Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

XY aneb genetika je fakt (věda)

Datum přidání: 28. 12. 2019

Těhotenství bylo fajn. Netrápily mně ranní nevolnosti, jen cestu na všechna WC v okolí jsem znala už zpaměti. Břicho rostlo, spravilo to pár volnějších kalhot, a manželova trika a bundy. 

Za celý svůj život jsem neabsolvovala tolik prohlídek a návštěv u lékaře. I můj strach z bílých plášťů někam zmizel. Nebo jen dočasně rezignoval. Četli jsme články o vývoji miminka, sledovali, jak roste, jak přibírá. A když ji už podruhé musela doktorka na ultrazvuku honit sondou přes celé břicho, bylo jasné, že produkt naší lásky nebude žádný andílek. Říkali jsme si, že když zdědí temperament a hyperaktivitu po mně a tvrdohlavost a zarputilost po mém manželovi, budeme mít co dělat. Jak blízko jsme tenkrát byli pravdě, ani jeden z nás netušil.

Náznaků bylo několik. Třeba když jsme na cvičení na míčích měli v závěru hodiny relaxovat, mladá v břichu stále rozhazovala rukama a nohama ještě dalších deset minut. V ranních hodinách jógy jsem o ní vůbec nevěděla, asi ještě spala. Když jsem seděla u počítače, vydržela to maximálně půl hodiny, pak jsem musela změnit alespoň polohu, dojít si na toaletu, jednoduše být chvilku v pohybu.

Dnes, když se na to dívám zpětně, si říkám, zda by to, že bych v těhotenství necvičila a více oddechovala, pomohlo, že by dcera byla klidnější, nebo by geny prostě převážily. Zejména večer, my s manželem jsme oba zralí do postele a dcerka vymýšlí jednu lotrovinu za druhou, a ne a ne usnout.

Geny jsou geny ať chceme nebo nechceme. Předáváme kus sebe a kus drahé polovičky, a tak se na naše dětičky zlobit prostě nemůžeme.

A co bylo dál? :o)

Podobné články

Hledat: Jak na… miminko?

Když něco neumíte nebo si nejste jisti, můžete se zeptat kolegů, najít „how to“ na YouTube, zeptat se ve skupině na Facebooku, nebo přesvědčit zaměstnavatele, že potřebujete odborné školení. Celý článek

Zůstaňte v srdci dětmi s hračkami Fisher-Price

Společnost, která stvořila hračky včelku „Buzzy Bee“ nebo první chůvičku pro miminka, slaví 90 let! Věk je to úctyhodný, ale neznamená to, že ve společnosti Fisher-Price najdete cokoli zkostnatělého. Celý článek

Jak trestat děti, aby své prohřešky neopakovaly...

Mezi jakési výchovné normy ve společnosti patří, že v případě nevhodného chování následuje reakce rodičů v podobě trestu. Avšak ať jsme sebevynalézavější v jeho formě, mnoho dětí se z trestu nepoučí. Kde tedy děláme chybu? Celý článek

Komentáře