Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Ze zápisků matky manažerky aneb změna je život

Datum přidání: 10. 12. 2019

Se svým manželem jsem se potkala relativně pozdě. Měla jsem slušně rozběhnutou kariéru, cestovala jsem, sportovala, věnovala se svým kamarádům. Necítila jsem potřebu to nějak měnit. Ale znáte to, člověk míní, … Brzo jsme si řekli, že nemáme čas randit 5 let, než se posuneme dál. Za rok byla svatba, a že teda bychom i nějakou tu rodinu. Shodli jsme se, že jedno dítě nám bude stačit. A stejně bychom toho do čtyřicítky víc nestihli.

Dočetla jsem se, že žena může otěhotnět jen pár dnů v měsíci. A protože měsíce rychle utíkaly a cíl byl v nedohlednu, TY DNY jsem si vyznačila do kalendáře stejně jako všechny důležité věci, schůzky a úkoly. Poctivě jsem si holila nohy a oblékala krajkové prádlo. Hlavně nenápadně, že.  

Když jsem to pak jednou nedostala, a na testu se objevili ty dvě čárky, cítila jsem se jako před důležitou schůzkou, na kterou se hodně dlouho připravujete, pilujete, a když přijde, máte pocit, že jste úplně všechno zapomněli.

Říkají, že s dítětem se ti změní život. Jak moc ti ale nikdo neřekne. Slyšela jsem, že jiné matky prostě ty začátky vytěsní a pamatují si jenom to pozitivní, a vlastní matka, jako ta moje, ti to neřekne, protože chce vnoučata.

A tak jsem do toho hupsla rovnýma nohama. Bez znalostí problematiky. Vyzbrojena svými silnými stránkami ze životopisu: cílevědomost, organizovanost, odpovědnost, logické myšlení, samostatnost, důslednost při plnění cílů a timingu, multitasking, komunikativnost, flexibilita. Jsem manažer, zvládnu cokoliv.

A co bylo dál? Příště....

Podobné články

Rodný jazyk 100x jinak aneb jak mateřství obohatí slovní zásobu

Vždy jsem si myslela, že moje pasivní i aktivní slovní zásoba je dost veliká. Od dětství jsem hodně četla, měla velikou fantazii, vymýšlela příběhy a povídky. Jako dospělá pracující jsem se, kvůli nedostatku času, knihám věnovala méně. Celý článek

Domácí porody...ANO nebo NE?

Téma domácích porodů hýbe českou společností už několik let, nicméně požadavkům některých matek se vychází vstříc jen velmi pomalu. Jaké jsou tedy výhody a nevýhody porodu v porodnici a proč je dobré nesoudit matky, které chtějí rodit doma? Celý článek

Čas strávený doma kvůli karanténě bychom si měli co nejvíce užít

Odevšud se na nás valí negativní zprávy týkající se koronaviru, který doslova válcuje jednu zemi za druhou. Není však dobré pro naši psychiku, abychom se zatěžovali jen touto situací. I když je těžká a mnohé z nás vyděsila a děsí. Celý článek

Komentáře