Výbava pro děti na léto

Datum přidání: 15. 6. 2015

Výbava pro děti na léto

Na každé roční období je třeba mít pár věcí, bez kterých se prostě neobejdete a Vaše děti také ne :-).

Teplé počasí, sluníčko, koupání, vycházky do lesa… ano, léto je tu a na pár drobností pro děti nesmíme zapomenout.

Pro miminka

  • Lahev na pití – dodržování pitného režimu je nutné i když žena kojí. V opravdu teplém počasí je nutné doplňovat tekutiny i mimo kojení. Pro miminka samozřejmě vodu ve správné láhvi. Kolik a od kdy je v hodné začít najdete v článku – pitný režim.
  • Látkové pleny – miminka většinou tráví čas v kočárku, postýlce, ohrádce a někdy se stín nenajde. Mějte po ruce vždy velkou hadrovou plenu, kterou zástěnu proti slunci uděláte jednoduše. A využití těchto plen je opravdu hodně, lehká deka, utěrák, v případě velkého horka namočíte a…
  • Na koupání je nutná plenka a dětské plavky v jednom.
  • Brýle – možná si říkáte, jak brýle vydrží na nosánku mimča, ale ano vydrží a ochrana dětských očí začíná už od miminek. UV záření je škodlivé a pro děti ještě více. Více o tom v článku Ochrana dětské pokožky.

Miminkovské brýle mají většinou gumičku, právě ta zamezí, že brýle spadnou nebo se budou posouvat. Určitě musí být kvalitní, tak aby se jednalo opravdu o ochranu dětských očí a nezpůsobily opak. Platí zde i obecné pravidlo nebýt na přímém slunci mezi 11 – 15 hodinou.

A co mají kvalitní dětské brýle?

UV filtr – filtrují UVA a UVB paprsky, ale pozor nepozná se tmavostí skel. Kvalitní brýle mají označení 100% UV filtr nebo UV 400 (brýle absorbují UV záření až do vlnové délky 400 nanometrů, tzn. kompletní spektrum UVA i UVB záření).

Filtr – kategorie, která určuje tmavost skel. Tedy propustnost světla brýlemi, čím vyšší hodnoty, tím tmavší sklo. Kategorie (hodnoty) jsou od 0 – 4, pro děti se doporučuje kategorie filtru 3 nebo 4.

U dětí je vhodné, aby brýle byly doplněny o další filtr tzv. filtr modrého světla. Modré světlo má nejmenší vlnovou délku z viditelného elektromagnetického spektra. Je to světlo, které oslňuje a dráždí. Malé děti se mu neumějí bránit, rychle přimhouřit oči, nebo si zrak zastínit rukou.

Správná velikost – brýle musí zakrývat celé oko a jeho okolí, jedině tak oko ochráníme. Nezapomínejte na pohodlí (tvarování okolo nosu, bočnice přizpůsobené tvaru hlavy a nesmí tlačit, lehký materiál, popruh, který brýle udrží na správném místě, i když je nosí malý neposeda). Skla brýlí jsou nejvhodnější z polykarbonátového materiálu.

Bezpečnost – brýle musí být bezpečné = NEROZBITNÉ (ohebné, bez pantů a šroubů). A poslední věc, respkt k přírodě = recyklovatelné.

Věděli jste, že …?
U dětí mladších než 1 rok až 90% UVA a 50% UVB přechází až k sítnici a způsobuje její poškození. Čočka, která by měla částečně chránit sítnici před UV zářením, se vyvíjí až do věku 12 let dítěte. Až 70% z celkové dávky UV záření, kterému jsme vystaveni během svého
života, přijmeme do věku 17 let. Více než 90% UV záření prochází i skrz mraky. Vodní hladina odráží 10 – 30% UV záření, písek 20 – 25% a sníh až 85%.

  • Klobouček, čepička – ve velké horku je nejlepší čepičku namočit :-).
  • Opalovací krém

Pro batolátka a předškoláky

  • Většina věcí je stejná, jako u miminek. Větší děti možná budou chtít už plavky. A pokud se chystáte dítě učit plavat nebo chcete mít jistotu bezpečí dětí u vody, vyzkoušejte plavky, které mají integrované „plováky“. :-)
  • Letní boty – sandály, obuv do vody – ty by určitě v letní výbavě větších dětí neměly chybět. Ať už se chystáte na vodu nebo k moři. Dětské boty do vody jsou využitelné i na normální nošení.

Repelent, bazén, hračky do bazénu a na písek, stan na pláž (a nejen tam :-))

Holinky a pláštěnka

Podobné články

Píše Zrzka

Hravě sbaleno na cesty: Dětský kufr Pink Lining

Čas dovolených se blíží, plánování kam vyrazíte, plánování výletů nebo to prostě necháte vše plynou. Co rodina, to jiná dovolená, jedna chce do hor, druhá k vodě, ale co všichni musí... sbalit na cestu. Maminka Jana pořídila dcerce dětský kufřík, jukněte... Celý článek

Schoolofmylife

Píše Schoolofmylife

Video recenze: Babybjörn Balance lehátko

Dětské lehátko, houpátko... nebo prostě pomocník, když si potřebujete odskočit, něco uvařit, mít volné ruce a miminko v bezpečí. Dnes vám ve video recenzi maminka Lucie představí jedno takové, pojďte se podívat. Celý článek

Monika z U nás na kopečku

Píše Monika z U nás na kopečku

Ručně malované koně Schleich

Rézka propadla těmto ručně malovaným koním. V dubnu měla narozeniny a hádejte, co bylo největším přáním? Sbírka se neustále rozšiřuje. K našemu velkému překvapení, začala jezdit i na opravdovém koni a tento svět si moc užívá. Celý článek

Komentáře