy. Na auta, na vláčky, na lego, na šaty pro barbie. Látkové, plastové, dřevěné… co máte rádi a hodí se do interiéru pokojíčku.

Plastové boxy mají velkou výhodu, že je do nich ihned vidět a dítko nepátrá co, kde může být. Náklady na pořízení jsou nízké. Lze je libovolně dekorovat.

Samla značky IKEA
Samla značky IKEA

Někdy je dobré, když do boxů vidět není :-) a takové stylové a dětské boxy můžete pořídit na prodeti.cz Lego-Storage. A jak lze kombinovat a jaké barevné variace můžete pořídit najdete v článku na blogu prodeti.cz.

Krabice i krabičky. Na zeď, na zem, na polici…

Krabičky z recyklovaného materiálu, výrobce firma Sebra nebo akrylátové police libovolné barvy.

Papírové krabičky, přilepené nad postelí na nejmenší maličkosti. Použito ze sady Veselé kostky z Hračkotéky.

Kapsáře

Kapsáře na dveře, nad postel, opět další úložný prostor, který nezabere ani cm plochy na zemi. Nechte si ušít na míru, vyberte si krásnou látku. Výsledek bude určitě stát za to.

Knihovna nebo policová skříň

Důležitým prvkem v dětském pokoji. Děti ocení když police nejsou nejen policemi, rodiče kvitují dostatek prostoru.

Proč to nezkusit například „schody“, kterou jsou zároveň úložné prostory, ale i pro děti trochu adrenalinu. Do budoucna lze jednotlivé kousky použít i samostatně.

Schody na míru z bílého lamina.
Schody na míru z bílého lamina.

Řešte pokojíček pro své děti, nejen se svým dítětem, ale i s designérem.

Inspiraci můžete čerpat na http://www.gadesign.cz/

Přeji krásné letní dny.

Podobné články

Mirka z Little Design

Píše Mirka z Little Design

Nejen pro školáky. Zdravé a praktické sezení

Znovu se začaly otevírat školky a od září se děti vrátí i do škol. V jarní domácí přípravě byla naplno otestována praktičnost a hravost pokojíčků, heren i koutků v obýváku. Celý článek

Gabriela Nováková

Píše Gabriela Nováková

Pššš, už spinká!

Spánek je důležitý a pro děti to platí dvojnásob. Aby si dítko dobře odpočinulo, musí se cítit bezpečně a nerušeně. Relaxační zónu je tedy dobré umístit v méně frekventované části místnosti. Celý článek

Píše David a Michal (@dvatátové)

Recenze: rostoucí židle UNIZE KOMBI

Jídelní židličky pro mimina už jsme poslali do dalšího kola a protože už pro dvouleté děti bylo dost potupné, aby si nemohly samy vylézt na židli k jídelnímu stolu, chtěli jsme najít nějaké židle, co to umožní, porostou s nimi a budou hezké. Vybrali jsme... Celý článek

Komentáře