Odmítání mléka

Dotaz od: Marcela Brožová
Datum přidání: 6. 10. 2017

Dobrý den, potřebuji poradit.Dceři je 11 měsíců,do teď jsem ji ještě kojila,ráno a před spaním.Teď mi pár dní mlíčko odmítá,jen ráno si trochu cucne.Myslim že jsem s kojenim bohužel skončila. Zkoušela jsem dát sunar,ten nechce vůbec.Jen mě odstrkuje.Zkoušela jsem jí ho dát z hrníčku,ze kterého normálně pije.Dala jsem i jiná pítka,nic nepomáhá.Zatím to nevzdám a budu zkoušet dál.Co když ale nebude UM chtít?Stačí jí příjem vápníku z jogurtů?A po prvním roce jí můžu dát kravské mléko?Nebo čím můžu mateřské mléko a UM nejlépe nahradit? DĚKUJI.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, stává se, že děti, které jsou dlouho kojené, nechtějí UM. Já bych doporučovala zkusit Sunar ochutit třeba banánem nebo jiným ovocem - udělat z toho ovocný koktejl. Pokud jste již toto vyzkoušela, vynechejte na čas Sunar úplně,aby dcerka na mléko "zapomněla" dávejte jiné mléčné výrobky- jogurt, máslo, sýry, posléze pribináčky, tvaroh, kaši...Po měsíci bych zkusila znovu podat Sunar, bylo by ideální kdyby ho ještě třeba měla do roku a půl. Do jednoho roku kravské mléko dítě mít nemá, po jednom roku to lze již tolerovat. Přeji hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.