Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Vitamín D, vápník a železo jsou nezbytné látky pro správné krůčky životem

Datum přidání: 26. 10. 2020

Podpořte každý malý krůček vašeho malého objevitele s novou kojeneckou výživou LITTLE STEPS® s obsahem nezbytných vitamínů a minerálních látek a bez palmového oleje. 

Každému malému krůčku je třeba dát ten správný základ do života, aby mohl poznávat svět svým vlastním, roztomilým způsobem.* 

Potřeby vašeho malého objevitele se s přibývajícím věkem neustále mění, proto s ním držte krok a poskytněte mu nezbytné složky potřebné pro jeho správný vývoj. Vy je pak budete moci sledovat, jak zdravě rostou a poznávají svět okolo sebe. Mezi tyto nezbytné složky pro podporu normálního růstu a vývoje kostí patří vápník, vitamín D a železo pro podporu rozvoje poznávacích funkcí.* 

A proč jsou tyto nezbytné složky tak důležité?

Železo v dětské stravě  

Železo má zásadní význam zejména ve stravě kojenců a batolat pro správný vývoj, jelikož tvoří pevný základ pro tělesný růst a rozvoj poznávacích schopností, kdy se děťátko učí vnímat svět kolem sebe a udržet pozornost. Zároveň má své opodstatněné zastoupení i pro podporu imunitního systému. Poskytněte mu stravu bohatou na železo a hrdě sledujte, jak ovládá nové dovednosti. Mléčná kojenecká výživa LITTLE STEPS® 2 a LITTLE STEPS® 3 poskytne vašemu dítěti potřebné množství železa. Jídelníček dítěte můžete též obohatit o železo i zařazením masa, ryb nebo vajec do stravy. Vstřebatelnost železa navíc můžete podpořit přísunem vitamínu C, které se nachází v zelenině a ovoci. 

Vápník a vitamín D jako základ pro správný růst malého objevitele

V období vývoje, kdy děťátko začíná dělat první krůčky a překonávat nové výzvy při svém dobrodružství, je třeba ho v nich podpořit poskytnutím stravy bohaté na vápník a vitamín D. 

Obě složky mají svůj opodstatněný význam pro podporu normálního růstu a vývinu kostí u dětí.* Vitamín D navíc můžete podpořit při vašich venkovních aktivitách. Nejen, že si užijete plno společné zábavy venku, ale zároveň podpoříte tvorbu vitamínu D vlivem slunečního světla. 

Jaké tajemství skrývá mateřské mléko?

Prvních tisíc dní hraje klíčovou roli ve vývoji miminka. A to nejen z pohledu růstu a budování sociálních vazeb, ale i z pohledu vývoje imunity. Až 80 procent imunity ovlivňují vnější faktory – především výživa.

Poskytněte vašim objevitelům potřebné množství vápníku a vitamínu D s mléčnou kojeneckou výživou LITTLE STEPS® 2 a LITTLE STEPS® 3 a podpořte je ve správném vývoji. Vy tak budete moci sledovat každý jeho nový krůček.

Sledujte naše stránky a objevte složení LITTLE STEPS®, které vašemu děťátku pomohou poznávat svět svým vlastním, roztomilým a mnohdy i zábavným způsobem. Podpořte každý jeho malý krůček a dbejte na jeho správný vývoj poskytnutím kojenecké výživy s obsahem správného množství vitamínů a minerálních látek.   

*Ve shodě s požadavky příslušné legislativy 

Důležité upozornění: Kojení je pro vaše miminko to nejlepší. Pokud již nemůžete kojit, vybírejte náhradní kojeneckou výživu po poradě se svým pediatrem.  

Podobné články

Jedno dítě nadané, druhé ne. „Rozvíjejte každé podle jeho možností,“ radí psycholožka

Mít doma nadané dítě nemusí být pro rodiče vždy taková výhra, jak se zdá. Takové dítě totiž potřebuje specifické podmínky pro svůj rozvoj, které by ovšem neměly být na úkor sourozence, který stejným nadáním neoplývá, aby se necítil méněcenný. Každé dítě je... Celý článek

Co je dobré vědět, když se u dětí objeví průjem a zvracení

Přestože je v současné době nejčastěji skloňovaným onemocněním Covid-19, neznamená to, že ostatní nemoci ze světa vymizely. Mezi nejčastější onemocnění, které se mezi dětmi snadno přenáší patří průjem a zvracení. Celý článek

Rozumný pomocník při péči o miminko. Obousměrná digitální chůvička značky Babymoov

Drtivá většina nastávajících maminek chystá věci potřebné k péči o miminko již před samotným porodem. Neznám ženu, která by s příchodem nového člena rodiny nepřemýšlela nad tím, co bude a co nebude potřeba. Celý článek

Komentáře