Špatné usínání

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 12. 11. 2017

Dobry den pani Hutlova,mame 12m chlapecka,do nedavna usinal docela pravidelne kolem 20h,pred spanim uklidime hracky, maly se vykoupe,oblikne do pyzamka,udelam sunar a pak ho dam spinkat.Spime spolecne v loznici,kdyz malej usne prendam ho do postylky,kterou mame u postele,nekdy spime spolecne.Pote co syn usne,jdu vetsinou jeste neco delat.Uz asi tyden,po zmene casu,nam syn zacal usinat az kolem 21h,coz je o 2h pozdeji nez byl zvykly.Zkouseli jsme jit spat v dobu,co byl zvykly,pak o hodinu pozdeji,ale stejne nam usne az po 21 h.Hodinu nekdy i dele se mrska na posteli a nemuze usnout a nebo se mu asi nechce.Rano se budi v 7 az v 8h,odpoledne chodi spat vetsinout az kolem 12 az 13h a spi tak do 15h.Chtela bych Vas poprosit o radu,zda by Vas nenapadlo,co by mohlo mit vliv na tak nahlou zmenu v rezimu usinani nebo co bychom mohli vyzkouset. Dekuji za odpoved.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Jano, nabízí se změna času. Zároveň však musím říci, že Vám synek spí dost, pokud usne ve 21 hod., pak spí do 7-8 hodin to je 10-11 hodin, přes den spí 2-3 hodiny, to je dostačující, já bych byla spokojená a asi bych neřešila, že usíná až kolem 21 hodiny. Před spaním dbejte, aby měl nějakou klidnější činnost, zkoušejte mu před spaním říkat pohádku, zkuste nějakou oblíbenou hračku nebo plyšáka, která bude chodit spát s ním. Vysvětlete, že je tma a všichni musí spát, sluníčko, hračky atd...,buďte trpěliví, věřím,že se doba usínání upraví a pokud ne, tak buďte spokojení, že spí celou noc, ne vždy tomu tak je :). Přeji hezký večer a děkuji za dotaz.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.