Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Zaměřeno na dětské domečky a skrýše

Datum přidání: 14. 5. 2018

Píše Magda Kolmanová

Děti milují schovávání. Pokud jim chcete udělat opravdu radost, pořiďte jim do pokojíčku nebo na zahradu jejich vlastní skrýš, kde se budou moci zašít před dospěláckým světem a prožívat svá tajná dobrodružství. Výběr různých domečků a stanů pro děti je dnes tak pestrý, že není potřeba, abyste jim něco vyráběli sami.

Jako indiáni

Teepee může být skvělým hracím koutkem pro ty nejmenší děti, ale i když povyrostou, můžou v něm mít svůj koutek na čtení. Nejčastěji se k výrobě používá dřevěná konstrukce a bavlněná plachta, skvěle se proto hodí do přírodně laděných interiérů. Přírodní materiály mu propůjčují i nadčasovost, takže se bude líbit dětem i když už budou větší. Většina stanů je vhodná jen do interiéru, případně na terasu, ale za příznivého počasí je možné postavit je i na zahradě, kde je teprve ta pravá divočina. Nezapomeňte teepee vyzdobit lapačem snů a zútulnit spoustou polštářů. Zvířecí motivy jsou sázka na jistotu.

Vigvam design Teepee Party in the woods

Úžasné čtvercové teepee Party in the woods si získá vás i vaše děti na první pohled. Vchod je umístěný uprostřed statného smrku. Z jedné strany hlídá bystrá liška, z druhé pak veselá veverka. Bílé teepee má černé boční lišty a kulaté okénko na zadní straně. Polstrovanou podlážku zdobí černobílý vzor s lesními zvířátky. Nedílnou součástí jsou také dva polštářky, jeden černý s velkým knoflíkem a druhý se zvířátky.

Vigvam design Teepee Party in the woods

Skrýš v malém pokoji

Nemáte skrýš kam umístit? Možná máte, jen vás to hned nenapadlo. Do malého dětského pokoje je nesmírně praktická patrová postel, která dá vzniknout prostoru navíc. A na patrovou postel už jen stačí pořídit hotové závěsy, které postel promění v krásný domeček nebo rovnou hrad. Vhodné pro malé princezny i rytíře. Pro ještě větší porci zábavy je možné pořídit k domečku pod vyvýšenou postelí skluzavku.

Stany dovnitř i na zahradu

Snad největší výběr témat pro skrýše mají právě dětské hrací stany. Vybírat můžete z čistě dívčích motivů, jako jsou hrady pro malou princeznu nebo z chlapeckých, které nabízí domečky ve stylu garáže či hasičského auta. Naštěstí výrobci mysleli i na sourozence, takže najdete i takové, které udělají radost jak holkám, tak i klukům. Dají přednost strašidelnému hradu, supermarketu nebo stanu se zvířátky? Hrací stany jsou skvělé k umístění do dětského pokoje a za příznivého počasí se v nich děti vyřádí i na zahradě.

Homestyle4U Dětská patrová postel Věž

Nádherná patrová postýlka v podobě modré věže se skluzavkou poskytne dětem pohodlné místo na spaní i hraní. Okraje postele jsou zaoblené a zábrana ochrání vaše děti před pádem. Žebřík lze namontovat na obě strany. Nábytek je vyrobený z pevného borovicového dřeva s bílou povrchovou úpravou. Modré závěsy jsou vyrobeny z kvalitního bavlněného materiálu.

Homestyle4U Dětská patrová postel Věž

Na zahradě za každého počasí

Pobyt na zahradě je příznivý pro psychiku, a když už je toho pobytu venku moc, stačí zalézt do domečku. Zahradní domečky pro děti se dělají ve spoustě variant. Nejčastěji najdete dřevěné, které jsou nejen ekologické, ale zapadají do přírodního rázu zahrady. Při správném ošetřování vydrží dlouhé roky. Při vybírání dbejte na zvýšenou stabilitu, díky které domeček odolá i silnějšímu větru.

Druhou variantou jsou pak plastové domečky. Jsou atraktivní svou barevností a nižší cenou. Při výběru plastového domečku dbejte na to, aby byl zdravotně nezávadný a odolný proti UV záření, což mu zajistí živé barvy i po letech používání. Plastové domky jdou stejně dobře umístit i dovnitř. Pokud plánujete na zimu přenést domeček do interiéru, přihlédněte při vybírání k tomu, aby se tam bez problémů vešel.

Už máte svého favorita?

Smoby Domeček se skluzavkou

Patrový zahradní domeček se skluzavkou a žebříkem v bílo-červeno-zeleném barevném provedení má stabilní stěny, otevírací vrátka a posouvací okenice. Je ošetřen ochranou proti UV záření, což zaručuje barevnou stálost.

Smoby Domeček se skluzavkou

Podobné články

5 tipů na pohybové aktivity, které budou vaše děti skutečně bavit

Dobu, kdy jsme nuceni zůstávat s dětmi více doma a nesmíme se vzájemně navštěvovat, můžeme využít pro společné chvíle. Na zahradě, v parku, v lese, na louce a všude, kde nebude příliš mnoho osob blízko sebe, zabavíte děti raz dva. Celý článek

Cestovatelský seriál: S dětmi po Čechách, Moravě a Slezsku II

Léto 2020 bude o dost jiné než ta předchozí. Čeká nás spousta opatření kvůli epidemii koronaviru. Je téměř jisté, že se nebudeme moci scházet ve větším počtu, brány koupališť a kulturních institucí zůstanou zavřené a konání velkých festivalů se odkládá... Celý článek

Monika z U nás na kopečku

Píše Monika z U nás na kopečku

Skvostný nugátový dortík

Tento dort jsme často pekli před řádkou let a nyní jsme se k němu vrátili. Autorem je Emanuel Ridi. Určitě vyzkoušejte a budete mile překvapeni jednoduchostí, rychlou přípravou a famózním výsledkem. Celý článek

Komentáře