Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Znáte stavebnice Geomag? Potěší děti pod stromečkem i jako dárek k narozeninám

Datum přidání: 10. 11. 2020

Ať už chcete obdarovat holčičku nebo kluka, je jim 3, 8 nebo 12, výbornou stavebnicí pro všechny je některá z dílny Geomag. A nemusíte se bát, že by skončila po rozbalení stranou. Jde o magnetické stavebnice ze Švýcarska, které jsou bezpečné, zdravotně nezávadné, děti naučí mnohé o magnetismu, podpoří jejich představivost i jemnou motoriku, a hlavně si s ní užijí spoustu zábavy!

Stavíme v týmu i o samotě

Skvělé je, že tato stavebnice zabaví děti ať už mají sourozence, se kterými si mohou hrát, nebo ne. Dítko samo nebo se sourozenci, kamarády, či rodiči může stavět mosty a přijít na to, jak je technicky udělat, aby se nezbořily, budou se učit, jak postupovat, aby jejich věž byla co nejvyšší a podobně. Zlepší se v komunikaci, týmové práci, nebo budou samostatní, pokud si budou hrát sami.

Jak stavebnice funguje?

Asi vás nejdříve napadne, že je magnet ukryt v kovové kuličce. A kulička evokuje možnost jejího spolknutí, zvláště menšími dětmi, což by byl v případě magnetu problém. Magnety jsou ale v dlouhých tyčinkách o velikosti 5,7 cm, a tak se nemusíte bát, že by skončili jinde než jako součást krásných staveb vašich dětí.

Z tyčinek, kuliček a výplní lze tvořit nejrůznější tvary. Nejdříve se spojí kuličky s tyčinkami, poté lze vložit výplň tak, aby dosedla, kde má. Díky tomu, že se nesmí protlačit ani nedomáčknout děti skvěle zdokonalují svoji jemnou motoriku i manuální zručnost. A nejen děti!

Vyberte si z několika sérií stavebnic Geomag

Tak, jako jste možná zvyklí u jiných stavebnic, i Geomag vyrábí několik různých sérií. Jednou z nich je Geomag Classic. Plastové potahy tyček, výplně i praktické pouzdro do kapsy jsou vyrobeny ze 100 % recyklovatelného materiálu.  Stavebnice Classic 60 pcs obsahuje kromě kuliček a tyčinek i 4 podstavce. S její pomocí děti postaví nepřeberné množství tvarů. Je kompatibilní se všemi dalšími stavebnicemi Geomag. Hodí se pro děti od 3 let. V řadě Classic je více variant stavebnic - Classic 42, Classic 93 a další.

Zvláště menší děti potěší řada stavebnice Geomag Glitter. V tyčkách, výplních i podstavcích jsou obsaženy atraktivní třpytky a barevná kombinace přitáhne holčičky i kluky. Celkem je v balení 68 kousků určených ke stavění (Geomag Glitter 68). Jestli už děti doma některou ze stavebnic Geomag mají, mohou je opět kombinovat mezi sebou a vytvářet větší a větší stavby. Opět můžeme vybírat z různých velikostních variant.

Dalším hezkým tipem je stavebnice Geomag Mechanics Gravity se 330 dílky. Je určena pro děti minimálně od 7 let, ale vzhledem k podstatně větší obtížnosti, než u klasického Geomagu doporučujeme spíše 10, 12 roků a klidně i jako super dárek pro tatínky – hračičky. Stavebnice vás seznámí a zdokonalí nejen ve znalostech magnetismu, ale i gravitace. A pokud v nich uspějete, budete oceněni pohybující se kuličkodráhou (návody jsou samozřejmě součástí stavebnice). Ta funguje jako perpetuum mobile – a nepotřebujete žádné baterie či motorek! Pohonem je pouze magnetická a gravitační síla! Je zde třeba i výtah, jehož funkce se aktivuje tím, že kuličky klesají dolů. Tato stavebnice zabaví opakovaně a na dlouhou dobu. A když budete opravdu šikovní, můžete si vytvořit svou vlastní dráhu.

Rozhodnete-li se pro stavebnice Geomag, budou si s nimi rády hrát nejen vaše děti, ale určitě i vy. Společně budete poznávat taje fyziky, aniž by měl kdokoli pocit, že se učí. A navíc je to super relax…

Podobné články

Koloběžka je skvělým společníkem pro holky i kluky v každém věku

Je bezva mít jistotu že, nabídnete-li dětem nějakou aktivitu, s velkou pravděpodobností uspějete. K takovým sázkám na jistotu, co se týče zabavení ratolestí, ale také zapojení je do aktivního pohybu, patří bezesporu koloběžka. Celý článek

Soutěž o krásné hračky Niny pro nejmenší

Pořídit dárek dětem není tak složité, tedy u těch, které už ví, o co jde. Ty menší malují nebo píšou dopis Ježíškovi, větší si prostě jasně řeknou, co by rády, ale co nejmenší zlatíčka? Celý článek

Zima a děti: Jak vybavit kojence, batole nebo školáka do zimy?

Jaká bude letošní zima? Předpovědi říkají, že by měla být po dlouhé době ta pravá nebo možná bude mírná jako byla ta loňská. Nemá smysl čekat, je dobré být připraven. Celý článek

Komentáře