Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Vyrobte si moderní ozdoby na stromeček

Datum přidání: 5. 12. 2018

Advent už je v plném proudu. Děti odpočítávají do Štědrého dne, těší se na cukroví (rodiče na vaječný likér) a samozřejmě na vánoční stromeček. Pokud dětem chcete zkrátit čekání na Ježíška, vyrobte si s nimi ozdoby na stromeček.

Papírové kouličky na stromeček

Není nad to mít na stromečku nějaký ten originál. Víme, jak vyrobit jednoduché a efektivní kouličky z papíru.

Papírové kouličky na stromeček

Materiál na jednu kouličku:

 • 6 proužků papíru o šířce cca 1 cm a délce cca 20 cm (měkčí papír je vhodnější, využili jsme balící papír jemně povoskovaný, aby se netrhal)
 • 2 korálky
 • Provázek nebo drátek
 • Bavlnku
 • Jehlu, nůžky, lepidlo nebo oboustrannou lepící pásku, tužku a pravítko

Papírové kouličky na stromeček

Postup:

 1. Připravíme si potřebný materiál dle seznamu výše.
 2. Vezměte si provázek navlečte na jehlu a na konci udělejte smyčku, aby vám vzniklo očko na zavěšení ozdoby. Navlečte korálek tak, aby vám neproklouznul.
 3. Na provázek s korálkem navlečte všechny papírové proužky tak, aby šňůrka s korálkem byla uprostřed proužků. Proužky rozprostřete do hvězdice, aby zůstaly dole a nehýbaly se, můžete je zajistit lepidlem z lepící pistole. (Ale není to nutné.)
 4. – 5. Nyní budeme jednotlivé proužky spojovat. Tvoříme tedy už samotnou kouličku. Vezmeme vždy jeden navlečený proužek a na nit s jehlou navlečeme i jeho pravý a levý konec. Navlečené proužky můžete ještě slepit lepidlem nebo oboustrannou lepící páskou, aby se nepohybovaly. Tento krok opakujte až budeme mít všechny proužky navlečeny.
 • Nakonec přidejte korálek a připravte si opět smyčku, kterou můžete použít na zavěšení kouličky. A máme hotovo.

Boho vánoční ozdoby

Boho styl je poslední dobou velice oblíbený. Ozdoby inspirované indiány by neměly chybět ani na vašem vánočním stromečku. Jejich výroba je velice jednoduchá a zabaví vás i vaše děti o dlouhých zimních večerech.

Boho vánoční ozdoby

Materiál na jednu boho ozdobu:

 • bavlnku nebo přízi ve vámi oblíbené barvě
 • korálky
 • nůžky

 

Boho vánoční ozdoby

Postup:

 1. Vezměte si přízi nebo bavlnku a cca 25x si ji omotejte kolem prstů.
 2. Vzniklou omotávku z bavlnky jemně sundejte z ruky. Připravte si cca 20 cm dlouhý kus bavlnky, provlíkněte ho do omotávky a zavažte na uzlík. Tato šňůrka bude sloužit na upevnění ozdoby na stromeček.
 3. Ve spodní části omotanou bavlnku rozstřihněte.
 4. Ustřihněte si cca 10 cm dlouhou bavlnku, kterou zavážete v horní části tak, aby vznikla „bambulka“.
 5. Nakonec ozdobte korálkem a máme hotovo.

Podobné články

DIY dekorace pokojíčku - domečky z filcu

Vyrobte dětem nebo dohromady s dětmi barevné domečky z filcu. Domky mohou dětem zdobit zeď pokojíčku, okno, skříň, dveře. Zdatnější maminky mohou domečky sešít, my v redakci jen lepili a výsledek byl stejně hezký. Tak do toho... Celý článek

Recyklujeme: květináč z plechovky a kolíčků

Vlastní výroba vždy potěší a tyto květináče/vázičky můžete využít i jako kalíšky na tužky a pastelky v dětském pokoji nebo pracovně. Děti je mohou pokreslit, ale i přírodní vypadají moc hezky. Celý článek

DIY papírové větrníky

Barevné papírové větrníky na zahradní párty nebo jen tak pro radost. Připravte si barevné papíry, špejle, špendlíky, korálky, tavnou pistoli, nůžky a šikovné ručičky. Nechte děti papíry nastříhat, udělat dírky a pak už jen spojte a připevněte na špejli. Celý článek

Komentáře