Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Z naší poradny Proděti.cz

Datum přidání: 30. 8. 2018

Dnes přinášíme souhrn posledních dotazů z naší poradny. Dotazy jsou různé, ptáte se na problémy s jídlem, spánkem, kojením. Kojení je dost často diskutované téma. Kojit, jak dlouho a správně, co když nemohu kojit...?

Jaké je vhodné množství odtříkaného mléka na jedno krmení, když se chystáte pryč?

Mělo by stačit 80-100ml. Nedá se to jednoznačně určit, ale určitě odejdete těsně po kojení, až se miminko vzbudí, tatínek nakrmí a miminko vypije dle chuti. Když se vrátíte můžete hned nakojit. U kojení není potřeba dodržovat nějaký časový harmonogram. Mateřské mléko je přirozená strava.

Jak předcházet "celodenímu kojení"?

Doporučuji kojit při jednom sezení z obou prsou, z každého 7 minut a obě prsa prostřídat dvakrát, takže celé kojení je v délce trvání 28 minut. Miminko se tak dostane k zadnímu mléku, prsa jsou dostatečně stimulována a maximálně vyprazdňována.

6 týdenní miminko kojím, ale i dokrmuji UM? Jak na to?

UM by se mělo podávat alternativně - stříkačkou po prstu, hadičkou... ne z lahve,aby se nepokazila technika kojení.

Dítě při kojení mlaská...

Miminko by u kojení nemělo vydávat žádné zvuky, doporučuji konzultaci s laktačním poradcem. 

Jak dlouho vydrží odstříkané mléko v lednici nebo mrazáku?

V lednici mléko vydrží 24 hodin, pokud malá mléko nespotřebuje mžete ho pak dát zamrazit a to tak, že ho nalijete na to zmrzlé - je to tzv. vrstvení a běžně se používá.Pokud mléko odstříkáte nechte ho vychladnout třeba na kuchyňské lince a pak dejte do mrazáku. V MRAZÁKU MLÉKO VYDRŽÍ 3 MĚSÍCE. Ale pozor, jednou ohřáté nebo rozmrazené mléko již nelze znovu použít nebo zamrazit. Proto doporučuji mléko mrazit po 100 -150 ml, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání této vzácné tekutiny.

Zajímá vás, jak jemně dítě dostavit nebo co to je moučnivka... jukněte do naší poradny.

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Podobné články

Soužití více generací v jednom domě aneb jak se z toho nezbláznit

Každá mladá rodina jednou stojí před rozhodnutím, jak se postavit k otázce bydlení. Zatímco v minulosti bylo samozřejmé, že všechny generace jedné rodiny žily spolu pod jednou střechou, v dnešní době se jedná spíše o výjimku. Celý článek

Odmlouvali jsme my, odmlouvají i dnešní děti. Proč se tak děje a jak odmlouvání řešit?

Každý rodič nedočkavě čeká na první slovo svého dítěte. U prvních „slůvek“ povzbuzujeme, chválíme, radujeme se z pokroků. Velmi brzy však přijde přání rodičů, aby na chvilku zavřelo pusu, nevykřikovalo, nezpívalo, nevrčelo… A když přijde doba odmlouvání… Celý článek

Aniball vás připraví na přirozený porod. Vyzkoušela jste, co na něj říkáte?

Každá žena touží po přirozeném porodu bez komplikací a s co nejméně zásahy. Některé se takovému průběhu snaží pomoci pravidelným posilováním pánevního dna a jiné k tomu využívají pomůcku zvanou Aniball. Celý článek

Komentáře