Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

XY aneb genetika je fakt (věda)

Datum přidání: 28. 12. 2019

Těhotenství bylo fajn. Netrápily mně ranní nevolnosti, jen cestu na všechna WC v okolí jsem znala už zpaměti. Břicho rostlo, spravilo to pár volnějších kalhot, a manželova trika a bundy. 

Za celý svůj život jsem neabsolvovala tolik prohlídek a návštěv u lékaře. I můj strach z bílých plášťů někam zmizel. Nebo jen dočasně rezignoval. Četli jsme články o vývoji miminka, sledovali, jak roste, jak přibírá. A když ji už podruhé musela doktorka na ultrazvuku honit sondou přes celé břicho, bylo jasné, že produkt naší lásky nebude žádný andílek. Říkali jsme si, že když zdědí temperament a hyperaktivitu po mně a tvrdohlavost a zarputilost po mém manželovi, budeme mít co dělat. Jak blízko jsme tenkrát byli pravdě, ani jeden z nás netušil.

Náznaků bylo několik. Třeba když jsme na cvičení na míčích měli v závěru hodiny relaxovat, mladá v břichu stále rozhazovala rukama a nohama ještě dalších deset minut. V ranních hodinách jógy jsem o ní vůbec nevěděla, asi ještě spala. Když jsem seděla u počítače, vydržela to maximálně půl hodiny, pak jsem musela změnit alespoň polohu, dojít si na toaletu, jednoduše být chvilku v pohybu.

Dnes, když se na to dívám zpětně, si říkám, zda by to, že bych v těhotenství necvičila a více oddechovala, pomohlo, že by dcera byla klidnější, nebo by geny prostě převážily. Zejména večer, my s manželem jsme oba zralí do postele a dcerka vymýšlí jednu lotrovinu za druhou, a ne a ne usnout.

Geny jsou geny ať chceme nebo nechceme. Předáváme kus sebe a kus drahé polovičky, a tak se na naše dětičky zlobit prostě nemůžeme.

A co bylo dál? :o)

Podobné články

Píše Kateřina Burjánková z Alimenty dětem.cz

Co můžete udělat, když vám neplatí alimenty?

Každý rodič má ke svému dítěti vyživovací povinnost. Velmi často se však stává, že rodič i přes rozsudek soudu výživné neplatí. V tomto článku se dozvíte, jak se dlužného výživného domoci. Celý článek

Tipy, jak vyzrát na asymetrii a povislá prsa

Ať už věkem, těhotenstvím, rychlým úbytkem váhy… příčin, proč se prsa mění je dost, a ne vždy je žena může ovlivnit, ale… Asymetrie je dost častým jevem, který máme již daný, ale také se k asymetrii můžeme dostat po nehodě, kojení… Celý článek

Jablko nepadá daleko od stromu. Dochvilnost byla přednost

Během své kariéry jsem si zakládala na tom, že všechny úkoly plním rychle, dobře a v termínu. „Deadline“ byla jedna z prvních věcí, kterou jsem chtěla u každého projektu znát, abych si mohla rozložit síly, zdroje a čas. I na schůzky jsem chodila... Celý článek

Komentáře