Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Ze zápisků matky manažerky aneb změna je život

Datum přidání: 10. 12. 2019

Se svým manželem jsem se potkala relativně pozdě. Měla jsem slušně rozběhnutou kariéru, cestovala jsem, sportovala, věnovala se svým kamarádům. Necítila jsem potřebu to nějak měnit. Ale znáte to, člověk míní, … Brzo jsme si řekli, že nemáme čas randit 5 let, než se posuneme dál. Za rok byla svatba, a že teda bychom i nějakou tu rodinu. Shodli jsme se, že jedno dítě nám bude stačit. A stejně bychom toho do čtyřicítky víc nestihli.

Dočetla jsem se, že žena může otěhotnět jen pár dnů v měsíci. A protože měsíce rychle utíkaly a cíl byl v nedohlednu, TY DNY jsem si vyznačila do kalendáře stejně jako všechny důležité věci, schůzky a úkoly. Poctivě jsem si holila nohy a oblékala krajkové prádlo. Hlavně nenápadně, že.  

Když jsem to pak jednou nedostala, a na testu se objevili ty dvě čárky, cítila jsem se jako před důležitou schůzkou, na kterou se hodně dlouho připravujete, pilujete, a když přijde, máte pocit, že jste úplně všechno zapomněli.

Říkají, že s dítětem se ti změní život. Jak moc ti ale nikdo neřekne. Slyšela jsem, že jiné matky prostě ty začátky vytěsní a pamatují si jenom to pozitivní, a vlastní matka, jako ta moje, ti to neřekne, protože chce vnoučata.

A tak jsem do toho hupsla rovnýma nohama. Bez znalostí problematiky. Vyzbrojena svými silnými stránkami ze životopisu: cílevědomost, organizovanost, odpovědnost, logické myšlení, samostatnost, důslednost při plnění cílů a timingu, multitasking, komunikativnost, flexibilita. Jsem manažer, zvládnu cokoliv.

A co bylo dál? Příště....

Podobné články

Tipy, jak vyzrát na asymetrii a povislá prsa

Ať už věkem, těhotenstvím, rychlým úbytkem váhy… příčin, proč se prsa mění je dost, a ne vždy je žena může ovlivnit, ale… Asymetrie je dost častým jevem, který máme již daný, ale také se k asymetrii můžeme dostat po nehodě, kojení… Celý článek

Jablko nepadá daleko od stromu. Dochvilnost byla přednost

Během své kariéry jsem si zakládala na tom, že všechny úkoly plním rychle, dobře a v termínu. „Deadline“ byla jedna z prvních věcí, kterou jsem chtěla u každého projektu znát, abych si mohla rozložit síly, zdroje a čas. I na schůzky jsem chodila... Celý článek

MámyDoPráce

Píše MámyDoPráce

Jak zvládnout ranní shon?

Bez ohledu na to, zda jste ranní ptáče nebo sova, je ranní kolotoč kolem výpravy všech členů domácnosti pěkný kolotoč. Pohlídat, aby celá rodina byla čistá, oblečená, měla nachystané všechny potřebné věci a zároveň jim nekručelo v břiše, Celý článek

Komentáře