Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Vyrobte si moderní ozdoby na stromeček

Datum přidání: 5. 12. 2018

Advent už je v plném proudu. Děti odpočítávají do Štědrého dne, těší se na cukroví (rodiče na vaječný likér) a samozřejmě na vánoční stromeček. Pokud dětem chcete zkrátit čekání na Ježíška, vyrobte si s nimi ozdoby na stromeček.

Papírové kouličky na stromeček

Není nad to mít na stromečku nějaký ten originál. Víme, jak vyrobit jednoduché a efektivní kouličky z papíru.

Papírové kouličky na stromeček

Materiál na jednu kouličku:

 • 6 proužků papíru o šířce cca 1 cm a délce cca 20 cm (měkčí papír je vhodnější, využili jsme balící papír jemně povoskovaný, aby se netrhal)
 • 2 korálky
 • Provázek nebo drátek
 • Bavlnku
 • Jehlu, nůžky, lepidlo nebo oboustrannou lepící pásku, tužku a pravítko

Papírové kouličky na stromeček

Postup:

 1. Připravíme si potřebný materiál dle seznamu výše.
 2. Vezměte si provázek navlečte na jehlu a na konci udělejte smyčku, aby vám vzniklo očko na zavěšení ozdoby. Navlečte korálek tak, aby vám neproklouznul.
 3. Na provázek s korálkem navlečte všechny papírové proužky tak, aby šňůrka s korálkem byla uprostřed proužků. Proužky rozprostřete do hvězdice, aby zůstaly dole a nehýbaly se, můžete je zajistit lepidlem z lepící pistole. (Ale není to nutné.)
 4. – 5. Nyní budeme jednotlivé proužky spojovat. Tvoříme tedy už samotnou kouličku. Vezmeme vždy jeden navlečený proužek a na nit s jehlou navlečeme i jeho pravý a levý konec. Navlečené proužky můžete ještě slepit lepidlem nebo oboustrannou lepící páskou, aby se nepohybovaly. Tento krok opakujte až budeme mít všechny proužky navlečeny.
 • Nakonec přidejte korálek a připravte si opět smyčku, kterou můžete použít na zavěšení kouličky. A máme hotovo.

Boho vánoční ozdoby

Boho styl je poslední dobou velice oblíbený. Ozdoby inspirované indiány by neměly chybět ani na vašem vánočním stromečku. Jejich výroba je velice jednoduchá a zabaví vás i vaše děti o dlouhých zimních večerech.

Boho vánoční ozdoby

Materiál na jednu boho ozdobu:

 • bavlnku nebo přízi ve vámi oblíbené barvě
 • korálky
 • nůžky

 

Boho vánoční ozdoby

Postup:

 1. Vezměte si přízi nebo bavlnku a cca 25x si ji omotejte kolem prstů.
 2. Vzniklou omotávku z bavlnky jemně sundejte z ruky. Připravte si cca 20 cm dlouhý kus bavlnky, provlíkněte ho do omotávky a zavažte na uzlík. Tato šňůrka bude sloužit na upevnění ozdoby na stromeček.
 3. Ve spodní části omotanou bavlnku rozstřihněte.
 4. Ustřihněte si cca 10 cm dlouhou bavlnku, kterou zavážete v horní části tak, aby vznikla „bambulka“.
 5. Nakonec ozdobte korálkem a máme hotovo.

Podobné články

Vytvoř si originální náramek díky LEGO® DOTS

Mnoho dětí dnes rádo nosí „šperky“ v podobě náramků, náušnic, přívěšků a dalších, které si vytvoří podle své fantazie. Pro všechny malé návrháře a návrhářky přináší LEGO novou řadu DOTS. Díky ní si mohou děti vyrábět nejrůznější doplňky či náramky. Celý článek

Tvoření s dětmi – svíčky barvené voskovkami

Udělejte si doma barevné svíčky. Nechte volnou ruku dětem, které vyberou kombinace barev a budete mile překvapeni, jaké barvičky vytvoříte. Můžete jen barvit koupené svíčky a nebo si udělat svoje vlastní. Důležité je mít voskovky.. Celý článek

Velikonoční tvoření: barvení vajec hedvábným papírem a papírový věnec s králíčkem

I letos přinášíme inspiraci, jak obarvit velikonoční vajíčka. Tuto metodu jsme použili v článku: "Malování" s hedvábným papírem a teď jsme ji vyzkoušeli na vyfouknutá vajíčka. Jako bonus najdete v článku vajíčkový věnec se zajíčkem k tisku. Celý článek

Komentáře