Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Spinkání a dudlík

Dotaz od: Katka
Datum přidání: 5. 9. 2016

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, jak se co nejšetrněji zbavit dudlíku, aniž by si syn začal cokoliv cucat, palec, triko, …. Máme ho jen na usínání, pak ho vyplivne, nebo mu ho vyndám (nebo na utišení při karambolu), ale bohužel bez něj neusne!!!

A co jídlo v noc? začal 15-tý měsíc a v noci se dvakrát vzbudí, jednou ho oblafnu vodou, ale kolem třetí ráno POTŘEBUJE mlíčko, bez toho aniž by ho dostal znovu neusne, začne si hrát, i když v té tmě si nevidí ani na špičku nosu, nebo tancovat, plakat, vztekat se, …. Po 2,5 hodinách to vzdám, protože mě se che spát a tu dávku mu dám! Nevím jestli to není kvůli tomu, že v 11měsíci byl násilím odtrhnut od prsa (dostala jsem se na kapačky a kojení nebylo možné) a on zůstal s tatínkem a umělou výživou doma. Možná s tím souvisí i ten dudlík, nevím, ale chtěla bych se ho zbavit, ale ne násilím, opravdu jsem viděla ošklivě vycucané palce, za které se pak děti ve škole styděli!!!!

Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, zkuste s chlapečkem jít třeba procházku a hodit dudlík do vody rybičkám, přečemž šikovně dudlík zaměníte za kamínek, aby to žbluňklo a dudlík schováte pro případ, že by to nešlo, ale chlapeček již by to mohl pochopit, nechat si to vysvětlit a Vy buďte trpělivá,slibte mu nebo mu opatřte na usínání hračku, kterou si sám vybere nebo mu dejte hračku oblíbenou, vyprávějte pohádky o ošklivém ocucaném palci apod.,hlavně vytrvejte v úsilí, vyplatí se to.
Co se týče krmení v noci- od jednoho roku by dítě již mělo vydržet celou noc spát bez jídla a pití,určitě bych nerušila vše najednou, ale nejdříve zrušte to pití vody, prostě mu vysvětlete, že teď ne, že se spí, protože z nočního pití čaje nebo vody se rychle stává zlozvyk, který se později velice špatně odbourává, zachovejte ještě nějaký čas to brzské ranní mlíčko a po čase mu to také vysvětlíte, že se ještě nepapá, že bříško ještě spí apod..Je to vše o trpělivosti, o vysvětlování,neexistuje žádná pilulka, která by okamžitě pomohla.Těžko říci, jestli za to může to náhlé odstavení, některým dětem to nevadí a některé s tím mohou mít problém.
Přeji hezký večer a trpělivost se synkem!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.