Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Video recenze dětských her přímo od dětí

Datum přidání: 20. 2. 2020

Stavebnice, panenky, hry, auta… ať už máme doma holčičku nebo chlapečka, tyto hračky doma máme, a nejen po jednom kuse. S blížícími se narozeninami, jmeninami, oslovou, kde dítko dárek očekává, už nevíme, co vlastně vybrat, aby dárek po 5 minutách neskončil v zapomnění.

Poradíme

A nebudeme radit my dospělí, ale tipy na to, co je právě v dění přinášejí samy děti. Tým dětských odborníků vyzkoušel na vlastní kůži nové hry a zjistil, co se jim na nich líbilo, a co ne.

Digitální rozšiřování reality aneb LEGO, jak ho neznáte

Mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite? (zdarma na Android nebo iOS) Mobilní hra funguje tak, že reálné záběry z vaší kamery hru rozšíří o virtuální realitu. Takže s monstry ze světa Harryho Pottera bojujete v reálných ulicích nebo třeba doma.

Na stejném principu funguje i LEGO „z masa a kostí“ v edici Hidden Side. V Česku seženete ve 4 verzích (Záhada na hřbitově, Paranormální autobus, Strašidelná střední škola v Newbury, El Fuegův náklaďák).

Jakmile děti stavebnici dostaví, vezmou do ruky mobil a pustí si mobilní hru od LEGO. Aplikace hotovou stavebnici naskenuje a rozšíří ji o virtuální realitu.

Deskovky jsou v kurzu

Hra Kvído Zdravouš a Mlsanda zábavnou formou naučí děti zdravému životnímu stylu. Ve hře objevují zdravé a nezdravé potraviny, pohyb, naučí se sestavovat zdravé jídlo, a přitom si všichni užijí i dostatek napětí a zábavy.

3 modely letadel: letadlo, vrtulník a stíhačku

Stavebnice LEGO – Creator 3 v 1 je pro děti od 7 let a sestaví si z ní hned 3 modely.  V krabici děti najdou i postavičku pilota, ještě aby ne, kdo by ty stroje řídil.

Podobné články

Little B

Píše Little B

Video: výbavička do postýlky pro miminko

Jukněte na krátký sestřih videa od Little B, kde vám ukáže sladce vybavenou postýlku pro holčičku. Nechte se inspirovat, třeba ještě něco pořídíte i pro svá zlatíčka. Celý článek

Hrajme si společně. Prospěje to dětem i rodičům

Hra je nejpřirozenějším způsobem trávení volného času dítěte a těmi prvními parťáky v dětských hrách nebývá nikdo jiný než rodiče. Proč stojí za to překonat své zábrany a vrátit se pomyslně do vlastních dětských let? Dr. Jacqueline Hardingová má odpověď Celý článek

kakaová Vafle

Píše kakaová Vafle

Albi Kouzelné čtení a elektronická tužka

Minulý rok Vilíka začaly bavit Staré pověsti české, ale nic, co by mu mohlo rozšířit zájem (krom samotné knihy) jsem nenašla, právě krom jednoho dílu Kouzelného čtení. Celý článek

Komentáře