Začínáme podnikat na mateřské a rodičovské

Datum přidání: 11. 11. 2018

Píše Tereza Bečková

Napadlo vás začít podnikat během vaší mateřské či rodičovské dovolené? Skvělý nápad! Potřebné znalosti do začátků vám mohou poskytnout online kurzy, které jsou dle průzkumu stejně efektivní, jako klasické semináře. Jaké jsou jejich výhody a které kurzy absolvovat? 

Jsou online kurzy prospěšné?

Během mateřské a rodičovské dovolené často přijde zlomový okamžik týkající se profesní kariéry maminek. Mnoho žen chce začít podnikat, nebo o tom alespoň trochu uvažuje. Je ale velmi důležité vědět, co to obnáší. Během hlídání a starostí o děti je velmi náročné navštěvovat tradiční formy vzdělávání. Naštěstí existují také online kurzy, které jsou dle vědců z univerzity MIT stejně efektivní, jako ty klasické.

Hlavní výhody

Online kurzy mají několik výhod. Můžete se jich „zúčastnit“ kdekoliv a kdykoliv. Tedy i z pohodlí domova s šálkem teplého čaje hlavně poté, co vaše děti usnou. Pokud něčemu v kurzu navíc nerozumíte, můžete si vždy danou část přehrát a poslechnout znovu. Bezesporu se také jedná o značnou úsporu času i peněz, což se hlavně během mateřské a rodičovské dovolené hodí nejvíce. Některé kurzy jsou totiž dostupné zcela zdarma.

Po absolvování online kurzu lze dokonce získat certifikát, který můžete přiložit k vašemu současnému životopisu. Potenciální zaměstnavatel uvidí, že jste i během mateřské a rodičovské dovolené byla aktivní a otevřena modernímu typu vzdělávání.

A jaké kurzy zdarma bychom vám doporučili? Někdy ani nemusíte mít zájem o podnikání, ale informace z nich získané se budou hodit bez výjimky i v běžném životě. Tady jsou naše tipy:

Kéž by měl den 25 hodin

Právě toto období bývá obzvláště stresové. Je těžké se naplno věnovat rodině a stíhat vše potřebné, natož se ještě zajímat o svou budoucí kariéru. Co byste občas ale dali za to, kdyby den měl 25 hodin, že? Kurz Hodina navíc každý den vám může pomoci. Ověřený návod od psycholožky a manažerky obsahuje 4 + 1 jednoduchých principů a 20 konkrétních tipů pro práci s časem.

Online kurz: Hodina navíc každý den

Správný time management

Efektivní nakládání času přímo souvisí s trendem dnešní doby, time managementem. Kurz 5 jednoduchých triků time managementu vás naučí šetřit svůj drahocenný čas, být efektivnější a zjistit, co je pro vás důležité a co vás může v kariéře posunout dále. Dozvíte se zdarma nejen to, jak určit prioritu věcí, které vás ten den čekají, ale také praktickou radu, jak šetřit oči při práci na počítači. 

Online kurz: 5 jednoduchých triků time managementu

Proč nezačít prodávat své výtvory?

Mnoho maminek se na rodičovské dovolené věnuje výrobě různých věcí. Pokud vám vaše výtvory okolí chválí, proč si nezaložit výdělečný eshop? Kurz Jak založit e-shop: Vše, co musíte vědět vám představí například tipy a rady při jeho vytváření. Nebo vám také doporučí, na co si z účetního a finančního hlediska dávat pozor.

Online kurz: Jak založit e-shop: Vše, co musíte vědět

Ženy v byznysu

Ať už se rozhodnete pro dráhu podnikatelky či zaměstnankyně, vždy se vám budou hodit rady z kurzu Ženy v byznysu - Jak zvládnout efektivně svou práci a jemně se u toho prosadit. Efektivní komunikace vám může zajistit obrovský úspěch. Být partnery v dialogu není jednoduché, ale může vám to pomoci dosahovat žádoucích výsledků každý den.

Online kurz: Ženy v byznysu - Jak zvládnout efektivně svou práci a jemně se u toho prosadit

Povolání: rodič

Ani my samozřejmě nezapomínáme na to, že jsme v první řadě rodiči, kteří chtějí, aby jejich dítě dostalo vše, co potřebuje. Kurz Prevence a řešení úrazů dětí sice není zdarma, ale je zaručena tzv. 30denní garance spokojenosti (zaplacené peníze vám v případě nespokojenosti budou navráceny). Poskytuje odpovědi na to, co musíte vědět v situacích, ve kterých potřebuje vaše dítě pomoci. Uvidíte také, jak zraněním předcházet a jak řešit akutní stavy.

Online kurz: Prevence a řešení úrazů dětí

I když pevně doufáme, že se vaše děti budou mít jako v bavlnce, štěstí přeje připraveným. My věříme, že se vám kurzy budou líbit a informace z nich získané využijete i v každodenním životě!

Podobné články

Co s hračkami, se kterými si už nehraje? Zkuste je vytřídit

Začíná to nenápadně… Ač se snažíte děti nezahrnovat hromadou hraček, najednou zjistíte, že jich mají plný pokojíček. A s většinou z nich si vůbec nehrají. Co tedy s nimi? Vytřídit, schovat? Celý článek

Je vhodné dávat dětem sliby?

Jestliže nám dá slib partner, kamarádka či kdokoli jiný dospělý, můžeme nést velmi špatně jeho nedodržení. U dětí, které svým rodičům naprosto důvěřují, může být zklamání ještě větší. Čím více slibů porušíte, tím víc je důvěra narušena a k jejímu opětovnému... Celý článek

Káva v těhotenství a v době kojení? Klidně si ji dopřejte, ale s mírou

Pokud vás ani v těhotenství nepřešla chuť na kávu nebo kojíte a šálek tohoto nápoje si nedokážete odepřít, nemusíte mít výčitky. Malé množství kofeinu totiž vašemu děťátku rozhodně neuškodí. Celý článek

Komentáře