Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Zdravé svačinky pro naše nejmenší

Datum přidání: 16. 10. 2020

Ať už plánujeme jídelníček dětí dopředu nebo daný den, nesmíme zapomenout na svačiny. Svačina by měla být pestrá, zdravá a plná živin a samozřejmě také musí dětem chutnat, což nám děti umí pěkně ztížit.

Do hry kromě vyjmenovaných faktorů vstupuje také ten, že se mnoho z nás snaží při nákupu a přípravě jídla také šetřit přírodu. Třídit odpad je dnes samozřejmostí a využívat veškeré suroviny přítomné v domácnosti do nejmenšího zbytku je novou mantrou mnoha kuchařek. Stejně jako se o to snažily v dobách minulých naše babičky a prababičky. Pojďme se společně podívat na pár tipů, jak lze dětské svačinky pojmout.

Pečivo a pomazánka

U malých dětí volíme raději světlé pečivo než celozrnné, protože je pro děti lépe stravitelné. Protože bychom se v jídelníčku dětí měli kvůli vysokému obsahu soli raději vyhnout uzeninám, nejlepší volbou k pečivu jsou pomazánky. U dětí často slaví úspěch mrkvová, tvarohová, vajíčková, klidně i avokádová či luštěninová. Pomazánky zdaleka nemusíte jen natírat na chléb nebo rohlík, můžete je podávat v misce spolu s nakrájenou zeleninou, pomocí které si děti mohou pomazánku nabírat.

Děti jedí i očima

Pokud vaše dítě není velký jedlík a jste ráda za každé sousto, které do sebe dostane, můžete zkusit talíř různě nazdobit. U dětí stejně jako u dospělých platí, že od talíře, který nás neuchvátil svým vzhledem už toho ani po chuťové stránce příliš nečekají. Ozdobte namazané pečivo kousky mrkve, rajčat či okurky a třeba si se vzhledem pohrajte tak, že bude připomínat smajlíka. Fantazii se však meze nekladou!

Stravovací režim dítěte 1 – 3 roky (příklady jídelníčků)

V tomto období by dítě mělo mít 5 jídel denně. Snídaně by měla tvořit 25%, oběd 35%, svačinky 10%, večeře 20%. Svačinky by se neměly vynechávat, protože dítě má malou kapacitu žaludku a vynecháním bychom mohli riskovat zažívací potíže v pozdějším věku.

Rychlá a chutná varianta - ovocné kapsičky

Záchrana pro všechny hladové krky a nestíhající mámy. Jak vybrat mezi širokou nabídkou na trhu? Zkusit můžete například 100% ovocné BIO kapsičky od Sunaru, které jsou v dostání ve čtyřech příchutích - hruška s malinami, jablko s banánem, jablko s banánem a mrkví a směs z jablek, borůvek a jahod. Nově jsou kapsičky Sunar k dostání v obalech, které jsou z více jak 70% vyrobeny z rostlinných obnovitelných zdrojů. Jejich výroba je násobně šetrnější k přírodě oproti výrobě obalů z fosilních paliv, a tak nemusíte mít při jejich nákupu černé svědomí. Děti si skvěle pochutnají a vy můžete mít dobrý pocit z nákupu odpovědného vůči životnímu prostředí.

Podobné články

Spojte hru a zábavu s učením. LEGO® DUPLO® je skvělou pomůckou

Drtivá většina dětí si od nejmenšího věku ráda skládá kostičky a staví z nich nejrůznější výtvory. Vy jim můžete nabídnout ke hře kostičky, které lze nejen skládat, tvořit z nich komíny, „nakládat“ vagonky vláčků nebo stavět výtvory plné fantazie. Celý článek

Vitamín D, vápník a železo jsou nezbytné látky pro správné krůčky životem

Podpořte každý malý krůček vašeho malého objevitele s novou kojeneckou výživou LITTLE STEPS® s obsahem nezbytných vitamínů a minerálních látek a bez palmového oleje. Celý článek

Pásový opar u dětí. Vznik a léčba v kostce

Ačkoliv se v posledních dnech všude skloňuje především téma šíření koronaviru, ostatní onemocnění ze světa nevymizela. Mít se na pozoru je potřeba nejen u dospělých, ale samozřejmě i u dětí, které jsou velmi náchylné k virovým nemocem různého typu. Celý článek

Komentáře