Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Vztah s maminkou milovaného protějšku může být oříšek. Jak s tchýní vycházet?

Datum přidání: 7. 4. 2020

Obecně známý fakt, že mají muži problematické vztahy se svou tchýní bývá často terčem vtipů. O nic méně starostí však tchýně přidělávají i ženám.

Na jaký typ tchýně můžete narazit a jak udržet mír?

Manipulátorka

Za zády intrikuje, poštvává svého syna proti vám, ale před vámi nic neřekne. Pokud se odvážíte bránit se, umí se ve vteřině rozplakat a lítostivě pronese, že ona vše dělá jen pro vaše dobro a nikdy nikomu nechtěla ublížit.

Co s tím? Máte proti sobě zdatného soupeře, který však své jednání opravdu nemusí myslet zle. V první řadě byste měla táhnout za jeden provaz s manželem. Nedávejte mu ultimáta – buď já nebo maminka, ale také nenechte rozvrátit váš vztah. Před tchýní buďte klidná, neútočte a pokuste se zůstat nad věcí. Pokud nemusíte, nepouštějte si ji příliš k tělu. Pro manžela a vaše děti je to důležitá osoba, a i v tomto případě platí, že si zaslouží respekt a úctu. Je však stejně tak důležité uvědomit si svou hodnotu a nerozporovatelnou roli v životě vašich blízkých.

Dvojí metr

Hlídání vnoučat? Není problém, avšak její čas je drahocenný, a tak vám bez mrknutí oka naúčtuje hodinovou taxu za hlídání, zatímco vnoučata švagrové jsou u ní pečená, vařená, ale ta jí rozhodně platit nemusí. Zdá se vám to absurdní? I do takové situace může být vyhrocený život s tchýní, která má dvojí metr a zvýhodňuje některou část rodiny na úkor druhé.

Co s tím? Samozřejmě můžete zkusit s tchýní o tomto tématu promluvit, ale ať už má jakoukoliv povahu, jde o dost citlivou věc a výsledek rozhovoru může být značně nejistý. V žádném případě byste však neměla přistupovat na její neférové návrhy. Udržet vztah s babičkou dětí je důležité, ale děti nejsou hloupé a pokud zjistí, že je hlídá jen za peníze nebo že má bratrance a sestřenice radši, raní je to stejně. Jestliže tchýně sama nebude chtít, v tomto ohledu toho moc nenaděláte. V bezvýchodné situaci pak bude neužitečnější, když se soustředíte na psychiku dětí, aby babičku přijaly takovou, jaká je.

Anketa

Vycházíte se svoji tchýní? Hledala jste cestu nebo jste to vzdala?

ano
40% hlasů

Věčně nespokojená

Ať uděláte cokoliv, nikdy to není dost dobré. To, jak vychováváte děti, co jim dáváte k jídlu nebo co máte zrovna na sobě…, jednoduše všechno, co souvisí s vámi je špatně.

Co s tím? Všechno si líbit nenechte, ale vaše tchýně už jiná pravděpodobně nebude. Z počátku budete mít nejspíš snahu se jí co nejvíce zavděčit, ale dělat věci jen proto, abyste se někomu zalíbila není dobré ani když se jedná o tchýni. Nebojte se zůstat svá a řeči tchýně hoďte za hlavu. Respekt k ženě, která vychovala vašeho muže, však na místě stále je.

Možná jste v některé z našich typů poznala také svoji tchýni a možná je ta vaše úplně jiná. Ať už jste si tu však přečetla cokoliv, je na každé z nás najít tu správnou cestu k té svojí. Hledat ji se určitě vyplatí.

Podobné články

Zůstaňte v srdci dětmi s hračkami Fisher-Price

Společnost, která stvořila hračky včelku „Buzzy Bee“ nebo první chůvičku pro miminka, slaví 90 let! Věk je to úctyhodný, ale neznamená to, že ve společnosti Fisher-Price najdete cokoli zkostnatělého. Celý článek

Jak trestat děti, aby své prohřešky neopakovaly...

Mezi jakési výchovné normy ve společnosti patří, že v případě nevhodného chování následuje reakce rodičů v podobě trestu. Avšak ať jsme sebevynalézavější v jeho formě, mnoho dětí se z trestu nepoučí. Kde tedy děláme chybu? Celý článek

Koupel v těhotenství. Jaký názor mají odborníci?

Mnohé z nás byly před otěhotněním zvyklé dávat si horkou koupel. Tento rituál plný vůně a pěny uvolňoval stres a navozoval chvíle klidu a odpočinku. Od počátku těhotenství však platí jiná pravidla než v běžném životě Celý článek

Komentáře