Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Vybíráme autíčko pro kluka i pro holčičku. Nechte se inspirovat

Datum přidání: 9. 9. 2019

Ať už je vašemu potomkovi pár měsíců, dva roky, pět nebo třeba dvanáct, a je jedno, jestli jde o kluka nebo holčičku, mělo by mít doma auto, z nějž bude nadšené. Nejen kluci, jak bychom si mohli myslet, ale velmi často i holčičky rády řídí, přemísťují náklad, vozí panáčky, zvířátka, nebo přímo sami sebe. Hra s autem dítko v mnohém obohacuje. U malých dětí zlepšuje koordinaci ručiček, u větších podporuje fantazii, nutí je přemýšlet, pokud je auto na dálkové ovládání, nebo elektrické a může v něm jezdit po venku. Nabídka vozového parku je bohatá, koupit můžete jakýkoli typ vozidla, ať už jde o osobní, nákladní auta, také specializované složky záchranářů, hasičů, policie…

Tápete, kdy je nejlepší, které auto? Nechte se inspirovat.

Nakupujeme pro miminka

Nejmenší děti nemají příliš síly, ani nejsou dostatečně zručné. Pro ně je ideální autíčko plyšové, později umělohmotné či dřevěné, s výraznými světly, koly. Nemusí být propracováno do detailů, důležitý je pohodlný úchop jednou rukou, kvalitní a bezpečný materiál, eliminace malých prvků.

Už při pasení koníků může dítko auto rukou posunovat, vy můžete vydávat zvuk auta, troubit, houkat… Nejmenší děti auta zajímají velmi brzy, setkávají se s nimi na každodenních procházkách, doma při hraní je zabaví. Vhodné je zvolit auto v sytých barvách.

Miminkům uděláte radost i jednotlivými prvky z auta. Skvělý je např. interaktivní volant, který bliká, hraje, troubí, startuje… Anebo sáhněte po umělohmotných klíčích s dálkovým ovládáním. I ty mohou vydávat různé zvuky, hrát krátké písně, napodobovat zvuk klaksonu, brždění nebo startování a mnohé jiné.

Tříleťáčci montéři

Už před třetími narozeninami děti rády nakládají, skládají a šroubují. Pořídit jim můžete velkou tatrovku či jiný nákladní vůz s korbou, kde svezou všechny malé kamarády nebo náklad kostek. Na trhu jsou i šroubovací auta, jimž se dají jednoduše a rychle odšroubovat kola, motor… Šroubovák šroubek zašroubuje i odšroubuje, většinou jsou v balení dva typy nástavců, čímž dítko nutíte k vybrání správného, aby odšroubovalo konkrétní šroubek.

Dětem v tomto věku se zavděčíte i zmiňovanými hasičskými, policejními nebo záchranářskými vozy. Radost bude větší, když budou houkat, blikat, bude se dát otevřít prostor pro pacienta nebo vyndat a navinout zpět hadici.

Určitě doma nesmí chybět i stavebnice, z nichž se dají auta složit. Třeba známé Lego nebo Seva.

Chcete-li utratit za auto více peněz, kupte drobečkovi auto elektrické. Bude si v něm moc jezdit po dvoře, terase, nebo si společně vyjdete na procházku. Je snadno ovladatelné, nabité vydrží většinou jízdu dlouhou hodinu až dvě. Pokud chcete, aby se dítko aktivně hýbalo, můžete zvolit auto šlapací, nebo známý traktor s valníkem.

Důmyslnější auta pro pětileté

Jak děti rostou, mají rády složitější hračky. U pětiletých zaručeně uspějete s autem na dálkové ovládání. Důležitý je dobrý dosah, dostatečná výdrž baterií, kvalitní kolečka. Nadšení sklidíte z aut „obojživelníků“, která mohou vzít ven a projet kaluží, po sněhu či ledě, a přitom se nic nestane.

K dostání jsou i auta, které umí jezdit po stěně. Tady je však lepší si jej před nákupem vyzkoušet, abyste všichni nebyli zklamaní. Věnujte pozornost i délce hraní s autem, než bude potřebovat dobít baterie. Někdy bývá doba velmi malá, kupříkladu 10 – 15 minut.

Hrdinové z pohádek se pětiletým dětem velmi líbí. Koupit jim můžete i auta, které se promění v roboty a zase zpět v auta. Transformery menší i velké v mnoha barvách, typech znají z krátkých pohádek i celovečerních filmů.

Osm let a víc

Vybrat auto školákovi už bývá náročné. Téměř vše už znají. U větších dětí můžete vsadit na napodobeniny sportovních vozů, veteránů, vojenských aut…. I tady zabodujete s autem na dálkové ovládání nebo zmiňovaným obojživelníkem. Skvělá jsou i auta, která si mohou děti zhotovit samy a ony skutečně jezdí. Existují elektrické stavebnice, které jejich montáž umožní, jsou k tomu přímo navrženy.

Ve vyšším věku se často děti ze země přesouvají do vzduchu. Poohlédnout se můžete po dronech, menších letadlech, vše na dálkové ovládání.

Auta mají rádi skutečně všichni. Kluci samozřejmě většinou „vedou“. I když má vaše dítě aut dost, novým, lepším, mu vždy uděláte radost.

Podobné články

Píše kakaová Vafle

Mindok Kingdomino aneb budujeme království

Pokud máme doma novou deskovou hru, pravidla jsou jasná. Tatínek pročte návod, vysvětlí dětem a mamince a můžeme hrát. Tentokrát byl ale trochu zádrhel, pořád se ani tatínek ani maminka nedokázali shodnout, jak hru hrát. Celý článek

Kočárek pro panenky by měla mít každá holčička

Vzpomínáte na časy, kdy jste byla malá, měla kočárek se svou oblíbenou panenkou a byla pyšnou maminkou? A pokud ne, určitě jste měla kamarádku, která kočárek měla a ráda jste si u ní hrávala, abyste si mohla tu a tam na tuhle báječnou roli zahrát. Celý článek

Recenze: LEGO® City Police. Stavíme policejní stanici

Lego je u našich dětí velmi oblíbené, spoustu času obě strávily už s Duplem. Když nás dostihl výborný marketing této dánské firmy v podobě krátkých klipů, kde policisté pronásledují lupiče v ulicích města složeného z kostek, měl syn v otázce volby dárku jasno. Celý článek

Komentáře