Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Z naší poradny Proděti.cz

Datum přidání: 30. 8. 2018

Dnes přinášíme souhrn posledních dotazů z naší poradny. Dotazy jsou různé, ptáte se na problémy s jídlem, spánkem, kojením. Kojení je dost často diskutované téma. Kojit, jak dlouho a správně, co když nemohu kojit...?

Jaké je vhodné množství odtříkaného mléka na jedno krmení, když se chystáte pryč?

Mělo by stačit 80-100ml. Nedá se to jednoznačně určit, ale určitě odejdete těsně po kojení, až se miminko vzbudí, tatínek nakrmí a miminko vypije dle chuti. Když se vrátíte můžete hned nakojit. U kojení není potřeba dodržovat nějaký časový harmonogram. Mateřské mléko je přirozená strava.

Jak předcházet "celodenímu kojení"?

Doporučuji kojit při jednom sezení z obou prsou, z každého 7 minut a obě prsa prostřídat dvakrát, takže celé kojení je v délce trvání 28 minut. Miminko se tak dostane k zadnímu mléku, prsa jsou dostatečně stimulována a maximálně vyprazdňována.

6 týdenní miminko kojím, ale i dokrmuji UM? Jak na to?

UM by se mělo podávat alternativně - stříkačkou po prstu, hadičkou... ne z lahve,aby se nepokazila technika kojení.

Dítě při kojení mlaská...

Miminko by u kojení nemělo vydávat žádné zvuky, doporučuji konzultaci s laktačním poradcem. 

Jak dlouho vydrží odstříkané mléko v lednici nebo mrazáku?

V lednici mléko vydrží 24 hodin, pokud malá mléko nespotřebuje mžete ho pak dát zamrazit a to tak, že ho nalijete na to zmrzlé - je to tzv. vrstvení a běžně se používá.Pokud mléko odstříkáte nechte ho vychladnout třeba na kuchyňské lince a pak dejte do mrazáku. V MRAZÁKU MLÉKO VYDRŽÍ 3 MĚSÍCE. Ale pozor, jednou ohřáté nebo rozmrazené mléko již nelze znovu použít nebo zamrazit. Proto doporučuji mléko mrazit po 100 -150 ml, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání této vzácné tekutiny.

Zajímá vás, jak jemně dítě dostavit nebo co to je moučnivka... jukněte do naší poradny.

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Podobné články

Rady a tipy při koupi nemovitosti. Nejčastější úskalí...

Otázku bydlení musí mít vyřešenou každý z nás. Pro někoho je nepředstavitelný život na vesnici, pro jiného v bytě, každý máme o bydlení jiné představy a požadavky. Pokud se rozhodneme jít do možnosti pořízení vlastního bydlení, je dobré vědět... Celý článek

Omezujeme plasty a začínáme u potravin

Mezi čím dál diskutovanější témata patří v posledních letech jednoznačně ta ekologická. Mnohem více lidí si začíná uvědomovat dopad současného životního stylu lidstva na přírodu a velká část z nich se také rozhodne omezit stopu... Celý článek

Píše Michaela Černá

Proč je důležité číst recenze zaměstnavatelů?

Hledáte novou práci? Doporučujeme zjistit si co nejvíce informací o firmě, kam hodláte nastoupit. Jaké benefity společnost nabízí, jak vypadá pracovní prostředí, nebo jaké jsou vztahy na pracovišti a tak dále. Pokud ovšem ve firmě nikoho neznáme... Celý článek

Komentáře