Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Spinkání a dudlík

Dotaz od: Katka
Datum přidání: 5. 9. 2016

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, jak se co nejšetrněji zbavit dudlíku, aniž by si syn začal cokoliv cucat, palec, triko, …. Máme ho jen na usínání, pak ho vyplivne, nebo mu ho vyndám (nebo na utišení při karambolu), ale bohužel bez něj neusne!!!

A co jídlo v noc? začal 15-tý měsíc a v noci se dvakrát vzbudí, jednou ho oblafnu vodou, ale kolem třetí ráno POTŘEBUJE mlíčko, bez toho aniž by ho dostal znovu neusne, začne si hrát, i když v té tmě si nevidí ani na špičku nosu, nebo tancovat, plakat, vztekat se, …. Po 2,5 hodinách to vzdám, protože mě se che spát a tu dávku mu dám! Nevím jestli to není kvůli tomu, že v 11měsíci byl násilím odtrhnut od prsa (dostala jsem se na kapačky a kojení nebylo možné) a on zůstal s tatínkem a umělou výživou doma. Možná s tím souvisí i ten dudlík, nevím, ale chtěla bych se ho zbavit, ale ne násilím, opravdu jsem viděla ošklivě vycucané palce, za které se pak děti ve škole styděli!!!!

Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, zkuste s chlapečkem jít třeba procházku a hodit dudlík do vody rybičkám, přečemž šikovně dudlík zaměníte za kamínek, aby to žbluňklo a dudlík schováte pro případ, že by to nešlo, ale chlapeček již by to mohl pochopit, nechat si to vysvětlit a Vy buďte trpělivá,slibte mu nebo mu opatřte na usínání hračku, kterou si sám vybere nebo mu dejte hračku oblíbenou, vyprávějte pohádky o ošklivém ocucaném palci apod.,hlavně vytrvejte v úsilí, vyplatí se to.
Co se týče krmení v noci- od jednoho roku by dítě již mělo vydržet celou noc spát bez jídla a pití,určitě bych nerušila vše najednou, ale nejdříve zrušte to pití vody, prostě mu vysvětlete, že teď ne, že se spí, protože z nočního pití čaje nebo vody se rychle stává zlozvyk, který se později velice špatně odbourává, zachovejte ještě nějaký čas to brzské ranní mlíčko a po čase mu to také vysvětlíte, že se ještě nepapá, že bříško ještě spí apod..Je to vše o trpělivosti, o vysvětlování,neexistuje žádná pilulka, která by okamžitě pomohla.Těžko říci, jestli za to může to náhlé odstavení, některým dětem to nevadí a některé s tím mohou mít problém.
Přeji hezký večer a trpělivost se synkem!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz