Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Ze zápisků matky manažerky aneb změna je život

Datum přidání: 10. 12. 2019

Se svým manželem jsem se potkala relativně pozdě. Měla jsem slušně rozběhnutou kariéru, cestovala jsem, sportovala, věnovala se svým kamarádům. Necítila jsem potřebu to nějak měnit. Ale znáte to, člověk míní, … Brzo jsme si řekli, že nemáme čas randit 5 let, než se posuneme dál. Za rok byla svatba, a že teda bychom i nějakou tu rodinu. Shodli jsme se, že jedno dítě nám bude stačit. A stejně bychom toho do čtyřicítky víc nestihli.

Dočetla jsem se, že žena může otěhotnět jen pár dnů v měsíci. A protože měsíce rychle utíkaly a cíl byl v nedohlednu, TY DNY jsem si vyznačila do kalendáře stejně jako všechny důležité věci, schůzky a úkoly. Poctivě jsem si holila nohy a oblékala krajkové prádlo. Hlavně nenápadně, že.  

Když jsem to pak jednou nedostala, a na testu se objevili ty dvě čárky, cítila jsem se jako před důležitou schůzkou, na kterou se hodně dlouho připravujete, pilujete, a když přijde, máte pocit, že jste úplně všechno zapomněli.

Říkají, že s dítětem se ti změní život. Jak moc ti ale nikdo neřekne. Slyšela jsem, že jiné matky prostě ty začátky vytěsní a pamatují si jenom to pozitivní, a vlastní matka, jako ta moje, ti to neřekne, protože chce vnoučata.

A tak jsem do toho hupsla rovnýma nohama. Bez znalostí problematiky. Vyzbrojena svými silnými stránkami ze životopisu: cílevědomost, organizovanost, odpovědnost, logické myšlení, samostatnost, důslednost při plnění cílů a timingu, multitasking, komunikativnost, flexibilita. Jsem manažer, zvládnu cokoliv.

A co bylo dál? Příště....

Podobné články

Hledat: Jak na… miminko?

Když něco neumíte nebo si nejste jisti, můžete se zeptat kolegů, najít „how to“ na YouTube, zeptat se ve skupině na Facebooku, nebo přesvědčit zaměstnavatele, že potřebujete odborné školení. Celý článek

Zůstaňte v srdci dětmi s hračkami Fisher-Price

Společnost, která stvořila hračky včelku „Buzzy Bee“ nebo první chůvičku pro miminka, slaví 90 let! Věk je to úctyhodný, ale neznamená to, že ve společnosti Fisher-Price najdete cokoli zkostnatělého. Celý článek

Jak trestat děti, aby své prohřešky neopakovaly...

Mezi jakési výchovné normy ve společnosti patří, že v případě nevhodného chování následuje reakce rodičů v podobě trestu. Avšak ať jsme sebevynalézavější v jeho formě, mnoho dětí se z trestu nepoučí. Kde tedy děláme chybu? Celý článek

Komentáře