Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

XY aneb genetika je fakt (věda)

Datum přidání: 28. 12. 2019

Těhotenství bylo fajn. Netrápily mně ranní nevolnosti, jen cestu na všechna WC v okolí jsem znala už zpaměti. Břicho rostlo, spravilo to pár volnějších kalhot, a manželova trika a bundy. 

Za celý svůj život jsem neabsolvovala tolik prohlídek a návštěv u lékaře. I můj strach z bílých plášťů někam zmizel. Nebo jen dočasně rezignoval. Četli jsme články o vývoji miminka, sledovali, jak roste, jak přibírá. A když ji už podruhé musela doktorka na ultrazvuku honit sondou přes celé břicho, bylo jasné, že produkt naší lásky nebude žádný andílek. Říkali jsme si, že když zdědí temperament a hyperaktivitu po mně a tvrdohlavost a zarputilost po mém manželovi, budeme mít co dělat. Jak blízko jsme tenkrát byli pravdě, ani jeden z nás netušil.

Náznaků bylo několik. Třeba když jsme na cvičení na míčích měli v závěru hodiny relaxovat, mladá v břichu stále rozhazovala rukama a nohama ještě dalších deset minut. V ranních hodinách jógy jsem o ní vůbec nevěděla, asi ještě spala. Když jsem seděla u počítače, vydržela to maximálně půl hodiny, pak jsem musela změnit alespoň polohu, dojít si na toaletu, jednoduše být chvilku v pohybu.

Dnes, když se na to dívám zpětně, si říkám, zda by to, že bych v těhotenství necvičila a více oddechovala, pomohlo, že by dcera byla klidnější, nebo by geny prostě převážily. Zejména večer, my s manželem jsme oba zralí do postele a dcerka vymýšlí jednu lotrovinu za druhou, a ne a ne usnout.

Geny jsou geny ať chceme nebo nechceme. Předáváme kus sebe a kus drahé polovičky, a tak se na naše dětičky zlobit prostě nemůžeme.

A co bylo dál? :o)

Podobné články

Rodný jazyk 100x jinak aneb jak mateřství obohatí slovní zásobu

Vždy jsem si myslela, že moje pasivní i aktivní slovní zásoba je dost veliká. Od dětství jsem hodně četla, měla velikou fantazii, vymýšlela příběhy a povídky. Jako dospělá pracující jsem se, kvůli nedostatku času, knihám věnovala méně. Celý článek

Domácí porody...ANO nebo NE?

Téma domácích porodů hýbe českou společností už několik let, nicméně požadavkům některých matek se vychází vstříc jen velmi pomalu. Jaké jsou tedy výhody a nevýhody porodu v porodnici a proč je dobré nesoudit matky, které chtějí rodit doma? Celý článek

Čas strávený doma kvůli karanténě bychom si měli co nejvíce užít

Odevšud se na nás valí negativní zprávy týkající se koronaviru, který doslova válcuje jednu zemi za druhou. Není však dobré pro naši psychiku, abychom se zatěžovali jen touto situací. I když je těžká a mnohé z nás vyděsila a děsí. Celý článek

Komentáře