Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Zůstaňte v srdci dětmi s hračkami Fisher-Price

Datum přidání: 5. 8. 2020

Společnost, která stvořila hračky  včelku „Buzzy Bee“ nebo první chůvičku pro miminka, slaví 90 let!

Věk je to úctyhodný, ale neznamená to, že ve společnosti Fisher-Price najdete cokoli zkostnatělého. Naopak – na svět nahlíží s optimismem i humorem a zve dospělé, aby se na věci kolem sebe znovu uměli dívat dětskýma očima. 

O městečku East Aurora ve státě New York jste nejspíš nikdy neslyšeli, ale právě tam se začala psát historie firmy, která v průběhu 20. století představila většinu zásadních hraček pro děti. Starosta Irving L. Price tehdy v roce 1930 hledal příležitost, jak zabezpečit obyvatele v době hospodářské krize. Věřil, že budoucnost patří našim nejmenším a jejich hračkám, které „podněcují představivost a umí nové, překvapivé a zábavné věci“. Jeho společníci Herman G. Fisher a Helen M. Shelle s ním souhlasili, a tak se z jejich společného úsilí zrodila dnešní legenda, jež v průběhu své historie na trh uvedla více než 5000 kousků, které se staly mostem mezi světem malých holčiček a klučinů a nás dospělých.

Dávno před tím, než byla povinnost testovat hračky před uvedením na trh ukotvena v zákoně, stával vysoký Herman Fisher u svého rovněž vysokého stolu a pouštěl hračky z pracovní desky, aby otestoval jejich odolnost, než se dostanou do ruky právoplatným majitelům. Právě tam, u Hermova stolu, byly položeny základy, na nichž poté v roce 1961 vyrostla první Play Lab, tedy testovací laboratoř, která k testům přizvala i děti a designérům tak ukázala, jak hračky skutečně používají.

Kreativní nápady a inovace. Klíčová slova, která charakterizují Fisher-Price od počátku až do dnešních dní. Firma vyrůstá z tradičních kořenů, ale vždy byla ve svém oboru na špičce vývoje. Jako první například v roce 1979 začala nabízet hudební skříňkový gramofon a fonograf pro děti. V roce 1984 začala jako první komerčně prodávat chůvičku pro miminka, která se stala nepostradatelným pomocníkem pro miliony rodičů na celém světě. Prst na tepu doby drží společnost Fisher-Price i v novém tisíciletí: V roce 2003 představila volně stojící skákadlo, které je dodnes nejprodávanějším na celém světě. Před čtyřmi lety, v roce 2016, pak též jako první uvedla na trh housenku Code-Pillar, díky níž zpřístupnila programování předškolním dětem. 

Fisher-Price se nikdy nesoustředila jen na samotnou výrobu hraček, ale vždy o své činnosti uvažovala v širším kontextu a zamýšlela se nad tím, jak může prospět celé společnosti. Ve 40. letech své výrobní možnosti poskytla pro výrobu letadlových dílů, fendrů či beden na lékařský materiál (a Herman Fisher tehdy prohlásil, že bude-li válka vyžadovat celý závod, pozastaví na potřebnou dobu výrobu hraček úplně). Ve stejném duchu o 80 let později při letošní pandemii designérské týmy Fisher-Price pracovaly na výrobě nedostatkových roušek a společnost také vydala speciální edici #ThankYouHeroes sběratelských akčních figurek Little People v podobě záchranářů, jejíž celý výtěžek je věnován na dobročinné účely. 

K firemní vizi zaměřené na obecný prospěch patří také důraz na ohleduplnost vůči životnímu prostředí: Fisher-Price hodlá v celém svém portfoliu postupně přejít k plně recyklovatelným hračkám. První vlaštovkou jsou v tomto směru ikonické Kroužky na tyči, tedy skutečně zářivě barevné kroužky na tyči, díky nimž se děti učí poznávat pořadí a velikosti. Tato hračka, jíž se od roku 1960 po světě prodalo více než 52 milionů kusů, je od letošního roku místo měkkého plastu vyráběna z cukrové třtiny!

Společnost se zavázala, že stejným ideám, na kterých byla před 90 lety založena, bude věrná i do budoucna – i nadále hodlá podporovat rodiny s dětmi a zavádět inovace, které umožňují měnit svět. Někdy zapomínáme na to, jaké to je, být dítětem. Otevřeme proto s hračkami Fisher-Price znovu svá srdce hře, náš život bude mnohem bohatší.

Podobné články

Píše Kateřina Burjánková z Alimenty dětem.cz

Jak na náhradní výživné?

Již dříve jsme psali, že stát chystá pomoc pro samoživitele a samoživitelky, kterým jejich bývalý partner neplatí na výživné. Dnes už je tato možnost více aktuální, protože byl vládou schválen návrh zákona o náhradním výživném Celý článek

Píše Michaela Tilton

Porozumět dítěti je důležité

Miminka se rodí s velmi omezenými možnostmi, jak komunikovat, ale také s relativně omezeným výčtem svých potřeb, zájmů a přání. Když má novorozenec hlad nebo žízeň, tak oboje má jen jedno řešení, kojení. Celý článek

Píše MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Ryby, jahelná kaše nebo zázvor. Jaké další potraviny dokáží zvýšit vaše šance na otěhotnění?

Když to první měsíc nevyjde, říkáte si, nepodařilo se to teď, podaří se to jindy, necháme tomu volný průběh. Pak to ale nejde třeba půl roku, rok a vy začnete pochybovat. Dělám něco špatně? Proč se všichni kolem mě pyšní bříškem a já ne? Celý článek

Komentáře